Přijetí těla

29.06.2022

Téma přijetí těla

  • Kolikrát řeknete svému tělu že není dost? Dost štíhlé, dost krásné, dost pevné, dost silné, dost zdravé, dost ženské, atd.?
  • Kolikrát denně při pohledu do zrcadla ponížíte sebe samu?
  • Kolikrát denně pomluvíte své tělo před cizími lidmi?

Toto bylo i moje téma, přibližně do mých 18 let. Přitom jsem v té době měla postavu, o které se ostatním jenom snilo. (Tedy pokud nesnili o něčem úplně jiném.😂😍)

Dělala jsem závodně aerobik, moje tělo bylo pevné, štíhlé a pružné a i když jsem nikdy neměla velká prsa, bylo prostě v mnohých očích dokonalé.

Přesto jsem na sobě dokázala najít tolik nedokonalostí, až se mi moji přátelé smáli.

Sebe-shazování se, sebeponižování se, sebehodnocení se, a to v negativním slova smyslu, není jen tématem žen super size, ale i tématem modelek.

Následkem toho vzniká řada nemocí jako je bulimie či anorexie, nebo i spousta dalších psychických potíží, žití v samotě, vyhýbání se kolektivu, atd.

Odmítáním svého těla však dochází k odmítáním života jako takového. Protože v momentě, kdy bychom se mohli radovat a užívat si okamžiku, řešíme malichernosti typu:

🐘 jak u toho budu vypadat,

🐘 to si nemohu dovolit,

🐘 to je jenom pro ty štíhlé, nebo pro ty svalnaté, prsaté, ploché, atd, atd.

A život nám mezi tím protéká mezi prsty, aniž bychom ho žili, aniž bychom si ho spontánně užili, radovali se z okamžiku.aVelmi často je to potom znát v milostném životě, kdy vlivem odmítání sebe samých, nás odmítají lidé kolem nás, což nás pouze utvrzuje v tom, co si o sobě myslíme. Přitom nám jen krásně zrcadlí náš vnitřní svět. (Takový krásně začarovaný kruh, viďte.)

A když se na takovou ženu dívá muž zamilovaně, vykládají si to jinak, protože jim se přece nic takového stát nemůže. Ony jsou moc....(doplň si)

Co se týká milování, nastává další kámen úrazu, kdy žena nedokáže vnímat a plně se muži otevřít, skrze neustálý povyk v hlavě.

Přitom pokud se během milování naladíme na duši partnera, zažíváme absolutní hloubku, intimitu, sexualitu, kdy jde naše mysl absolutně stranou a my si užíváme okamžik spojení bez ohledu na to, jak přitom vypadáme.

Jak tedy vztah ke svému tělu změnit?

Pokaždé když se během dne přistihnete, že se hodnotíte, zaměřte svou pozornost jiným směrem.

Například: "Zase jsem přibrala, jsem tak tlustá."

Nepomůže vám, nahradit to pozitivní afirmací - tedy opakem: "Jsem tak štíhlá."

Váš mozek by to vnímal jako lež, a docházelo by k ještě většímu nárůstu vaší váhy.

"Každý den jsem štíhlejší a štíhlejší." - to už je lepší, ale i tak je potřeba zpracovat příčinu toho, co nám způsobuje aktuální nastavení. Ať už jsou to kila navíc nebo naopak veliká vychrtlost, vždy je za tím nějaký příběh, který když spatříme, můžeme ho změnit. Můžeme se rozhodnout žít jinak.

A samozřejmě je pro to třeba taky něco udělat.

Např. Pokaždé když o sobě řeknete něco ošklivého nebo na sebe ošklivě pomyslíte, omluvte se sobě samé a zeptejte se svého těla, co by potřebovalo?.

Pokud vám odpověď nedává, začněte se například více hýbat. Pokud to nepomáhá i když se pohybujete a zdravě jíte, podívejte se na příčinu skrze aktivační sezení nebo odblok.

Vše, co denně uděláte proti sobě a svému tělu, nahraďte něčím pro tělo. 👏👏👏

Například pokud si 100x denně pomyslíte, že nejste dost.... krásné, štíhlé, šťastné, atd.

Jak to můžete změnit?

Denně udělejte něco pro sebe, pro své tělo, něco co vás posune k vytouženému cíli...

Jasněže to budete nejdřív dělat s nadšením (asi 5minut😅😂) a pak zjistíte, že je to dřina a že se vám do toho nechce. 🫣🥹😤

Klidně si pro sebe připravte odměnu za to, že to zvládnete. Chvalte se. Postupně si udělejte z pohybu radost.

Např.

💖 zacvičte si na partie, se kterými příliš nesouzníte.

💖 choďte více a méně seďte nebo omezte jízdu autem. Budete se více hýbat.

💖 pravidelně a zdravě se stravujte. Jezte míň, omezte cukry, sirupy, alkohol atd.

💖 Začněte laskavě komunikovat se svým tělem a ptejte se ho, co by potřebovalo.

💖 Udělejte pro své tělo alespoň jednu věc denně.

💖 Pochvalte se.

💖 A hlavně si v tom najděte radost.

Do dřiny se nikomu nechce, ale jít si zatančit pro radost a naplnit se endorfiny, nechat odplavit tíhu, to je jiná.;)

Jednoduše se milujte💖

Taraka☀️ 

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>