Vánoční dárek

Krásný a klidný předvánoční čas.

Cítíte to tak? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, jak tento čas prožíváte. Nyní je opravdu čas klidu a je tu proto, abychom změnili své myšlenky a uvědomili si, co je pro nás opravdu důležité a po čem opravdu toužíme. 

Právě dnes jsem četla modlitbu, kdy žena říká Bohu: "Nemusíš mi dát vůbec nic, jen mi prosím nikoho nevezmi." Pro mě je tato modlitba na jednu stranu krásná a na druhou smutná. Co si myslíte vy? 

Vánoce nejsou ani tak o stromečku, cukroví, přejídání, jsou především o nás, o tradicích, o rodinách a společně užitých chvílích. 

Každý rok na Vánoce se tedy zkuste zamyslet nad tím, co byste si přáli jako rodina jeden pro druhého a také sami pro sebe. Lidem, které toužíte obdarovat napište dopis, ve kterém jim poděkujte za vše, co jste s nimi v daný rok prožili. Zkuste vyjmenovat všechny chvíle, které Vás zahřály u srdce a kdy jste cítili opravdové štěští. V mé rodině píši tento dopis dětem i manželovi a nejenom o Vánocích. Často je rodina překvapená, co vše mi udělalo radost a co vše mi utkvělo jako překrásná láskyplná myšlenka. Je to i jednoduchá forma, jak se dozvědět, co je pro ostatní ve Vaší rodině důležité. To pak můžete společně rozvíjet a zdokonalovat, a prohlubovat tak Váš vztah a společné štěstí. 

Tímto způsobem se dá nahradit hromada dárků, které stejně nikoho nenaplní déle, než několik málo vteřin. Protože pokud chybí láska a společné prožitky, žádný dárek je nedokáže nahradit. 

Takto věnujete ostatním kousek sebe. Vytvořte si doma také tento rituál a dárky už nebudou třeba. Děti i partneři totiž touží po jediném - a to, dělat věci spolu, užívat si společné chvíle, naslouchat si, ptát se, radovat se a přitom si zachovat osobní prostor pro rozvoj a poznání sebe sama. 

Uvidíte, že s touto tradicí získají Vaše Vánoce smysl, ať budete kdekoliv. 

Do tohoto dárku připište i Vaše přání a očekávání do dalšího roku. Co toužíte společně prožít? Na čem toužíte pracovat? Co toužíte zlepšit nebo na co se těšíte?

Věnujte tomuto psaní kousek sebe, protože už tím, že vše sepíšete a dáte tomu formu, aktivujete vše překrásné. Už samotné sepsání takového dopisu aktivuje vše, co se bude dít další rok. Užijte si tedy Vánoce v klidu a pohodě spolu. 

Já už mám letošní dárky hotovy;) S láskou klidného Vánočního času, Taraka Solei

22.12.2016