Hudba - Muzikoterapie

Hudba je překrásná a dokáže mnoho. V průběhu vysokoškolského studia fyzioterapie jsme navštěvovala hodiny muzikoterapie. Bylo to úžasné. Zkušenosti s hudbou, které mi byly předávány za účelem zlepšení, stabilizace a obnovení zdraví, mě nepřestávaly uchvacovat. Tehdy jsem poprvé slyšela zaznít zvuk Tibetské mísy a říkala si, že si ji jednou pořídím domů. Také jsem poprvé, díky těmto hodinám, strávila nějaký čas v pyramidě v lázních Klimkovice. Byl to nezapomenutelný čas. Čas pro sebe. Kdy každý přestal řešit různé zkoušky a věnoval se pouze a jen sám sobě.

V rámci muzikoterapie jsem se naučila zacházet s hudebními nástroji a vůbec s nástroji, které vydávají zvuk. Zpívala jsem písně, poslouchala relaxační hudbu a improvizovala s hlasem. Díky znalostem muzikoterapie jsem pochopila, že se dá hudbou krásně a lehce podpořit proces uzdravování. Jen je třeba vybrat takovou hudbu, kterou momentálně potřebujete slyšet. ;)

Za sebe Vám mohu vřele doporučit Zvonkohry Koshi, které jsou nejen nástrojem, ale pro mě i nádherným uměleckým dílem. Dělí se podle jednotlivých živlů: Oheň, Voda, Země, Vzduch.

Každý zvuk je jedinečný, léčivý, harmonizující. Tyto zvonkohry dokážou ve Vašem životě vyvolat pocity celistvosti, harmonie a lásky. Vše přestane existovat a jediné, co zůstane, jste vy sami v záplavě těch nejkrásnějších léčivých tónů světa, země, přírody. Tyto zvonkohry s námi cestují všude. Děti je milují, a pokud to tak cítíme, stačí tóny rozehrát. Nádhera.

Pokud toužíte slyšet tyto zvonkohry, na internetu naleznete velké množství ukázek. Živou ukázku nabízí některé kamenné obchody, nebo je uslyšíte hrát v rámci mého semináře Poznání. Těším se, až se rozezní.

S láskou k hudbě, vibracím, zvuku ...

Taraka Solei

21.2.2017