Nečekané setkání s nevítaným hostem aneb Jak na nemoc

16.12.2021

Po dvou letech jsme se i my dočkali nečekané návštěvy, která nás překvapila ve velkém stylu. Projevila se u muže, který si na krátký čas poležel i v nemocnici, než ho vrátili zpět domů s tím, ať aplikuje klasickou léčbu na nemoc. Když se ptal, co to je, dozvěděl se vitamíny atd.

Podobnou informaci dostal i od své lékařky, která navrhla na e-mailu léčbu jednotlivých příznaků. Tedy třeba na kašel Mucosolvan nebo Stoptusin, na teplotu Paralen, na bolest Ibalgin, atd. (Co se týká Ivermektinu nebo Isoprinosine, tak se prý nedoporučují, ale přátelům se po Isoprinosine zlepšil nesnesitelný stav plný bolesti do dvou hodin. Tak, babo raď.)

Každý z nás je jiný a ne každý využívá klasickou léčbu a tak jsme hledali dál a naši přátelé, u kterých tato nečekaná návštěva taky byla, nám zprostředkovali své rady a zkušenosti, které mému muži velmi pomohly v rychlém zotavování.

Předesílám, že nejsem lékař, jsem fyzioterapeutka a žena, která léta pracuje s tělem i vědomím, nevědomím, atd. Nic, co zde píši tedy není dogma, ani jistota, ani nenahrazuje lékařskou péči. Je to sepsáno jen pro případ, že by se vám, stejně jako nám, nedostávalo odpovědí a stejně jako my jste hledali různá řešení. Vždy se tedy poraďte s odborníkem, který zná váš zdravotní stav.

Tedy nic není vše-spásné. Všichni jsme lidé, ale lišíme se mírou uvědomění, vnímáním svého těla, stravováním, pohyblivostí, zdravotním stavem i typem a silou víry atd., a tak co zabere jednomu, nemusí zabrat druhému. Navíc, jak už jsem vám před lety psala v e-knize: Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu, kterou si stále ještě můžete stáhnout zdarma tady >>


Žádná nemoc nepřichází jen tak. 

Za každou nemoc je třeba projevit svoji vděčnost.


Vím, že se vám to nyní nezdá, proč byste měli být vděční za to, že vás přepadl nezvaný host. Ale pokud poděkujete za tuto zkušenost, otevře se vám s ní veliké poznání. Nejeden člověk mluví o tom, že si skrze tuto nemoc prošel velkou životní transformací, která ho opět přivedla na cestu k sobě, otevřela mu srdce lásce a životu v jeho plnosti a opravdovosti. Jednoduše, navrací nás na cestu naší duše v otevřenosti srdce. Ukazuje nám, co nám neslouží a to díky ní můžeme opustit dříve, než bude příliš pozdě. Seznamuje nás s našimi Vizemi a Sny, které začneme rychleji vnášet do hmoty, protože se často setkáme se svou Smrtelností a zjistíme, že náš čas je vymezen. Na jakou dobu nevíme, a tak je třeba užívat si každičké jedinečné teď. Zdá se Ti, že Tvé TEĎ není jedinečné? Jen na Tobě je, si ho jedinečné udělat.

Každá ne-MOC je ztrátou moci nad naším životem.


Čím více se nemoci bráníme, tím víc to bolí, ač věříte, či ne. Nemoc je vlastně přítel, kterému je třeba poděkovat, naslouchat, přijmout učení, které z toho všeho pramení a jít dál.

Proto potom někomu zůstávají následky a jiným ne. Někdo má horší a jiný lehčí průběh. Někdo nemoc dostane a jiný ne. Není třeba dál filozofovat, jdeme k věci. O tom niternějším si přečtěte v e-knize, když tomu věříte anebo jste zvědaví, anebo prostě chcete více poznat hlubiny své duše >>

Už jste asi netrpěliví a ptáte se, co se osvědčilo nám nebo našim přátelům. Zvážení je potom na vás, případně na poradě s vaším lékařem.


