Ten má to a ten zas tohle…

31.08.2018

Během sebe-rozvojových seminářů se účastníci potýkají s řadou svých stínů a jedním z často opakujících stínů dnešní doby je i ZÁVIST.

Často lidé závidí druhým partnera, majetek, výdělek, práci, dům, auto, mobil nebo závidí jiným úspěchy, slávu, klienty, postavu snů atd., až se v tom všem zacyklují a jejich závist se proměňuje v potlačenou či otevřenou agresi namířenou vůči těm, kteří jim nikdy nic neudělali, pouze si je dotyční závistivci postavili na pomyslný piedestal a nyní je štve ten neodbytný vnitřní pocit, že TEN MÁ TO A TEN ZAS TOHLE a oni nemají nic a přitom se tolik snaží.... (Velice často si své pocity neuvědomují do doby, dokud se jim nerozkryjí právě například na semináři nebo během kineziologického odbloku atd.)

Jak už asi tušíte, i závist vychází z nedostatku sebelásky a sebe-projevení osobních darů.

Sebeláska je prostě klíčová u všech lidských problémů, 

nemocí a trápení.

Tím, že závistivci upírají svůj zrak mimo sebe a hledají stále někde venku, nikdy nemohou objevit dary, které se nachází hluboko uvnitř jejich srdce, v jejich životě, v každodennosti. Natolik se soustředí, aby se vyrovnali ostatním, že přestávají kráčet svojí cestou a nechávají se pohltit projekty jiných, aby se jim vyrovnali, aby je dohnali, aby je předčili a kdo ví, co ještě...

Ztrácí se na své cestě a tím zapomínají na to nejdůležitější - rozvíjet své dary - tedy to, co zde přišli tvořit a k čemu byli předurčeni. V závislosti s tím se jim samozřejmě snižuje množství klientů, viditelné hojnosti i radost ze života a z tvoření vůbec. Tito lidé vnitřně trpí, což se v průběhu času odrazí i na jejich fyzickém zdraví.

Co tedy dělat pokud jste během čtení tohoto článku přišli na to, že vlastně někomu něco závidíte?

Zastavte se a uvědomte si: PROČ?

Co Vám v životě chybí?

Co postrádáte právě teď?

A jak byste to mohli změnit?

Co byste dnes mohli udělat pro to, abyste se cítili líp?

Po čem vlastně opravdu toužíte? Opravdu toužíte mít tolik klientů, že budete potom od rána do večera v práci? Opravdu toužíte mít drahé auto, které Vás měsíčně bude stát daleko víc peněz? Opravdu Váš partner nestojí za nic? Opravdu nestojíte za nic vy sami?

Co na sobě milujete?

S jakými dary jste přišli tvořit na tuto Zemi? Co Vás baví a dělá Vám to radost? U čeho dokážete sedět hodiny bez toho, aby jste si uvědomovali čas nebo to, zda vyděláte velké množství peněz?

Jaké jsou Vaše vztahy? Máte přátele? A pokud je nemáte nebo tyto vztahy nestojí za nic, věnujete jim dostatek své pozornosti?

Co Vás tolik láká stát se tím, komu tak závidíte? Je to pozlátko, které vnímáte opravdu to, po čem ze srdce toužíte?

Vím, že ne.

Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami, ale neodpovídejte na ně skrze svoji mysl. Odpovídejte skrze svoje srdce, protože to ví, že jste si přišli život užít. A ano, možná prožijete pár osobních pádů, ale ty Vás naučí vstát a jít dál a dál svojí cestou - tou jedinečnou cestou, kterou nedokáže nikdo jiný uskutečnit, nikdo jiný opakovat, nikdo jiný prožít, protože je JEN A JEN VAŠE. Je VAŠÍM POSLÁNÍM, VAŠÍM DAREM, VAŠÍM ZPŮSOBEM, jak obohatit ostatní o to, co znáte, umíte, tvoříte, VAŠÍ CESTOU. A je velká škoda, promarnit chvíle závistí a trápením, co mají jiní a vy ne....

Máte tolik darů. Otevřete své oči.

Žijte skrze své tvoření. Tvořte skrze své srdce.

Taraka

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>