Tak už sakra mlč! Už mlčím...

11.05.2018

Tak už sakra mlč! Už mlčím...

Poznáváte se v tom? Je mlčení právě Vaše téma? A uvědomujete si, s čím vším právě mlčení souvisí?

Začínám asi spoustou otázek, ale dělám to záměrně proto, abyste si dokázali přijít na odpověď dříve, než Vám odpovím.

Patřila jsem také k lidem, kteří mlčeli. Někdo mlčí ze strachu, někdo z pocitu viny, někdo z lítosti, někdo pro ochranu svého osobního prostoru, někdo možná cítí od každého trochu nebo mlčí jen proto, že ho to tak v mládí naučili, protože o některých věcech se prostě nemluví. Co by si řekli lidi:).

Svým mlčením však popíráme sami sebe a nejen to...

  • přestáváme tak být pro ostatní čitelní = opravdoví,
  • neodzrcadlíme jim to, co potřebují,
  • přebíráme na sebe odpovědnost za druhé,
  • ukládáme v těle nevyřčené emoce v podobě energií, které se hromadí v oblasti krční čakry, což se časem promění v řadu psychosomatických onemocnění (například problémy se štítnou žlázou, s dýcháním, astma, kašel, opakované angíny, ztráta hlasu - onemocnění hlasivek, atd.)

Ale co se děje především? Popíráme sami sebe tím, že nevyjádříme to, kým opravdu jsme. Jako kdybychom si nasadili masku, která není naším opravdovým já.


Můj příběh mlčení se odehrál před mnoha lety po rozvodu rodičů. Mlčení byla pro mě ochrana a v té době jsem si s ostatními sourozenci myslela, že tak své rodiče ochráním před dalším zraněním. Stalo se však to, že jsem odpovědnost za jejich životy vzala na sebe, což způsobilo pouze další mlčení, moji vnitřní nepohodu a neodbytný pocit rodičů, že jim je stále něco zatajováno. Trvalo mi nějakou dobu, než jsem pochopila, že je tím ubližováno všem. Naštěstí jsem to zjistila dřív, než se mé zadržené emoce proměnili v nějakou nemoc a za to jsem nesmírně vděčná.

Žijte pro svoji opravdovost = autenticitu = to jací jste za všech okolností.

Nemlčte jen proto, že se to hodí nebo proto, že se to od Vás očekává. Pokud se nevyjádříte například ze strachu, že Vás ostatní přestanou mít rádi..., budou milovat pouze Vaši masku a Vy se nebudete cítit ve svém životě spokojeně a šťastně. Začnete v sobě tuto energii hromadit, ukládat a jednoho dne se může stát, že ztratíte sami sebe. Přestanete vnímat kým jste a co jste sem přišli tvořit.

Každý z nás je jedinečný!

Každý člověk přišel žít na Zemi svůj život a tvořit to, co obohatí nejen jeho, ale i ostatní. Pokud potlačíte sami sebe, popřete své hodnoty, své pravé já, svůj úkol na Zemi.

Odložte všechny masky a buďte sami sebou.

POZOR!

Neznamená to však, že budete ostatní zraňovat na oplátku...

Pokud Vás někdo v životě zraní. Řekněte mu to!

Často si takový člověk ani neuvědomí, že se Vás svými slovy dotkl. Ano, můžete se stáhnout do sebe a uraženě mlčet nebo utéct...

Ale jak se cítíte uvnitř? Komu toto chování prospěje?

Nikomu. Ten, kdo Vás například urazil, Vás urazí opět a zase a znova, dokud mu nedáte jasné hranice a neřeknete, že se Vám jeho chování nelíbí. A pokud Vám takoví člověk ubližuje opakovaně, možná je na čase se zamyslet, zda jej vůbec toužíte mít po svém boku, ve své blízkosti, zda toužíte pracovat v takové práci, kde si Vás nikdo neváží nebo kde Vás ostatní ponižují atd.

Neshromažďujte potlačené emoce, abyste se neproměnili v chodící bombu, která dokáže vybuchnout při každém pohledu, slově, činu.

Buďte sami sebou, protože tak má Váš život smysl. Zrcadlíte tak ostatním to, co potřebují zpracovat. Vyjadřujte své emoce a nemlčte, když máte mluvit. A pokud už nemlčíte, ale dělali jste to tak doteď, buďte k ostatním lidem laskaví. Nezraňujte slovy, ani činy. A především -

NAUČTE SE ODPOUŠTĚT!

Ale opravdově. Nikoliv jen jako.


Vezměte si papír a tužku a sepište si vše, co jste někdy toužili říct, ale neřekli.

Čeho jste se báli?

Proč jste mlčeli?

Co by se stalo hrozného, kdybyste promluvili?

Co by se možná stalo krásného, kdybyste promluvili?

Jak byste se cítili, kdybyste přestali mlčet a říkali věci tak, jak opravdu jsou?

Jakou čerpáte výhodu z toho, že mlčíte?

V čem Vás mlčení omezuje - tedy, jaká je jeho nevýhoda?

Možná zjistíte, že když budete opravdoví, bude opravdoví i Váš život.


Dovolte si býti opravdoví! Dovolte si býti sami sebou!


Mluvte se svým okolím včas. Nyní je ten jedinečný okamžik, kdy má být vše sděleno. Neodkládejte to na později, protože:

KDY JINDY, NEŽ TEĎ!

Těším se na Vaše zprávy, Taraka Solei


Taraka Solei Žena, která miluje život. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání. Jejím posláním je provázet ženy životem cestou lásky, otevřeného srdce, vědomého ženství, vědomého života a ukázat tak lidem, jak úžasné je milovat život, když si dovolí zářit. Inspiruje k nalezení osobní cesty, k objevení svých darů, k probuzení lásky v sobě, k zářivému ženství, živoucí sexualitě, vnitřnímu klidu, prosperitě, k životu v rovnováze, v radosti, ve zdraví a v naplněných vztazích. Probouzí vášeň k životu, vnitřní radost, vděčnost i zodpovědnost za svůj život. Bytostně vnímá a cítí, že jedině propojením těla, duše, emocí, energií se dějí opravdové zázraky a proto provází cestou fyzioterapie, kineziologie, terapiemi pánevního dna, řízenými meditacemi, vhledy a množstvím autorských prožitkových kurzů osobního rozvoje a tvůrčí vize, on-line programů pro ženy i živých akcí. Přináší tak nový nadčasový pohled na život. Díky tomu našlo svou cestu k radostnějšímu a naplněnému životu již tisíce lidí. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky, kinezioložky, lektorky pánevního dna, aktivátory a inspirátorky najdete na: https://www.taraka.cz,  www.cestypoznanizivota.cz, https://vasefyzioterapeutka.webnode.cz Tarace můžete napsat na taraka@cestypoznanizivota.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.