inspiruj se • dívej se • naslouchej • čti srdcem

připravila jsem pro Tebe mé oblíbené filmy, knihy, citáty a mantry, které mi změnily život

Co zavolá Tebe?

Knižní inspirace


Autorka:  Taraka Solei

Autorka: Elisabeth Haich

Kniha: Zasvěcení

Autor: Vladimír Megre

Knihy: Anastasia 1. - 9.díl


Autor: Richard Rudd

Kniha: Genové klíče


Autor: Eduard Tomáš

- cokoliv od tohoto autora


Autor: Gerald G. Jampolsky MD

Kniha: Odpouštění


Autor: Clarissa Pinkola Estés

Kniha: Ženy, které běhaly s vlky


Autor: Anita Moorjani

Kniha: Musela jsem zemřít - Má cesta od nemoci k opravdovému uzdravení.


Autor: Eckhart Tolle 

Kniha: Ticho promlouvá 


Autor: Paulo Coelho

Knihy: Alchymista, Brida, Alef, Ďábel a slečna Chantal, Veronika se rozhodla zemřít, atd.


Autor: Elizabeth Gilbertová

Kniha: Jíst, meditovat, milovat


Autor:  Michal Burda

Kniha: Vesmír v nás 


Autorka: Miranda Gray

Kniha: Rudý měsíc


Autorka: Louise L. Hay

Knihy: Miluj svůj život, Afirmace cvičení u zrcadla


Knihy pro děti:

Autorka: Dharmachari Nagaraja

Knihy: Pohádky pro malé Buddhy, Buddhovy pohádky na dobrou noc


Autoři: Lou Kuenzler a Karen Walace

Kniha: Andělské pohádky na dobrou noc, Vílí pohádky na dobrou noc


Knihy pro všechny:

Hazel Raven

Andělé od A do Z


Don Miguel Ruiz

Čtyři dohody


Miguel a Jose Ruiz

Pátá dohoda


John Assaraf a Murray Smith

Odpověď


Zdenka Jordánová

Souvislosti, Spratek, Láska, Tvoje dítě jako šance pro tebe, Rozhodnutí, Muž nebo žena, Moje peníze, Cesta staletími, atd.


Igor Bukovský

Návod na přežití pro ženu, Návod na přežití pro muže, Návod na přežití pro bejby, Hned to bude andílku


Eike Braunroth

Kooperace s přírodou - v harmonii s přírodními bytostmi


Bill Mollison a Reny Mia Slay

Úvod do Permakultury


Waldemar Uxüli

Zasvěcení ve starém Egyptě


Donald Schnell

Zasvěcení - Metafyzické dobrodružství nejvyššího řádu


Brenda Shoshannaová

Beze strachu - Sedm zásad pro klid duše


Vernon Howard

Mystická cesta ke kosmické síle


Robert T. Kiyosaki, Sharon L.Lechter

Bohatý táta, chudý táta


Lorna Byrneová

Andělské Poselství naděje


Doreen Virtue, Ph.D.

Rady andělů na každý den


Pierre Franckh

Jak si správně přát


Joe Vitale

Síla přitažlivostiFilmová inspirace

Chatrč - r.2017

Tento film mě uchvátil a srdečně Vám ho doporučuji. Pozor, není pro slabé povahy. Nejen, že řeší silná a těžká témata bolesti a odpuštění, ale také se v něm objevuje část z jedné mé meditace z kurzu Cesta vědomého bytí na Zemi >>, kdy každý za sebe vstoupí do jeskyně moudrosti skrze vodopád tak, jako je to v tomto filmu. Miluji synchronicity - to, jak nám všem na zemi přicházejí stejné informace, které je třeba uchopit a rozšířit do širokého okolí. A tak vás chci podpořit v tom, abyste to, co k vám přichází uchopili po svém a nebáli se to předat nám ostatním. Čekáme na dary Tvé duše, které nás obohatí na naší cestě stejně, jako Tebe.

Naučte se odpouštět a nesoudit. 

Film můžete shlédnout zde:

Než jsem Tě poznala - r.2016

Krásný film o tom, jak pýcha předchází pád, film o životě, smrti, lásce, o důležitosti býti opravdoví ve všem, co děláme a tvoříme a také o tom, jak je důležité plnit si své sny.

Naslouchej svému srdci - r.2010

Nádherný film o tom, jak je důležité postavit se za své sny, jít svou cestou a naplnit své poslání. Život je dar, tak si ho važ.

Film ke shlédnutí zde:

Psí poslání - r. 2017

Opět překrásný film o koloběhu života. Film je vhodný pro celou rodinu. Zamilovala jsem se, co vy?


