Jak na komunikaci ve vztazích

31.07.2021

Ve vztazích je velmi důležitá komunikace. Už jste to asi poznali sami...

Už jako malí jsme pořád mluvili, i když nám nebylo rozumět. :)

Když se zamilujete, povídáte si s druhým od rána do večera, nespíte, nejíte, jen mluvíte o svých snech, přáním, potřebách, touhách a sdílíte vše spolu.

Opatrně našlapujete, abyste se druhého v čemkoliv nedotkli, zajímáte se o jeho potřeby, jste laskavé, milé, usměvavé, plné touhy po sexu, po vzájemném poznávání, experimentování, otevíráte se...

Pak ale roky plynou. Přijdou první neshody, první bolesti, první uzavření se do sebe, ze kterého se vám ale vůbec nechce jít ven. Je tam sice nedýchatelno, ale nikdo tam na vás nemůže. Ani ti, které tolik milujete a kteří vám tolik ublížili (někdy třeba jen proto, že s vámi právě nesouhlasili).

A tak zpočátku možná bolestí křičíte, pak pláčete, nebo obojí, a pak mlčíte. A rozmluvit se nejde a nejde. Protože až to půjde, budou pojmenovány i věci, které bolí...


Možná právě v této fázi nastoupíte spolu s ostatními ženami na cestu, na které se zaměříte sami na sebe. Přestanete řešit druhé, to co vám řekli, udělali... a začnete vnímat sebe.


Dozvíte se spoustu důležitých věcí o vašem osobním nastavení, o tom, jak lidem prezentujete to, co chcete žít a taky o tom, jestli to, co chcete po druhých taky sami žijete.

Naučíte se říkat ne, ale i ano, dávat druhým tentýž prostor ve vztahu jako máte vy sami a přestanete se skrývat v koutě jen proto, že má někdo jiný, úplně rozdílné vnímání světa, jak vy sami. (Zkuste už dnes pozorovat, kdy říkáte NE a cítíte ANO a opačně. Změňte to. Postupně. Učte se.)

Objevíte ve svém životě lidi, kteří vás podporují na vaší cestě a těm se plně otevřete se svými prožitky, povíte jim o všech novinkách a s radostí je s nimi budete sdílet a inspirovat se navzájem.

Osoby, které vás na vaší cestě budou brzdit, necháte v klidu za sebou a budete s nimi sdílet jen to, co uznáte za vhodné... Nemusíte tyto lidi, partnery, kolegy, atd. hned opouštět a mazat ze svého života tlustou čárou. Jen s nimi nebudete sdílet to, co je rozčiluje a kde vy sami si ještě nebudete jisté v kramflecích.

Protože mluvení o spiritualitě bylo spousta, pokud ji však nežijete, nestojí to za nic - tedy stojí to jen za naštvání okolí, které vidí, že mluvíte o svých pravdách, ale žijete lež.

Až si sebou budete jisté, pocítíte to, pocítí to i ostatní a zří vaši nádhernou jedinečnou esenci a pak nebude třeba slov. Najednou i ti, co vás doposud brzdili uvidí , jak žijete a budou to chtít taky. To vy budete pro ně tou, která nese recept na štěstí, který hledali. Budou vás pozorovat, ptát se, co je na vás jinak, co se změnilo, budou okoukávat a zkoušet to, co děláte, protože uvidí, že vám to funguje. Stanete se inspirátorkou pro své okolí.

Buďte k sobě laskaví. Tam kde nestačí nacítit se jeden na druhého a vnímat vzájemně své potřeby, je třeba otevřeně mluvit. To ale neznamená pojmenovávat to, co je na povrchu, ale to, co se děje uvnitř vás, na místech, kam vidíte jen vy sami, 


abyste se pro ostatní stali srozumitelnou knihou, která je baví, která má své kouzlo, se kterou se cítí bezpečně, protože je otevřená, opravdová, šťastná a zná svou cestu.


A ti kdo nerozumí? Nevadí. Nemusíte pálit žádné mosty a hrát si na Mistryně světa amoleta... Pokud vaše poznání sebe bude čisté, ostatní to pocítí a budou vás sami vyhledávat, budete jejich světlem na cestě. 

Každá jedna taková bytost dokáže jen svou přítomností prozářit 10 dalších bytostí všude, kde je. 


Nechejte ostatní jít svou cestou, mít své názory, naslouchejte jim, aby vaše rozhovory nebyly jenom o vás, ale byly také o nich. Anebo aby nebyly jenom o nich a byly taky o vás:)

Pokud se vám směr konverzace nelíbí, tak ji změňte (teď nemyslím, že se vám nelíbí, protože vás někdo upozorňuje na něco, co jste udělaly a nelíbilo se to dotyčnému.) Mám na mysli situace, kdy před vámi někdo někoho pomlouvá nebo věčně nadává, stěžuje si, atd. V těchto situacích se ptejte lidí:

Co jsi dnes zažil/a krásného? 

Co se Ti dnes povedlo? 

Co Ti dnes udělalo radost? 

Co bys opravdu potřeboval/a? 

Co se Ti líbí? atd. 


Časem se vaše rozhovory dostanou na úplně jinou rovinu.


Krásný den s čistou komunikací v něm, přeje všem Taraka☀️


PS: Milá ženo, děkuji že čteš mé články. Budu ráda, když mi napíšeš, čím tě inspiruji, co ti přináší do života a jak mění tvou cestu. Na jednu společnou cestu se můžeš spolu s námi vydat už 8.8.2021. Budeme jako Lvice - nebojácné, neohrožené, sebevědomé, šťastné. Těším se na nás všechny.

Pokud máš téma, které tě zajímá a chceš abych ti o něm napsala. Můžeš ho psát pod článek nebo na můj e-mail: taraka.solei@email.cz

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>