Předsudky

16.02.2018

Cítím dobu zlomu. 

Přesně takto začínal původní článek z minulého roku a já bych ho nyní chtěla doplnit o další osobní zážitek.

Cítím dobu zlomu. Lidem začínají docházet souvislosti a odmítají se nadále držet určitých dogmatických pravd. Jsou více přemýšliví a více bádají. Nenechají se jen tak něčím oklamat.

Je to například patrné v momentálním trendu očkování - neočkování, v trendu zdravé stravy do škol, v trendu pozitivního myšlení aj.

Každý z nás hledá svoji pravdu, své místo zde na Matce Zemi.

Zbavte se prosím předsudků. Nikdo z nás nezná vše, co vede k rozhodnutí různých lidí, aby žili určitým způsobem. Pokud svým rozhodnutím věří a činí je z lásky k sobě a ke svému okolí, je to v pořádku.

Zbavte se hodnocení. Vyjadřujte své názory, ale nemíchejte do nich své předsudky.

Nemusíte se řadit k žádnému směru, vytvořte vlastní proud, vyčleňte se z řady, buďte výjimeční.

Asi před týdnem mě pobavila jedna žena, kterou jsem zaslechla povídat kamarádce: "Kdybys viděla ty její batikované hadry, hned by Ti bylo jasné, že z ní nic rozumného nevypadne..."

Už méně úsměvnou situaci jsem však pozorovala v práci, kdy mi na fyzioterapii přišla maminka se synem. Z pohledu zvenčí lidé tuto ženu odsoudili za to, jak se synem mluvila, jak s ním jednala atd. Ano, taky mě to nejprve zarazilo, ale protože se řídím principy - NEHODNOŤ, NESUĎ, NEMĚJ PŘEDSUDKY, počkala jsem, co se z toho vyvine. A vyvinulo.... Chlapec je autista. Kdyby s ním maminka takto nemluvila, nevěděl by, co dělat... Takže?

Zbavte se svých předsudků. Vyslechněte si člověka, i když má na sobě právě batikované triko ;) nebo se Vám zdá jeho chování zvláštní. Možná zjistíte, že i s takovým člověkem můžete navázat hluboké přátelství.

Bez předsudků Vám bude hej. Překročte svůj stín.

S láskou Taraka Solei


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>