Předsudky

16.02.2018

Cítím dobu zlomu. 

Přesně takto začínal původní článek z minulého roku a já bych ho nyní chtěla doplnit o další osobní zážitek.

Cítím dobu zlomu. Lidem začínají docházet souvislosti a odmítají se nadále držet určitých dogmatických pravd. Jsou více přemýšliví a více bádají. Nenechají se jen tak něčím oklamat.

Je to například patrné v momentálním trendu očkování - neočkování, v trendu zdravé stravy do škol, v trendu pozitivního myšlení aj.

Každý z nás hledá svoji pravdu, své místo zde na Matce Zemi.

Zbavte se prosím předsudků. Nikdo z nás nezná vše, co vede k rozhodnutí různých lidí, aby žili určitým způsobem. Pokud svým rozhodnutím věří a činí je z lásky k sobě a ke svému okolí, je to v pořádku.

Zbavte se hodnocení. Vyjadřujte své názory, ale nemíchejte do nich své předsudky.

Nemusíte se řadit k žádnému směru, vytvořte vlastní proud, vyčleňte se z řady, buďte výjimeční.

Asi před týdnem mě pobavila jedna žena, kterou jsem zaslechla povídat kamarádce: "Kdybys viděla ty její batikované hadry, hned by Ti bylo jasné, že z ní nic rozumného nevypadne..."

Už méně úsměvnou situaci jsem však pozorovala v práci, kdy mi na fyzioterapii přišla maminka se synem. Z pohledu zvenčí lidé tuto ženu odsoudili za to, jak se synem mluvila, jak s ním jednala atd. Ano, taky mě to nejprve zarazilo, ale protože se řídím principy - NEHODNOŤ, NESUĎ, NEMĚJ PŘEDSUDKY, počkala jsem, co se z toho vyvine. A vyvinulo.... Chlapec je autista. Kdyby s ním maminka takto nemluvila, nevěděl by, co dělat... Takže?

Zbavte se svých předsudků. Vyslechněte si člověka, i když má na sobě právě batikované triko ;) nebo se Vám zdá jeho chování zvláštní. Možná zjistíte, že i s takovým člověkem můžete navázat hluboké přátelství.

Bez předsudků Vám bude hej. Překročte svůj stín.

S láskou Taraka Solei


Taraka Solei miluje život na Zemi a jejím posláním je provázet lidi životem na cestě poznání. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, seminářů a kineziologie pomáhá lidem rozvíjet své dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu se svou duší." Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> a příběhu pro ženy TARA >> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.