Vymaň se ze spárů lenosti

09.08.2021

Nenech se omezit leností na cestě ke své VIZI

Náš život je veliký dar.


Jednou jsme nahoře a jednou dole. Je to tak naprosto v pořádku, protože kdybychom nikdy nezažili pády, nevšimli bychom si síly vítězství. Občas na to však zapomínáme.

Má kamarádka nedávno vážně onemocněla. Nelupla si hned kouzelnou piluli, která by jí život zachránila. Nacítila se na sebe, na svou duši, na své tělo a udělala pro sebe maximum, co mohla i když věděla, že lupnout si prášek a jít si lehnout je jednodušší cesta.


Určitá lenost nás omezuje v poznání nás samých.


Např. člověka začne bolet hlava, vezme si prášek na bolest, díky kterému sice bolest jako varovný signál zmizí a utlumí se příznak nemoci, příčina však nadále zůstane nevyřešena. Jen zalepíme příznaky, které nás varovaly, že něco v našem životě není v pořádku.


Neříkám tím, co je dobře a co špatně. Jen vás chci vést k zamyšlení nad tím, zda nedovolit své duši plně se projevit, podívat se na nemoc jako na signál = dobrý signál, který nás vede ke změně.


Je dobré si uvědomit, že svůj život vždy vnímáme jen ze své úrovně vědomí. A tak často nadáváme na nemoc, že nás zastavila právě teď, v tuto chvíli, místo toho, abychom jí byli vděční a řekli:

"Lásko, co mám udělat?

Co mám ve svém životě změnit?

Co se mám nyní díky tobě naučit?

Proč mám nyní nehybně ležet a nedělat vůbec nic? "

 

A pak jen pozorovat odpovědi, které k nám přichází. Pokud nepřichází, dát tomu čas a ptát se sebe samých znovu a znovu každý den tak dlouho, dokud odpověď neuslyšíme. A pokud nepřichází odpovědi ani změna životního postoje, je čas oslovit někoho, kdo je našemu srdci blízký a poskytne nám nový pohled na věc. (Ideálně terapeut, samozřejmě.)

Jen pro ujasnění: "Neříkám, abyste přestali brát léky na své nemoci.... Říkám jen, abyste byli bdělí, rozklíčovali svůj stav a pokud nastolení změny nepřinese změnu zdravotní, pak teprve přichází na řadu lék - byliny, potraviny, cvičení, atd.

Ve své praxi jsem se setkala se spoustou lidí, kteří se nechali raději operovat, než aby svému tělu věnovali 2-3 měsíce péče k uzdravení. Někdy je samozřejmě akutní operace nevyhnutelná a nutná k záchraně života.


Ale pokud je vaše operace plánovaná a vy tak máte určitý čas, můžete ho využít ke zlepšení svého zdravotního vztahu, svého rozpoložení, atd. Například se zeptat sami sebe:

"Co mohu ještě udělat, aby se můj zdravotní stav zlepšil?"


Pro inspiraci mrkněte sem >>

Lenost se netýká jenom nemocí, ale taky životního stylu, rozchodů, rozvodů, atd., kde jde ruku v ruce s pohodlností, ale může hraničit až s depresivním stavem.

Je tedy třeba měnit včas to, co nám nevyhovuje. I když se to v naší rodině učilo po generace.

  • Například pokud cítíte, že vaše tělo potřebuje změnit stravu.
  • Vaše vědomí se navýšilo a začnete tak odmítat maso v jídelníčku.
  • Nevíte si s tím rady, protože vás přece učila vařit vaše babička, maminka, atd.
  • Nechce se vám hledat nové recepty, nové potraviny, které by vás vyživily a dodali vám energii..., 

Vše neznámé nás jednoduše děsí, vyžaduje to akci, učit se něco nového, zaběhnout se v tom, atd.

Můžeme sem taky zařadit téma vztahů, kdy raději setrváváme v tom, co nám nevyhovuje, než abychom byli sami. Ale zdá se vám v pořádku setrvávat tam, kde je smrádek a teploučko, hlavně že to dobře známe? No a co, že nám to nevyhovuje?. Stačí vydržet, stisknout zuby... Už jen X let a život nám skončí... Nebo ne?


Úmyslem tohoto článku není, abyste měli ze sebe nebo ze života tíživý pocit, ale abyste si dovolili rozhodnout se pro změnu.

Ano, je to nové, do čeho je třeba se pustit.

Ano, vyžaduje to naši zvýšenou aktivitu a to v už tak přetíženém životném tempu, který často žijeme, ale současně na nás čeká na konci odměna, která se zaručeně vyplatí.

Proto, ať už cokoliv chcete, je třeba o tom nejprve vědět a pak se pro to vědomě rozhodnout a dělat každý den drobné krůčky k dosažení velkého cíle. Radovat se z těch malých krůčků, které postupně vedou k vytouženému cíli a neustále mít na paměti, jak chutná vítězství nás samých nad sebou.

Takže, co konkrétně chceš?

Co pro to konkrétně dnes uděláš?

Jaký bude tvůj první krok k naplnění tvé osobní vize?

Jak se vymaníš ze spárů lenosti?

Vytyč si cíl.

Spatři se na vrcholu.

Žij svůj život.

Taraka

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>