Ve Tvých očích

Překrásný film, který ve Vás zůstane ještě dlouho po té. ;) 

Rebecca a Dylan se nikdy neznali, ale celé dětství je něco spojovalo. Cítili bolest jeden duhého, prožívali navzájem významné okamžiky svých životů. Mysleli si, že šlo jen o sny, halucinace a přeludy. Jejich životy se však začnou radikálně měnit, když zjistí, že je na druhé straně reálný člověk.


Dárce - r. 2014

Nádherný film o tom, že se nedá dlouhodobě žít bez emocí. Ochuzujeme se tak o skutečný život. Tedy život takový, jaký je.

Jonas vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva - Dárce. Jeho prostřednictvím Jonas získává to, co nikdo jiný nesmí vědět - pravdu o skutečném životě a zkušenosti předchozích generací. Jonas začíná chápat, že jeho společenství žije v iluzi dostatku a bezpečí za cenu naprosté absence citů a možnosti volby. Lidé necítí emoce, lásku, vášeň, přátelství, nevnímají barvy. Pocit harmonie je vytvářen uměle. Jonas již nedokáže žít jako dřív. Čelí obtížnému rozhodnutí nejen o jeho vlastním životě, ale o budoucnosti celého světa...


Pozemšťan - r.2007

Nádherný film, který Vás donutí přemýšlet. 

Film je o uznávaném vysokoškolském profesorovi historie Johnu Oldmanovi, který se rozhodne rezignovat na svůj post. Na rozlučkovém večírku chce profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny své rezignace. Oldmanova slova všechny zaskočí. Nikdo mu nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí...


Valerian a město tisíce planet - r. 2017 

Film o speciálních agentech, kteří mají udržovat pořádek v celém vesmíru. V tomto filmu je několik důležitých informací otevírajících vědomí všech, kteří touží žít v radosti a lásce. I to, jak naše strachy a obavy z toho, co bude, dokáží napáchat veliké škody. Děkuji za tyto filmy, které přináší nenásilně tolik krásného poznání.


Zimní příběh - r.2014

Film, který jsem nejprve viděla ve dvou cizích jazycích a až nyní jsem se jej dočkala i v češtině a stojí určitě za vidění. Ukazuje boj světla a temnoty a povídá o krásných vesmírných principech i pravdách. Děkuji


Báječný hotel Merigold I., II. - r. 2011, r. 2012

Krásný rodinný film o lásce, o naplněném snu i to tom, že nikdy není pozdě. Určitě mrkněte. 


Červený stan I., II.

Tento film vede lidi k obnovování tradic. Dejte se do toho, milé ženy formou předporodního či poporodního rituálu. Stojí to za to. 

Film se věnuje biblické postavě Díny, dcery Jákoba a Ley. Červený stan, byl pro starozákonní ženy útočištěm respektovaným i drsným světem mužů. Toto soukromí chránilo ženy při porodu, v lunárních cyklech, v nemoci, při odpočinku. Předávaly se zde zkušenosti, vyprávěly příběhy, učilo se zde umění léčit i žít v souladu s přírodou. Ve stanu se také během nastupujícího mužského kultu Jahveho potají uctívala pradávná Bohyně Plodnosti a Krásy.


Avatar - r. 2009 

Překrásný film.

Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Jake se postupně sblíží s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.


Náš domov - r. 2010

Nenechte se odradit začátkem filmu, protože v tomto filmu naleznete spoustu pravd. 

Film o člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení.


Včerejší děti - je možné uzdravit své minulé životy?

Krásný film o tom, jak je výživné spatřit svůj minulý život. 

Těhotná Jenny žije se svým manželem a synem ve Spojených Státech. Začíná mít velmi živé sny o irském městečku. Svěří se své matce a ta jí ukáže obrázky, které malovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou plně totožné s jejími sny. Je možné, že si Jenny začíná vzpomínat na svůj minulý život?

Filmy ze stránek mého jmenovce: https://www.tarak.cz/category/filmy-2/


Doctor Strange - r. 2016 

Úžasný film o tom, jak to je;) 

Film je o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange - vybavený novými magickými schopnostmi - vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru.


Dračí princ - r. 2015

Když člověk pokouší osud...

Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno - svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě.


Nebe existuje - r. 2014

Film vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se podělil se světem o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Toddův syn, syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... Vypráví o věcech, které nemohl vědět.

Nádherný film o tom, jak slabá je často naše víra.


Assassin's Creed - r. 2016

Film, ve kterém můžete krásně vidět, jak naše minulé životy ovlivňují náš současný život a také to, že ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá. 

