Co si vybereš? Strach nebo vnitřní klid?

06.07.2021

Vím, co by sis nejradši vybrala, ale někdy se ti v životě zdá, že prostě nemáš na výběr.


Jenže najednou zjistíš, že se bojíš úplně, ale úplně všeho. Každý nový začátek tě vede do stresové situace, ze které nevidíš východisko, nevidíš naději, nevidíš cestu, zasekneš se a přestáváš věřit. 

Strach je totiž v naší hlavě. A už asi víš, že utišit hlavu není jen tak. Je třeba si se svým strachem promluvit a vzít ho trošku do parády:)


Za dobu, co pracuji s lidmi a že je to spousty let, jsem s vámi prošla miliony vašich strachů. 

Sama jsem si zpracovávala strach o děti - rodový program, který se předával v genech v naší generaci a aniž bych tušila, kde vznikl, bylo třeba se ho zbavit, protože s ním jsem nedokázala volně dýchat. 

Nejhorší jsou představy, co by kdyby, kdy vaše hlava neustále mluví, ale nestane se to, ani se to nestalo a přesto se bojíte. A pak radši, než abyste si užily život, uzavřete se před ním do jaké si bezpečné bubliny, ve které se dusíte, ale cítíte v ní jakési bezpečno. 

Spousta lidí třeba rok nevyšla z domu ani na nákup v době, kdy začal covid. Protože co by, kdyby... 


 „Co je nám souzeno prožít, to nás nemine." 


Prožijeme si to tak, či tak. Je třeba přijmout vše tak, jak jsme si to vybraly a tedy, co nejlépe následovat svoji cestu. Každou strastiplnou cestu je dobré brát jako proces transformace, který z nás dostává to nejkrásnější - zlaté jádro - perlu - hvězdu. To, kým opravdu jsme. 


Ne nadarmo si mnozí mudrci prošli utrpením, v něm totiž objevili svou cestu, své dary, poklady, které by nikdy nenašli, kdyby si toto neodžili. Proto, ať už se bojíte čehokoliv, vemte svůj strach za ruku a den za dnem se ho učte překonat. 


Každou myšlenku plnou strachu přestaňte zahánět a místo toho ji přivítejte a řekněte jí: „Jé, zase jsi tu? Co mě chceš naučit? Co mi chceš předat? Co si mám zvědomit?" Nakrmte svůj strach.


Tak třeba já jsem si jako malá z touhy po pozornosti vypěstovala strach z pavouků, který jsem si jako velká musela složitě odžít - třeba tím, že jednou ze scének na naší svatbě, mě mí milovaní sourozenci, donutili vytáhnout klíč do pout na mém muži, ze sklenice, ve které byl pavouk. . . No jo, byla to fuška. :D Ale tím, že jsem si uvědomila, z čeho můj strach pramenil už se pavouků bát nemusím. Teď je po sobě klidně nechám lozit. 

Strachy vznikají často z životní nudy. 

Proto žijte bohatý život, který vás nenechá se bát. 


Jakmile nakrmíte svůj strach, utišíte svou mysl a objevíte vnitřní klid, už vás nic nerozhází. Proto nejjednoduší cesta je přestat se bát. 


Bojíš-li se výšek:

  • každý den zvládni vyjít na rozhledně další a další schod


Bojíš-li se pavouků:

  • každý den je pozoruj, až je jednoho dne necháš po sobě lozit


Bojíš-li se toho, co by, kdyby:

  • utiš svoji mysl, všechny ty příběhy které se ti honí v hlavě, třeba zpíváním manter, opakováním afirmací, nebo mluvením se svým strachem, jako by to byla bytost, která k tobě přišla na pokec


Bojíš-li se smrti:


Bojíš-li se vody

  • nauč se plavat


Ze všeho nejdřív však přijdi na příčinu, proč se bojíš. Pokud to nezjistíš sama, požádej o pomoc terapeuta který je ti milý a především takového terapeuta, se kterým si na stejné vlně a který se těmto tématům věnuje. 


Taraka Solei


PS: Čeho se bojíš ty? Napiš nám to do příspěvku, společně to rozklíčujeme. 

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>