Předsudky

16.02.2018

Cítím dobu zlomu. 

Přesně takto začínal původní článek z minulého roku a já bych ho nyní chtěla doplnit o další osobní zážitek.

Cítím dobu zlomu. Lidem začínají docházet souvislosti a odmítají se nadále držet určitých dogmatických pravd. Jsou více přemýšliví a více bádají. Nenechají se jen tak něčím oklamat.

Je to například patrné v momentálním trendu očkování - neočkování, v trendu zdravé stravy do škol, v trendu pozitivního myšlení aj.

Každý z nás hledá svoji pravdu, své místo zde na Matce Zemi.

Zbavte se prosím předsudků. Nikdo z nás nezná vše, co vede k rozhodnutí různých lidí, aby žili určitým způsobem. Pokud svým rozhodnutím věří a činí je z lásky k sobě a ke svému okolí, je to v pořádku.

Zbavte se hodnocení. Vyjadřujte své názory, ale nemíchejte do nich své předsudky.

Nemusíte se řadit k žádnému směru, vytvořte vlastní proud, vyčleňte se z řady, buďte výjimeční.

Asi před týdnem mě pobavila jedna žena, kterou jsem zaslechla povídat kamarádce: "Kdybys viděla ty její batikované hadry, hned by Ti bylo jasné, že z ní nic rozumného nevypadne..."

Už méně úsměvnou situaci jsem však pozorovala v práci, kdy mi na fyzioterapii přišla maminka se synem. Z pohledu zvenčí lidé tuto ženu odsoudili za to, jak se synem mluvila, jak s ním jednala atd. Ano, taky mě to nejprve zarazilo, ale protože se řídím principy - NEHODNOŤ, NESUĎ, NEMĚJ PŘEDSUDKY, počkala jsem, co se z toho vyvine. A vyvinulo.... Chlapec je autista. Kdyby s ním maminka takto nemluvila, nevěděl by, co dělat... Takže?

Zbavte se svých předsudků. Vyslechněte si člověka, i když má na sobě právě batikované triko ;) nebo se Vám zdá jeho chování zvláštní. Možná zjistíte, že i s takovým člověkem můžete navázat hluboké přátelství.

Bez předsudků Vám bude hej. Překročte svůj stín.

S láskou Taraka Solei


Taraka Solei Žena, která miluje život. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání. Jejím posláním je provázet ženy životem cestou lásky, otevřeného srdce, vědomého ženství, vědomého života a ukázat tak lidem, jak úžasné je milovat život, když si dovolí zářit. Inspiruje k nalezení osobní cesty, k objevení svých darů, k probuzení lásky v sobě, k zářivému ženství, živoucí sexualitě, vnitřnímu klidu, prosperitě, k životu v rovnováze, v radosti, ve zdraví a v naplněných vztazích. Probouzí vášeň k životu, vnitřní radost, vděčnost i zodpovědnost za svůj život. Bytostně vnímá a cítí, že jedině propojením těla, duše, emocí, energií se dějí opravdové zázraky a proto provází cestou fyzioterapie, kineziologie, terapiemi pánevního dna, řízenými meditacemi, vhledy a množstvím autorských prožitkových kurzů osobního rozvoje a tvůrčí vize, on-line programů pro ženy i živých akcí. Přináší tak nový nadčasový pohled na život. Díky tomu našlo svou cestu k radostnějšímu a naplněnému životu již tisíce lidí. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky, kinezioložky, lektorky pánevního dna, aktivátory a inspirátorky najdete na: https://www.taraka.cz,  www.cestypoznanizivota.cz, https://vasefyzioterapeutka.webnode.cz Tarace můžete napsat na taraka@cestypoznanizivota.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.