Bez ustání šťastní...

25.03.2021

Není to tak dávno, kdy jsem viděla a sdílela pro vás text od Mooji, kde nádherně vystihl a psal o tom, že pokud nic neočekáváme, nic si nepřivlastňujeme, nenárokujeme, pak můžeme být šťastní v jakékoliv době.

S tím naprosto souzním.

Dokud se budeme litovat, budeme se cítit nešťastní. Budeme plakat nebo nadávat na to, že nám někdo něco vzal, že nemůžeme dělat to, na co jsme byli zvyklí, atd. Ale jakmile se zaměříme na to dobré, možná spatříme, že to, co nám zůstalo je daleko bohatším světem, světem v nás samých.

Samozřejmě za nalezení tohoto našeho vnitřního světa je řada vnitřních bojů, hledání a poznávání, ale stojí to za to.

To mě přivádí k článku který jsem pro vás napsala už 3. ledna, ale nestihla jsem ho zatím zveřejnit, protože jsem pro ženy tvořila roční Hvězdnou cestu sebevědomé ženy. (Pokud jste ji nepostřehly a rády byste se k nám přidaly, můžete v podobě jednotlivých modulů;), které se dají objednat i samostatně a litovat rozhodně nebudete.)

Článek z 3. ledna jsem nazvala:

Toužíme být neustále šťastní, ale jde to?

Často jsme šťastní, když:


Cítíme se naplnění na malou chvíli naplnění, ale...

...s naplněným cílem přijde řada ale:):

  •  Ale, co teď?
  • Co teď s tím vším?
  • Kam dál?
  • Jak dál?
  • Co dělat se životem?


Nebo jsme například šťastní v partnerství, ale nešťastní v práci apod. Vždy ten náš stav plné spokojenosti něco kalí... Náš život totiž tvoří:

  •  Vztahy
  • Rodina
  • Práce
  • Peníze
  • Zdraví

Když se podíváme do těchto oblastí svého života, jsme v nich šťastní?

Svět v nás i kolem nás se neustále proměňuje a my tak díky jednotlivým výzvám získáváme nová uvědomnění - měníme svůj životní směr.

Nejde o to najít či vytvořit dokonalý prostor a život, který je neměný, bezpečný a klidný. I to by nás totiž časem přestalo bavit... Jde o to najít ten klid v sobě za jakýkoliv životních okolností. V ten okamžik končí utrpení a nastává klid.

V životě jsme totiž nespokojení nikoliv kvůli situacím, ve kterých jsme se ocitli a které nás vedou ke změně, přehodnocení, atd., ale proto, že si vše dokola přemíláme ve své hlavě.

Takže pokud opustíme od všech těchto nezdravých myšlenek o lidech, událostech, práci, penězích, vztazích atd, začneme plně žít okamžikem. Přestaneme reagovat na základě předchozích zkušeností, které tak na nás přestanou mít vliv a my se rozhodneme ze svého středu - z vnitřního klidu. Tak proměníme celý svůj život. Začneme si uvědomovat sebe ve své bezčasovosti, bez formy, jako čisté zářivé vědomí světla

Když víme, kdo jsme, prostoupí nás klid, který nás obklopí.


Prožívání tohoto klidu nezávisí na okolnostech ale na našem vnitřním nastavení. Takže i když se nacházíme v prostředí plném napětí a stresu, můžeme si tento vnitřní klid udržet a přenést ho na ostatní. Stačí nám potom k tomu zůstat bdělí v každém teď.

Často totiž cokoliv děláme, myšlenky při to máme úplně někde jinde. Takže nežijeme okamžikem a kreslíme tak svoji realitu svými zkušenostmi, přesvědčeními, myšlenkami, představami a pocity.

Naše ego = tedy to, jak vnímáme obraz sebe sama vytváří kolem sebe hustou síť, přes kterou pak vidíme realitu jinak. Spojení s vnitřním klidem vychází přitom z našeho poznání tohoto prožitku ticha v sobě. Jakmile ho jednou okusíme, budeme ho vyhledávat a ono ticho se nám potom trvale usadí v životě - staneme se tím tichem a co víc?

Tím, že se probudíme, začneme být pro ostatní světlem tak jasným, zářivým, klidným, že se budou v naší přítomnosti i oni navracet ke svému hlubokému vnitřnímu klidu.

Pak se můžete dostat do situací jako my, kdy od nás návštěvy nechtějí odcházet, protože se u nás cítí tak dobře.

Naše nitro totiž rezonuje s tichem uvnitř všech lidí a také s láskou uvnitř všech lidí a pokud se lidé v naší přítomnosti cítí bezpečně, přijatě, ceně, tak začnou sundávat své obvyklé ochranné masky, přestanou hrát své nastavené role a jednoduše začnou být sami sebou. Nastane prostě klid v nás všech, protože se naladíme na tu společnou vlnu ticha a míru v nás a začneme žít šťastný život, o kterém jsme doposud jenom snili a to bez ohledu na okolní dění.

Život je posvátný. Dostali jsme ho darem. A stejně jako starý moudrý strom i my máme své kořeny v hluboké posvátnosti prosycené tichem, které je silnější než naše přání, strachy či obavy. 


Je to jako když vypneme zvuk u televize ve kterém běží nějaká vypjatá scéna. Když vypnete zvuk, tak se myšlenky ve vaší hlavě utiší a ta scéna se už nezdá tolik strašidelná. Vidíte děj s odstupem, s nadhledem, s klidem. 

Přestaňme tak jen povídat o tom jak by jsme chtěli, 

aby vypadal náš život, ale začněme ten život žít.


Je krásné mít představu například o tom, jaké by to bylo ležet u moře na bělostné pláži, vychutnávat si letní drink, paprsky slunce nad hlavou. Ale krásnější je to prožít, nemyslíte? 

Vnímat své tělo oděné do lehkých plavek, dotýkající se pohodlného lehátka, to ticho jež prostupuje celou bytostí, teplý vzduch, který nadechujeme z prozářeného slunečního prostoru, úsměv na tváři, záplava endorfinů, která se šíří celým naším tělem, radost, ta tichá blažená radost, klid a mír.

A co kdybych vám teď řekla, že tento vnitřní klid, tuto vnitřní radost, toto vnitřní nastavení, můžete prožívat kdekoliv? Pořád? Kdykoliv? Stále?

Že to není možné? Ale ano je. Vnitřní klid totiž najdete v každém teď. Ne při mluvení o něm, ale během jeho praktikování, během prožitku. Tento pocit nevytváří pláž, procházka v lese, ani ležení na gauči, ale to, že v daném okamžiku neodporujeme životu a plně se odevzdáme plynutí. Tedy rezonujeme s okolím, jsme, nepřemýšlíme, jen si užíváme daný okamžik, jsme ponoření v té vnitřní tiché radosti, která nás propojuje skrze toto vnitřní nastavení se vším.

Neustále přemýšlení o životě nás vzdaluje plynutí, stojí nás spoustu síly a námahy. Přitom náš vnitřní kompas dobře ví, jak nás dovézt k našemu plnému sebevyjádření.

Když tady dovolíme všemu co je, aby bylo, plyneme a jsme součástí vesmírného klidu.

Cokoliv zažijeme, ovlivní to, čemu věříme a čemu věříme ovlivňuje to, jak vysvětlujeme to, co se nám děje.

Přeji nám všem spojení s tímto tichem v sobě navždy.

Taraka


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>