Takže, takové rychlé kombinace, které se osvědčily našim známým podle jejich víry a stylu života:

Přítelkyně na telefonu č. 1

 • Z vitamínů se našim blízkým osvědčil ImunoHelp - komplex vitamínů C, B, D, Zinku, Hořčíku atd.
 • Paralen při teplotě.
 • Isoprinosine - k rychlejší zdravé u vážnějších stavů, je na předpis lékaře. Může vás tak stát od 50 Kč až po 1000 Kč. Neuvěřitelné, že? Lékaři v ČR ho moc nedoporučují, na SR vám řeknou, že je to klasická výbava při covid. Tak babo raď. Naciť se na to a rozhodni se, porada z lékařem bude třeba, bo bez předpisu ani ránu.


Přítelkyně na telefonu č. 2

 • olejničky od Bewit: Protect - účinný na 99% virů, 8 kapek/lžičku medu/3x denně 
 • Kadidlo Bewit: potírat plosky nohou a zápěstí (Seženete si je tady. Pomohli i muži >>.)
 • dračí krev - Drags Imun - na podporu imunity - 5 kapek pod jazyk 3xdenně
 • Hlídat si pitný režim, aby se vše vyplavilo z těla 2-3 litry vody, muž pije šípkový čaj plný vitamínů C, někdy mu dělám čaj s vrby nebo anýz, (lípa se údajně nedoporučuje)


Přítelkyně na telefonu č. 3

Všechny vitamíny a minerály najdete také v přírodní formě v zeleném ječmenu od GW, kontaktovat můžete Jitku Kovářovou (tel. 605 515 062 nebo e-mail: dv.jitka@gmail.com, dělá i kraniálku, ráda vás do toho zasvětí.) Zelený ječmen od GW ochlazuje. (Hodně pomohl i mému muži. Smál se, že tím, že ztratil chuť a čich, tak se to dá:) Já ho mám ráda, tak neposoudím. Připravuju mu denně 1 vrchovatou lžíci ječmene do 2 dcl/3x denně, cítí pák úlevu těla i svalů, krku.) Prostě vitamíny a minerály bez chemie.

 • Je to potravina, tak se nepředávkujete a je bohatá na živiny, vitamíny i minerály i na vit. D - prostě zázrak.Takže když pijete zelený ječmen (ne pivo, pánové:), tak si doplníte vit. C, B, D, minerály, zinek i energii ze slunce, pod kterým ječmen roste. (A pohladí vám tělo zevnitř všude kudy projde. Přestane kyselost, pálení, stres, je to takové vnitřní pohlazení.)


Přítelkyně na telefonu č.4 z Vitalvibe na podporu imunity

 • přírodní vitamín C
 • Liposomální vitamín D v kapslích
 • Liposomální kurkumin
 • Liposomální multivitamín
 • Probiotika pro ženy s brusinkovým extraktem Her Biotics

Přítelkyně na telefonu č.5

 • pokud milujete Homeopatika, pravděpodobně vám poradí váš homeopat Siliceu, která startuje funkce organismu, Arsenikum Album AKH, Camphora AKH, Eupatorium AKH, ale určitě si nechte svým homeopatem zjistit, co je pro vás aktuálně nejlepší. 

Přítelkyně na telefonu č. 6

 • Z Tibetské medicíny: čaga + mumio, epam 8 s mumiem, čaga, epam 21 


Co dál kromě vitamínů a minerálů?

 • určitě probiotika na podporu imunity ve střevě (prý jsou výborná od Harmonela)
 • Nám se velmi osvědčilo zvýšit dávky tkáňových solí: SILICEA - na podporu imunity, Ferrum Fosforicum - na lepší rozvádění kyslíku tělem, Magnesium - pro regeneraci svalů, nervů, Zinek - pro podporu tkání. Jsou to tělu vlastní minerály. Můžete brát klidně co hodinu 2 tabletky od každé soli, nebo se poraďte v lékárně. Toto jsou tělu vlastní minerály, nemůžete se jimi předávkovat, není to lék. Jsou například Shulerovi tkáňové soli nebo Adler.
 • Lidé doporučují taky Koenzym Q10
 • hlídat pitný režim, aby se vše vyplavilo z těla

