Láska není hloupá

31.05.2024

Nestav se na hlavu kdykoliv, když někdo zapíská. 

Včera jsem dostala překrásnou květinu - na zahrádce nasbíranou a ručně vázanou. Nádherně voní a je plná lásky. Děkuji. 

A taky jsem provedla spoustu lidí fyzioterapií a láskou k tělu, i aktivačními sezeními. Byl to opravdu silný den, kdy se děly zázraky na takových úrovních, které zatím slovy ani neumím popsat. 

Poselstvím jednoho příběhu z aktivačního sezení, bylo:


 LÁSKA verzus RESPEKT

Obojí jsou dvě strany jedné mince. 


Pokud budete milovat a myslet si, že je v pořádku:

  •  aby vám jiní ubližovali, 

  • ponožovali vás, 

  • abyste byli submisivní, nebo pasivní, či bez práv…, 

tak se snažíte lásku pochopit myslí, ale opravdu ji necítíte srdcem. 


Láska má:

  •  přirozený respekt. 

  • Dokáže se za sebe postavit a říct dost bezpráví. 

  • Ví, kudy vede její spirituální cesta a drží se jí. 

  • Nenechá se omezovat, ani ovládat žárlivostí, nátlakem, ani čímkoliv jiným. 

  • Nehodnotí, nesoudí, jen je a cítí. 

V momentě, kdy někdo koná vůčí ní v bezpráví, reaguje v lásce - ale reaguje. (Nečeká s nastavenou druhou tváří) 

Láska není hloupá, i když je oddaná vyššímu záměru. 

Je bezostyšná, hluboká, naplňující danou bytost i bytosti kolem ní.


Ti, kteří nedokážou milovat sebe ani jiné, se mohou láskou cítit ohroženi, a vyvíjet proto tlak na ostatní, který však vytváří jen další a další napětí a zmar. Láska jim však chybí, a tak se ji snaží často udržet jakoukoliv cestou. Například: 

  • vytvořením závislosti. 

  • Podmaněním si druhého, apod. 


Nebo taky druhý tip lidí, kteří se raději schovávají za samotu, která ale nemá nic společného z opravdovým pocitem vnitřní prázdnoty, ze které se vše rodí. Obklopují se samotou a cítí se sami, osamoceni a to je vede k další frustraci a konání z ní. Tzv. Kopou kolem sebe a tváří se, že jim na lásce vůbec nezáleží, jen proto, že je kdysi někdo zranil. 


Takže, přátelé:Láska jde ruku v ruce s respektem k sobě i k jiným. Nemanipuluje, nelže, neovládá!  Láska koná, když cítí bezpráví postaví se za sebe, když je třeba. Naplňuje nás silou zevnitř ke konání vyších záměrů. A mohla bych pokračovat dál a dál.

Ano, láska prostě je.

Ale není hloupá.


Taraka Solei

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>