Sexualita a ty

05.08.2020

Téma sexuality je často tabuizované nebo zesměšňované. 

Jen málokdo a málokdy, dokáže být v tomto směru upřímný a přiznat si, že se mu něco nelíbí, něco neklape, nebo by chtěl/a něco jinak. 

S ženami pracuji nějaký ten pátek:) v rámci pánevního dna a tak vím, že se v naší pánvi nachází spousta traumat, která jsme nikdy nezpracovaly, ale také spousta krásných prožitků, které jsme zažily nebo se je učíme zachycovat a spatřovat. U mužů to platí samozřejmě taky tak. 

Jen málokterý muž si přizná, že mu něco nefunguje, že by něco potřeboval jinak a je o to schopný požádat. 

Často k tomu nikdo z nás nebyl veden. Jde o téma, o kterém se mlčí a já vnímám, že je to velká škoda. 

Když jsem se nedávno ptala, jak jste na tom se svou sexualitou, téměř nikdo neodpověděl. Máme strach - aby tyto informace nebyly zneužity a použity proti nám apod. Ale pokud nedokážeme mluvit o těchto tématech ani sami se sebou či s lidmi - s partnery, kterých se to týká, jak chceme dosáhnout změny? 

Často se lidé sexuálního života vzdávají kvůli duchovní cestě, aby měli více energie, dosahovali vyšších dimenzí apod. Ale pokud toto rozhodnutí není učiněno z nasycené sexuality a vychází například z bolesti nebo nepřijetí sebe samých v této oblasti, pak je to jen jedno veliké trápení, které vás naopak stahuje dolů a svazuje na vaší cestě za pokladem...

Sexualita i život s ní je přirozený. Bez ní, byste tady nebyli a nečetli právě tento článek. :) Prostě bylo pro vaše zrození důležité, aby se vajíčko vaší mámy a spermie vašeho táty propojily v něco výjimečného - ve vás. (Ano s těmi všemi rodovými programy, traumaty, ale i dary, které jste toužili uvidět, zpracovat a skrze které jste přišli na tuto zem tvořit.) Bez toho spojení to prostě nejde. 

Ale co milování, u kterého nejde o tvoření nového stvoření? 

Za mě je milování velmi posvátné. Dochází k propojení  a sdílení našich energií. 

Když se milujete pro ukojení živočišného pocitu, uleví se vám, ale pak cítíte únavu, podrážděnost, apod. 

Když do milování vložíte kus sebe (K tomu je potřeba velká otevřenost a opravdovost na úrovni srdcí, duší, a tedy přijetí sebe samých takových, jací jste - i s těmi kily navíc, i s tou neforemnou postavou nebo postavou Bohů, prostě se vším všudy.) nejen, že vás to povznese, ale oba se budete cítit i poté plni energie, síly, projdete si takovou malou osobní transformací. 

Není to tedy jen šup sem a šup tam. Je to Božské spojení vedoucí do nitra - nikoliv na vrchol ( i když i ten k tomu samozřejmě patří:)


Takže, pokud jste ve svém životě utrpěli jakékoliv trauma, požádejte o pomoc někoho, kdo se sexuálními traumaty pracuje (například psychologa).

Pokud se v této oblasti cítíte nevyživení, nedosycení, tak se dovyživte, dosyťte, ať už masáží těla, dotekem - ano i v intimních partiích, teplem, horkou vanou třeba plnou růží, esenciálních olejů, cvičením pánevního dna, vnášením vědomé pozornosti k němu apod. Pozorujte svoji nahotu o samotě a přijímejte se v ní. (Jak vás má přijmout partner či partnerka, když se nepřijímáte sami?) Hýčkejte se, abyste měli dostatek energie, prostoru a vůbec chuti hýčkat se navzájem. 

Tancujte a hýbejte boky. Jistě si ještě vzpomenete na diskotéky či tancovačky, kdy jste jako mladí nadějní teenagery pohupovali boky v rytmu hudby a cítili se vábivě. (Někteří možná až po pár pivech, ale to by bylo na úplně jiný článek:D)

Prostě si dopřávejte svoji sexualitu či intimitu i během dne. 

Dnes jsem doma - tedy mimo ordinaci - a protože milujeme hudbu a tanec, tak jsem ráno tancovala s dětmi v obýváku. Syn (6let) mě chytil na ploužák a říká: „Hele tati, kradu ti ženu." Rozesmála jsem se, jak to vnímají takové malé děti. Vzápětí řekl: „Ne, to je tvoje láska a posunul mě k manželovi, se kterým jsme  protančili dopoledne v objetí... 

Víte, často si všímám, když jsou u nás děti přátel a my máme chuť tančit jen tak v obýváku, že na nás zírají jakoby jsme spadli z višně. Totéž, když si dáme obyčejnou pusu. A tak si říkám, kde se vytratila intimita ze všech vztahů? Přece to, že jsme rodiče, neznamená, že budeme sedět každý jiné místnosti a dělat, že jsme neviditelní a vnímat jeden druhého jen v momentě, kdy máme přetlak...

Zdravá sexualita a intimita je tolik třeba. Ano, i pokud jste právě sami. 

Léto doslova vybízí k letním láskám. Je teplo - což naše pánevní dno miluje, slunce svítí - tak hned každý vypadá líp, ženy jsou odhalenější a více ve své ženskosti, protože i ty, co běžně sukně a šaty nenosí je byly teplem donuceny vytáhnout ze svých šatníků :), muži  mají nasazeny růžové brýle, nebo těsné kalhoty:) a všichni touží po lásce. A tady nastává ten problém. Často se ženy i muži lapí do pasti svého vzrušení... Ale jak už jsem psala na začátku, sexuální či intimní spojení má daleko hlubší význam, než si myslíte. 

Pokud je sexualita zdravá, netlačíme, nevyvíjíme násilí, necítíme se zrazení, umíme říct ne, když se nám něco nelíbí, nebo umíme říct, co potřebujeme, pokud po něčem toužíme a na tom druhém je, aby to respektoval. Jsou to přece jen naše hranice, které se v rámci sexuality nevyplatí překročit. Respektujte své hranice a respektujte se navzájem.

Takže? Jak vnímáte svoji sexualitu, intimitu, své tělo po přečtení tohoto článku? Odpovězte si sami pro sebe. 

Přeji vám krásné léto, 

Taraka


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>