Dítě - zrcadlo Tvého života

Dítě je pro každého rodiče nejúžasnější a nejrychlejší zpětnou vazbou. Rodiče se často trápí nemocemi svých dětí, jejich chováním, jejich hyperaktivitou atd. Málokterý rodič se při tom zamyslí sám nad sebou.

Jak to máte vy?

Vše přitom souvisí s naším vnitřním světem. Děti nejsou hloupé. Slyší i to, co slyšet nemají a především cítí. Srdce dítěte je otevřeno lásce, a proto dokáže prožívat vše v přítomnosti. Tedy, TADY a TEĎ bez ohledu na to, co se děje kolem. Dítě nereaguje ani tak na to, co říkáte, ale reaguje především na to, co prožíváte. I když se snažíte skrývat své emoce, děti se nedají obalamunit. Pouze jsou chvíli zmatené a nechápou, proč se rodiče chovají jinak, než jak to cítí uvnitř sebe.

Proto, ať už jednáte s dětmi nebo sami se sebou, buďte v souladu se svými pocity. S tím, co říkáte a co cítíte. Buďte opravdoví rodiče, aby i Vaše děti mohly být opravdové. A pokud se s Vašimi dětmi děje něco, co se Vám nelíbí, zamyslete se sami nad sebou. Nad svým vztahem k sobě samému, i k sobě navzájem. Nastolte harmonii a všechna trápení se rozplynou jako pára nad hrncem. Protože spokojený rodič = spokojené dítě.;)

Děkuji Vám, mé milované děti, za Vaši zpětnou vazbu.

S láskou máma - Taraka Solei

21.2.2017