Callum Lynch (Michael Fassbender) je usvědčený vrah, kterého vysvobodili z cely smrti, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Probouzí se v tajném zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. Templáři jsou přesvědčeni, že je jablko nástrojem k ovládnutí celého světa. 


Teď a tady - r.2012

Sedmnáctiletá Tessa miluje život. Když je jí diagnostikována smrtelná nemoc, rozhodne se využít každý zbylý moment svého života a sestaví si seznam věcí, které by měl normální teenager zažít, a to včetně drog a ztráty panenství. S pomocí kamarádky Zoey uvede svůj seznam do pohybu. Zatímco se členové její rodiny každý sám svým vlastním způsobem vyrovnávají s představou ztráty Tessy, ta objevuje úplně nový svět. Je odhodlána si užít každý den, co nejvíc to jde. A ačkoliv zamilovat se do souseda Adama na seznamu nebylo, je to pro Tessu tou nejúžasnější zkušeností.


Pokojný bojovník - r. 2006

Mladý sportovec Dan sní o olympiádě. Užívá si všeho - holek, rychlé jízdy, divoké party dokud neprodělá těžký úraz. Poté se vše změní. Setká se s mužem, díky kterému pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Ukazuje, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.

Síla slova - r. 2007

Jak přicházejí sny - r. 1998

Propojený Vesmír - r. 2016

Nádherná zelená - r. 1996

Zlatý kompas - r. 2007

Jezdkyně - r. 2004

Život je snadný, když zavřete oči -  r. 2013

Lásky čas - r. 2013

Dálnice 60 - r.2002

Celestínské proroctví - energie - r. 2006

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda. 

Vzepřít se obrům - r. 2006

Šest let trénování středoškolského fotbalového týmu Orlů nepřineslo Grantu Taylorovi žádné dobré výsledky, natož vítězství. Navíc teď musí čelit zdánlivě nepřekonatelným pracovním a osobním potížím, a to se pak na konec trenérské kariéry pomýšlí snadno. Ale po jednom nečekaném setkání v sobě Grant objevuje víru, jež mu dodá sílu vytrvat.

Bělásek - r. 1995

Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že už ho nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnosti a s duší nevinného dítěte. Jeremy Reed, který si pro svou bělostnou pleť říká Pudr, skončil v domově pro mládež. Jeho ředitelka Jessica Caldwellová chce přecitlivělému, zvláštnímu mladíkovi pomoci, stejně jako šerif, jeho nový učitel i spolužačka Lindsay. Většinu obyvatel městečka výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík však nikomu nechce ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však už není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození...

Atlas mraků - r. 2012

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Štěstí na dosah - r. 2006

Chris Gardner je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít  práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá.Pohádky se smyslem:

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa - r. 2016

- film o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: Sama sebe.

Coco - r. 2017

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

Balerína - r. 2016

- krásná pohádka o tom, jak je důležité nevzdat se svých snů a překonat pro ně i určité překážky.

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech.

Rebelka - r. 2012

Krásný příběh o tom, jak důležité je jít vlastní cestou a jak je láska mocná. Doporučuji.

Sofie První - r. 2013

Animovaný seriál.


Medvědí bratři I., II. - r. 2003

Nádherná pohádka, ve které je obsažena spousta pravdy o tom, co je to vlastně Láska.

Příběh chlapce Kenaie, jehož život se nečekaně změní v okamžiku, kdy jej Velký duch promění v medvěda - zvíře, které mladý Kenai nenávidí nejvíce. Ve své nové podobě se spřátelí s medvědím mládětem jménem Koda a pomalu začíná přemýšlet, jak se vrátit do svého lidského těla. Dobrodružný příběh o statečnosti, cti a sebepoznání.


Doktorka Plyšáková, r. 2011

Animovaný seriál ukazuje malým dětem, jak se starat o své zdraví, hygienu a jak pečovat o své blízké. V seriálu se představí malá holčička jménem Doký a její kamarádi Plýša, Vlnka, Hallie a Mrázek předávají ostatním užitečné rady, jak se postarat o sebe a o ostatní a nebát se navštívit doktora.

Miluji tu píseň: "Už zas jedu, všechno svedu, rád jsem zase jako rybka, Vám povídám. Mám slunce v duši a více chuti  k životu mám. Už zas jedu, tak díky za to Vám. ;)


V Hlavě -  r. 2015

Animovaná pohádka. Stejně jako my všichni, i hlavní hrdinka dospívající Riley je ovládána svými emocemi - Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní.

