Bubny a bubnování

Pamatujete si na dobu, když jste byli malí a rodiče se Vás ptali, na jaký hudební nástroj budete hrát? Řekla jsem bez rozmýšlení buben. Bohužel jsme bydleli v bytě a neměla bych kde trénovat, a tak jsem nakonec vystudovala hru na klavír. Jako malá jsem se tedy na bubny hrát nenaučila. Není však vyloučeno, že se k bubnu vrátím, jako tenkrát. Některé věci se prostě nezapomínají a sny je třeba si plnit. ;)

Buben je posvátný nástroj. Jeho kulatý tvar symbolizuje celý vesmír a pravidelný silný rytmus představuje tlukot srdce rozléhající se ze samého středu tohoto vesmíru. Jak říkají šamani, je to hlas velkého ducha, který se dotýká našich duší a pomáhá nám pochopit sílu a tajemství všech věcí.

Bubnování je skvělým nástrojem hlubokého soustředění. Naslouchání rytmickému zvuku bubnů zpomaluje  mozkovou činnost a navozuje tak stav podobný transu.

Skupinová bubnování proto zvyšují imunitu a aktivitu buněk, které jsou součástí přirozené imunity organismu a dokážou zbavovat nádorových buněk a virů.

Hra na bubny snižuje krevní tlak, ulevuje od stresu, úzkosti, tlumí bolest.  Zvyšuje vylučování endorfinů, snižuje stresový hormon kortizol, zpomaluje srdeční rytmus a během bubnování zažijete snové prožitky. Již po dvou měsících bubnování dochází ke zlepšení struktury bílé hmoty mozkové.

V dnešní době existuje řada workshopů, kde si může každý vyrobit svůj vlastní buben, dle vlastní vize, pocitů, atd. Možná se na některém z nich potkáme.

S láskou Taraka Solei - aneb HUDBĚ ZDAR ;)

17.10.2016