Mistr = Učitel

Je třeba mít svého mistra či učitele, nebo má každý svého mistra v sobě?

Jak to vnímáte vy? Co pro Vás znamená slovo učitel či mistr?

Každý z nás se v životě dostává do role učitele i žáka. Nemyslím teď pouze na dobu studií, myslím tím na běžný život. Našimi učiteli jsou nejen naši rodiče, naše děti, naše rodina. Je to každý, kdo vstoupí do našeho života a snaží se nás jakýmkoliv způsobem přivést k naší opravdovosti. Tedy k tomu, jak to či ono doopravdy máme.

Tedy, celý náš život je neustálým učebním procesem plynoucím k poznání sebe sama, v lásce, čistotě a pravdě. Učebním procesem k nalezení vlastní síly a tvořivosti.

Každý z nás má možnost, zvolit si svého mistra či učitele. Ať už nějakého žijícího mistra, či jakéhokoliv jiného učitele, šamana, terapeuta, člena rodiny, kolegu z práce atd. Tedy kohokoliv, kdo nás inspiruje, kdo nás posouvá na naší cestě k sobě samým a kdo poté učí = vede ostatní svým příkladem a postupně tak vychovává nové učitele či mistry.

Nezapomeňte však na to, že učitel je nám vždy rovnocenný, je nám blízký svou pravdou a jak už jsem psala vzdělává nové učitele či mistry. Naučte se přijímat do svého života učitele. Vždyť život je neustálým procesem učení, který nás posouvá na naší cestě.

Cesty jsou různé.

Co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Nemusíte jezdit do Himalájí, pokud Vám stačí sedět u řeky. Řiďte se vždy svým srdcem.

I při čtení tohoto článku si uvědomte, jak to máte vy? Jste tím, kdo vede druhé lidi k sobě samým, učíte další lidi svým příkladem, aby se stali Mistry svého života? Nebo máte svého učitele = mistra? Někoho, kdo podporuje Vaše kroky a pomáhá Vám dosáhnout osvobození? Nebo obojí?

A pokud máte svého mistra = učitele, je jeho či její mistrovská kvalita taková, které toužíte ve svém životě sami dosáhnout? Co očekáváte od svého mistra? Co očekáváte sami od sebe?

Jaká je Vaše cesta?

Poznejte sami sebe. Nalezněte opět bezpodmínečnou lásku ve svém srdci a staňte se opět světlem svého života. Každé další světlo se počítá. Každé další světlo se stává majákem v bouři. Každé další světlo dokáže zažehnout plamen dalším světlonošům.

Dovolte svému světlu zazářit.

Nedívejte se na mistry či učitele ve Vašem životě jako na modly. Vždy mějte na paměti, že všichni jsme JEDNO a jsme součástí všeho. V každém z nás je kousek Boha, který je třeba prozářit. Každý člověk je stejně důležitý, všichni jsme si rovnocenní.

Jakmile se začneme nad někoho povyšovat, nebo se před někým ponižovat, nejsme na své cestě. Kráčíme cestou někoho jiného. Pouze Vy rozhodujete o tom, jak se cítíte a jaká rozhodnutí učiníte. Nesvěřujte rozhodnutí za svůj život do cizích rukou. Nechte se inspirovat, ale rozhodujte se vždy srdcem. 

Vše, co potřebujete máte v sobě od narození.

Děkuji, že jste. S láskou, Taraka Solei

31.7.2017