Nevzdávej to!

30.01.2018

Blíží se konec ledna a mě napadla myšlenka, kolik lidí se vzdá z jakýchkoliv důvodů svého cíle, aniž by udělali další krok na své cestě.

Co je za tím?

  • Často strach či obavy, jak nás přijme naše okolí.
  • Lenost, kdy naše pohodlí je silnější než naše touha po změně.
  • Nedostatek času či peněz, které jsou pouhou výmluvou, abychom nemuseli jít dál a udělat další krok.
  • Hodnocení ostatních a s tím související nedostatečná víra v sebe sama a své sny.

Atd. Mohla bych zde napsat celý seznam, ale o to mi tu nejde.

Jde mi o to, Ti říct:

"NEVZDÁVEJ TO!!!"


Nic není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Důležité je, ujasnit si priority. Tedy, proč to či ono na své cestě tvoříme nebo proč toho či onoho toužíme dosáhnout.

Pokud totiž naplňujeme svůj sen, žádná překážka nás nedokáže odradit na tolik, abychom s tím přestali.

Je třeba si uvědomit, že celkový výsledek je souborem malých kroků a každý tento krok je pro naši cestu důležitý. Pouze na nás záleží, zda si tyto jednotlivé kroky dokážeme užít, či nikoliv.

Pokud plníme věci jen proto, že se musí a odškrtáváme si je na svém pomyslném seznamu, jde to těžce. Avšak pokud se do toho opravdu ponoříme a plníme si svůj sen i za cenu, že nás některé kroky k cíli příliš nebaví, pak jde vše snadno a hladce.

Můj příklad mluví sám za sebe.

Měla jsem veliký sen. Psát. Psát tak, aby to lidi bavilo a nejen to, aby jim to, co píšu dokázalo změnit život.

Nejprve jsem psala tzv. do šuplíku, ale nakonec jsem si uvědomila, že kvůli mému strachu, co na to řeknou ostatní, nikdy nedokážu zjistit, jestli mé články dokáží opravdu někomu pomoci. A tak se stalo, že jsem si jednoho dne vytvořila úplně neznalá internetové stránky. Neměla jsem s tím žádné zkušenosti, ale i tak jsem se do toho pustila a objevila, že se můj strach přetransformoval v radost, která nekončí. Píši pro lidi a na základě Vaší zpětné vazby vím, že Vám dokáži pomoct. Kdybych to ale na začátku vzdala.... Nikdy bych se to nedozvěděla a dodnes bych litovala, jak jsem promarnila svoji šanci.

A tak je to se vším. Nevzdávejte to! A pokud po něčem opravdu toužíte, jděte za tím. Krůček po krůčku. Třeba tak jako Klara s Rodrigem v mém příběhu Lapena v síti času, který si již brzy budete moct přečíst v mé knize CESTY POZNÁNÍ - POSELSTVÍ ŽIVOTA. I to byl můj sen, který se momentálně v tiskárně v Příbrami mění ve skutečnou nádhernou voňavou knihu, která dokáže všem otevřít další dveře na cestě poznání.

Tedy, pokud jste si vytvořili se mnou na semináři VIZE nebo sami doma svoji nástěnku vizí a nyní Vám jen visí na zdi a Vy pro své sny neděláte žádný krůček kupředu, pak je třeba zjistit, proč?

  • Opravdu toužíte po změně? 
  • Opravdu toužíte žít šťastný a naplněný život? Ano? 
  • Co jste pro svůj sen udělali dnes? Usmáli jste se na sebe i na ostatní? Podívali jste se na nebe nebo kolemjdoucím lidem do očí? Dokázali jste ocenit, že se na Vás někdo usmál nebo Vám s něčím pomohl?

Že ne? 

Nevadí.

Udělejte to TEĎ!

Nevzdávejte TO!

Usmějte se!

A pokud to tak cítíte, vyfoťte svůj úsměv a pošlete mi ho, protože úsměvů není nikdy dost.

Mám Vás ráda, milovaní tvůrci krásného radostného života. Úsměv Vám moc sluší.

Objímám, Taraka Solei

30.1.2018

PS: Pokud na své cestě máte spoustu překážek a nevíte, jak s nimi zatočit, ponořte se do principů, které jsem pro Vás sepsala v KARTÁCH POZNÁNÍ. Díky nim poznáte a rozklíčujete spoustu souvislostí a zjistíte, že žádná překážka již není potřeba. A to Vám ze srdce přeji!

Taraka Solei miluje život na Zemi a jejím posláním je provázet lidi životem na cestě poznání. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, seminářů a kineziologie pomáhá lidem rozvíjet své dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu se svou duší." Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> a příběhu pro ženy TARA >> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.