Jarní rovnodennost

V době jarní rovnodennosti dochází doslova k našemu znovuzrození. Jarní rovnodennost je důležitým momentem, který rozhodne o tom, jak uchopíme tuto světelnou a dynamickou část roku. V tuto dobu k nám přichází nové informace z vědomí Země a je pouze na nás, jak se na tento okamžik připravíme. Zda budeme dostatečně otevření a očistění. V tento den roste osobní i kolektivní vědomí, dochází k opětovnému sladění s energií přírody a vesmíru a proto pokud můžete, vychutnávejte si chvíle v přírodě co nejvíce je to možné.

V období jarní rovnodennosti je vhodné pozorovat východ a západ Slunce s klidnou a otevřenou myslí a především s otevřeným srdcem. Chvíle jarní rovnodennosti, stejně jako podzimní rovnodennosti, či letního a zimního slunovratu, jsou posvátné. Jde o nejdůležitější svátky v roce známé z pohanského kola roku. V tento den prochází Slunce tzv. jarním bodem a nachází se tak přesně na světovém rovníku. Jižní polokoule se posouvá na polokouli severní. Dochází k vyrovnání dne a noci, světla a tmy, nebe a země, i ženské a mužské polarity uvnitř nás.

Pokud se cítíte vyčerpaní, unavení, bez energie, nastal nyní čas ke změně a k naplnění Vašeho tvořivého poslání. Uvědomte si, že je třeba žít tak, abyste neztráceli zdroj své energie. Váš život Vás má naplňovat, ne vyčerpávat. Proto si uvědomte, kde ztrácíte svoji energii, jaké činnosti Vás nenaplňují a změňte to. Nyní jste podpoření přírodou, jejím i Vaším rozkvětem a energií Slunce, která je všude kolem nás.

Nelenošte a vychutnejte si okamžiky východu a západu Slunce, které Vás naplní energií, radostí, láskou, vděčností a pokorou. Otevírají Vaše vědomí a Vy se tak můžete dozvědět, kým opravdu jste a kam kráčíte.

Ať už v době rovnodennosti nebo slunovratu nezapomeňte na Vaše ztišení. V době jarní rovnodennosti odložte vše staré a nepotřebné a přijměte do svého života překrásné láskyplné změny.

Začněte tvořit stejně jako Matka Země. Načerpejte novou sílu do svých kořenů (stejně jako stromy), aby se Vaše tvořivá energie mohla rozrůstat do širokého okolí.

Díky Slunci můžete načerpat opět ztracenou energii. Pomáhá nám v orientaci i v pochopení přírodních zákonů. Den se začíná prodlužovat a tím pádem i denní světlo. Slunce přináší všemu kolem sílu do života. Nejen, že roste magická síla dne, ale rostou také přírodní krásy, radost, tvořivost, energie, životní síla.

Slované uctívali Bohyni jara - Vesnu. Vesna je paní ohně a první jarní bouřky, která se s radostí ujímá vlády poté, co zima odchází spolu s Bohyní Moranou. Bohyně Vesna tak přináší lásku, plodnost, radost ze života, učí nás o věčném mládí a regeneraci Zemské planety.

Milujte se. Nastal čas láskyplné tvorby. (V úterý 20.3.2018 můžeme tvořit spolu. Více zde: www.taraka.cz/oslava-jarni-rovnodennosti)

S láskou Taraka Solei

18.3.2017