Zaseklá deska

18.07.2019

Každý den od rána do večera v práci i v osobním životě naslouchám vašim příběhům. Nejvíce samozřejmě miluji ty, když se probudíte do svého světla, do své opravdovosti a následujete svoji cestu.

Ale ne každý je již tak daleko.

Spousta z vás se ještě nachází na spodní úrovní křivky, kterou můžete nazvat třeba temným údolím duše, kdy se věci nedaří tak, jak byste si představovali. Kdy se vám zdá, že život nestojí za to. Kdy přežíváte každý okamžik a nic vás v životě nebaví a i to co vás dříve bavilo si najednou jakoby nedokážete užít.

Už váš štvou všichni ti lidé, kteří žijou šťastný a spokojený život a u kterých to není pouze přetvářka, ale fakt. Máte pocit, že oni mají štěstí a že v době, kdy štěstí kráčelo po lidech, tak vás zaručeně obešlo.

Ale tak to není, přátelé.


Život není o štěstí. 

Není to o nějakém kouzelném proutku, který vás zbaví všeho trápení.

Je třeba naslouchat jiným a naslouchat i zprávám své duše.


Učit se od těch opravdu šťastných a spokojených tím, že s nimi budete trávit co nejvíce času. Inspirovat se jejich vlastním příběhem, jejich vlastním životem, tím, jak žijí, co říkají, jak se chovají ve vypjatých situacích, jak se chovají v době, kdy se jim daří i v době, kdy se jim tolik nedaří. Jak prostě a jednoduše přijímají životní prohry, jak s nimi pracuji a jak je proměňují ve svůj prospěch.

Jak mi řekla jednou má klientka, která přišla na fyzioterapii. Přišla jsem k vám na doporučení a vím, že neříkáte nic jen tak a že mám pořádně naslouchat všemu, co mi říkáte... A tak se stalo. Byla otevřená a schopná přijímat informace, které k ní přicházely a dokázala tím tak změnit své teď. Přestala být kolovrátkem nebo zaseknutou deskou, která umí jen dokola omílat své problémy, a začala být otevřená léčení a přijetí zázraků života. A tak se stalo.

Když totiž změníte to, jak se cítíte teď, možná tím časem změníte celý váš pohled na život.

Náš život utváří naše zkušenosti. A pokud se neustále po hlavě vrháme do toho, co je bolestné, nepříjemné, co nás zatěžuje a nedokážeme spatřit ve svém životě nic krásného - třeba jen šumění listů, pak nedokážeme spatřit ani jiné radosti. Náš život se stává obtíží - bojem o přežití.

Co tedy s tím?

Zkuste se na věci podívat jinak.

Alespoň na chvíli přestaňte omílat, co všechno se vám nedaří, co nemůžete změnit, co je hříčkou osudu, že máte smůlu apod.

Podívejte se na lidi, kteří neměli ani "tolik štěstí", co máte vy sami a přesto našli ve svém životě radost a ve své radosti vášeň.

Přestaňte chtít stále víc a nejprve se zamilujte do toho, co máte nyní, abyste mohli zažít přesah toho všeho.

Přestaňte mít neustálou potřebu, aby vás někdo ohodnotil, ocenil, aby vám byl za něco vděčný, aby jste byli pro někoho Bohem na Zemi, aby k vám jiní vzhlíželi jako k nějaké modle.

Vaše cena - vaše hodnota nespočívá v tom, jak vás vidí a hodnotí jiní, ale jak se hodnotíte resp. vnímáte vy sami.

Žádné pochlebování, ani to upřímné ani to neupřímné vám nedá pocit štěstí. Možná na chvíli. Ale tam, kde je prázdnota, tam i nadále zůstane, pokud jí nenaplníte vy sami - nikoliv z venku, ale zevnitř.

Přestaňte se vymlouvat na nepřízeň osudu, na to, že ten vám nedá to a ten zas ono, ten je takový a jiný makový. Každý jsme nějaký a se všemi můžeme vycházet, pokud naše síla vychází zevnitř - z lásky, nikoliv ze závislosti nebo z touhy někoho ovládnout.

Opravdu a říkám to opakovaně:


„Stačí jen být a v životě se smát, 

stačí jen být a mít to světlo v sobě rád, 

ponořit se do ticha stvoření

a spatřit hloubku života v kterou se rázem promění."


Objímám vás všechny🙏🏻

Taraka

PS: Napište mi, jak se vám to daří. A pokud si neumíte pomoci sami, nebojte se požádat o pomoc. Ať jste na jakékoliv životní pozici, ať jste v jakékoliv životní situaci. Nikdy nejste sami.


Nabízím knihy, karty, vhledy na dálku, osobní konzultace - kineziologii, osobní meditaci duše, fyzioterapii, sebe-rozvojové kurzy a kurzy Tajemství ženského pánevního dna, oslavy rovnodenností, slunovratové, předporodní a poporodní rituál aj.

Článek je možno libovolně šířit v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky https://www.taraka.cz Děkuji.


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>