Léčebný půst

Ve staroegyptském textu se píše:

"Polovina toho, co sníme, udržuje naživu nás,

druhá polovina lékaře."

Už Hipokrates léčil nemoc dietou a věděl, že člověk nosí lékaře v sobě. Jen je mu třeba pomoci v jeho práci. Není-li tělo očištěno, čím více ho budeme krmit, tím více mu budeme škodit. Pokud tedy nemocného krmíme příliš dobře, krmíme také nemoc. (A to žil Hippokrates v letech 460-370 př.n.l.)

V běžném životě bychom se měli cítit dobře, sebejistě a spokojeně, tak proč se cítí většina lidí i tehdy, když je nic netrápí nešťastně a frustrovaně? Je to způsobeno nahromaděnými jedy v těle ze špatných stravovacích návyků, kdy přijímáme mrtvou, vitámínů zbavenou stravu, polykáme léky a tím zatěžujeme organismus. Proto je dobré několikrát do roka provádět léčebný půst.

- zbavíme tak své tělo nahromaděných toxinů,

- změní se náš metabolismus, zlepší se zažívání

- posílíme ledviny, játra - protože během půstu pracují naplno jako dvě hlavní detoxikační jednotky organismu

- rozjasní se nám pleť, zlepší se stav pokožky, nehtů, vlasů,

- zlepší se naše kognitivní funkce, zbystří se naše pameť a prohloubí se soustředění.

- budeme se cítit skvěle a budeme pozitivně naladěni.

- předcházíme tak kardiovaskulárním onemocněním a cukrovce, protože regulujeme (především u jednodenních půstů) metabolismus tuků a cukrů, čímž přispíváme k ustálení hladiny inzulinu.

S půsty je dobré začít postupně. Začněte jednodenní hladovkou (klidně 1x týdňě). Pijte dostatečné množství čisté vody. Čím delší půst držíte, tím lépe se pročistí Váš organismus a tím větší změny pocítíte i v duchovní rovině. Stačí pevná vůle, odhodání a motivace. S půstem začněte o víkendu. Můžete pít vodu, neslazené bylinné čaje, ovocné či zeleninové šťávy velmi ředěné vodou. Zařaďte více pohybu na čerstvém vzduchu, vnímejte své tělo, mysl i duši. Po půstu si naplánujte lehkou ovocnou snídani. Porce jídla postupně zvyšujte. Vhodné jsou zeleninové vývary, rýže s dušenou zeleninou atd. Vyhněte se tučným, mastným pokrmům a sladkostem.

Více se dozvíte v různých knihách, například v knize od Stephen Harrod Buhner - Transformační síla půstu.

Tak co? Přidáte se zítra ke mně?

S láskou Taraka Solei

22.7.2016