Po prodělání nemoci na doléčení:

 • NOW Quercetin & Bromelain: k ochraně a podpoře plic >> velmi se osvědčilo během nemoci i po ní
 • CBD olej na imunitu
 • Aloe Vera - na regeneraci >> chválí si lidé s přetrvávajícími žaludečními, střevními potížemi
 • Čaj z oregána
 • ochlazující potraviny - mandarinka, zelený ječmen, atd
 • Taky údajně lékaři doporučují po prodělání nemoci Melatonin na zbavení se únavy, k regeneraci, protože po této nemoci v těle Melatonin ubývá a tak je ho dobré měsíc doplňovat 1 tabletu/večer
 • A vynikající je i Cranio-sakrální terapie k dočištění, vyladění.

Na bolest trupu, v oblasti plic a srdce, pomohla mému muži míčková facilitace, kterou jsem se naučila na fyzioterapii a která mu spolu s kouzelnou vodou od Shaolinských Mistrů pomohla od bolestí, zlepšila mu dýchání, vykašlávání a dovolila mu klidný spánek. Prováděli jsme ji dle potřeb, většinou 1-2x denně. Měla jsem na sobě vždy ochranné pomůcky rukavice a respirátor, atd. Určitě poslouží jakákoliv Kafrová mast nebo i mast od Justu, kterou dáváme dětem, když mají dýchací obtíže. Dávejte však pozor na to, že kůže souvisí s plícemi, takže se vše vylučuje kůží. (Proto se taky u některých lidí objevuje časem vyrážka.)


Určitě je důležité, ať už zvolíte cokoliv, obrátit se na někoho povolaného, kdo se tomu roky věnuje a ke komu máte důvěru. Tento článek nenahrazuje lékařskou péči, jen ukazuje bohatství možností.


Jak už jsem psala na začátku. Uvědomte si, co vám přišla tato nemoc přinést, jakou lekci jste díky ní dostali. Proč mělo vaše tělo důvod k zastavení, ke zpomalení, co si potřebujete ujasnit a uvědomit, změnit ve svém životě.

Protože toto vše je přece jen léčba příznaků nemoci a jak víme, nemoc má vždy svou duchovní složku, kterou je třeba uzdravit, pak třeba nebude třeba ani žádný lék, jen síla uvědomění a víra v regenerační schopnost našich těl. 

Naše tělo denně pracuje v každém okamžiku pro naši úzdravu. Neustále dává jakýkoliv nesoulad do rovnováhy. Dovolte mu to. Usnadněte svému tělu práci tím, že odstraníte ze svého života to, co vás zatěžuje. 

Co je to? Na to si musíme přijít sami. 

No a samozřejmě je ještě lepší nemocem předcházet nastolením rovnováhy v našich životech dřív, než nás nemoc semele, aby nám ukázala, co je ještě třeba uvidět. 

Mějte se krásně a žijte zdravý život.

Taraka

PS: Co dále doporučuji? 

Doporučuji dechovou gymnastiku, pranayamu - dechovou techniku, jógové dýchání do břicha, vnášení úsměvu a prostoru do těla spolu se světlem - představa, jak se v místě bolesti prozařujeme světlem, nebo Óm, nebo dechem, láskou, čímkoliv, co vám půjde vizualizovat. Vše se učíme spolu na cestě. Protože, kde je bolest, tam je stažení, nepřijetí, nepohoda. Pouštějte si doma mantry nebo si je zpívejte, máte-li sílu. Vyberte si dle sebe i svých preferencí a vězte, že každý si svou cestu vybíráme sami. Objímám. 

PS2: Nesuď jiné za to, co udělali nebo neudělali, protože vždy nakonec budeme souzeni my sami - sami sebou. Vše je cesta. Vyber si svoji cestu a neboj se ji změnit, když je třeba. 

PS3: Zvu Tě na oslavu Zimního Slunovratu, kde prozáříme světlo v temnotě. Přihlášení zdarma tady >>

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>