Encanto - r. 2021


Píseň moře - r. 2014Citáty, mantry, vzkazy

„Občas je pro nás nejtěžší, ponechat ostatním lidem jejich cestu, ponechat je jejich osudu nebo chcete-li jejich tvorbě. Je to však nezbytné, protože nikdo za nás nemůže žít náš život. Stejně jako my nemůžeme žít životy ostatních. Věřte, věďte ostatní svým příkladem a ukazujte jim světlo nejen v sobě, ale i v nich samotných. Nechte je, aby se postavili na vlastní nohy, do vlastní síly a řídili se vlastním rozhodnutím, protože to je ta nejlepší škola, škola života - život sám." Taraka Solei

„Projevování vděčnosti v každodennosti je ten nejkrásnější pocit. Děkuji, děkuji, děkuji." Taraka Solei


„Začni TEĎ." Taraka Solei

Mantra na odstranění překážek a to jak mentálních tak i těch v běžném životě, které se jeví nepřekonatelné.

Mantra:

Má nejoblíbenější léčivá mantra:

Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung >>

Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung
Mantra obsahuje osm zvuků, které nejen uzdravují, ale také stimulují tok Kundalini energie v centrálním kanálu páteře a v duchovních centrech. Vyrovnává, čistí, aktivuje, léčí...
Tato mantra je univerzální - mimořádně účinná při řešení zdravotních problémů. Pracuje na mnoha úrovních - duševní, duchovní, emocionální i fyzické.
Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung se nazývá Shushmana Mantra.
Vyrovnává levou a pravou hemisféru mozku; aktivuje neutrální mysl, nervový systém, žlázový systém, čistí buňky, svalový systém. Čistí také auru.
Mantra Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung transformuje nevyvážené a nezdravé tělo do harmonie a zdraví. 

RA - Slunce princip Ohně

MA - Měsíc/ princip Vody

DA - příjemce Sá/ princip Země

SA - jednotnost/ princip Vzduchu

SA - jednotnost, celek

SEJ - Duch, energie

SO - manifestace

HANG - zkušenost Tebe. Hang je tím, co je nekonečné, vibrující a pravé.OM GAM GANAPATAYE NAMAHA SHARANAМ GANESHA >>

Mantra na odstranění překážek a to jak mentálních tak i těch v běžném životě, které se jeví nepřekonatelné.OM NAMO NARAYANAYA >>

- mantra, která tě propojí s Božstvím


SA RE SA SA >>

"Sa Re Sa Sa Sa Re Sa Sa Sa Re Sa Sa Sa Rung, Har Re Har Har Har Re Har Har Har Re Har Har Har Rung."

Pomáhá dosáhnout moudrosti minulosti, přítomnosti i budoucnosti, přináší klid a prosperitu. Je to velmi očistná mantra, která ti pomůže rozrušit všechny překážky.


Mantra Har Har Mukande >>

Pro mě velmi silná léčivá mantra, která promění vše. Mantra Har Har Mukande Har je jedno z hinduistických jmen pro Boha; Hara = "ničitel" nebo "odstraňovač" Mukanday je osvobozujícím aspektem Já. V duchovním smyslu tato mantra prosí Boha, aby odstranil nebo zničil to, co brání osvobození. Har har mukanday je také považována za mantru pro statečnost v tom, že strach je odstraněn, osvobozuje člověka vidět výzvy jako příležitosti a poskytuje svobodu následovat cestu srdce. Tato mantra dodává sílu, odvahu a umožňuje nám jít životem vpřed s láskou a klidem. 


„Jakmile se vzdáte tomu, co existuje v přítomnosti, minulost ztratí veškerou moc. Otevře se sféra bytí, která byla zastíněna vaší myslí. Najednou v sobě objevíte hluboký pocit klidu. A v tomto klidu je velká radost. A v této radosti je láska. A v jejím jádru je něco nesmírného a posvátného, co nelze pojmenovat." Eckhart Tolle

„Není důležité, kolik roků máš ve svém životě. Důležité je, kolik života dáváš do svých roků ..."Abraham Lincoln

„Jsou dvě možnosti, jak prožít svůj život. Jednou z nich je chovat se, jako by nic nebylo zázrakem. Tou druhou jako by zázrakem bylo všechno." Albert Einstein

„Kdybych mohla nějak ovlivnit dobrou vílu, která údajně dohlíží na křtění všech dětí, požádala bych ji, aby každému dítěti na světě darovala smysl pro zázraky, který by byl tak nezničitelný, že by vydržel po celý život." Rachel Carsonová

„Včera jsem byl chytrý. Proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý. Proto měním sám sebe." Sri Chinmoy