Poznejme sami sebe, buďme upřímní, komunikujme spolu

Pokud poznáme sami sebe, poznáme vše a naše tvorba nebude mít hranice. Budeme tvořit vše s láskou, protože kdo pozná sám sebe, miluje se a plní plán své duše, vede ostatní lidi svým příkladem. Ale jak poznat sám sebe? Nasloucháním vlastní duše. (více v Paprscích Poselství pro všechny)

Buďme k sobě upřímní. Přiznejme si své pozitivní i negativní vlastnosti. Žijme v souladu se sebou samými - tedy se svou duší. Komunikujme se svým okolím upřímně a otevřeně, protože jedině tak přestane být prostor pro domněnky, pomluvy, překrucování naší pravdy.

Tolik zbytečných nedorozumění vzniká z nepochopení. Tolik nedorozumění vzniká z našich domněnek. Proto, pokud Vám není něco jasné, zeptejte se. Nikdy nevíte, proč se daný člověk tak chová - třeba má za sebou jen těžký den, nebo se dobře nevyspal, nebo nedokázal splnit svá očekávání nebo očekávání jiných, nebo ho něco zarmoutilo atd. Nebuďte vztahovační. Komunikujme spolu upřímně, pravdivě, láskyplně. Pak se nám všem bude krásně žít.

Pokud máte potřebu na někoho křičet, někomu něco vyčítat atd., najděte si místo sami pro sebe. Dejte si před sebe na židli polštář, představte si tam danou osobu a poté se pusťte do práce;) Řekněte jí vše, co vás tíží, co vás trápí, co vám chybí, vypusťte své emoce a v případě potřeby několikrát opakujte. Klidně i několik dní po sobě. Uvidíte, jak se Vám uleví a daná situace se sama od sebe vyjasní nebo v klidném duchu vyřeší. Nedržte emoce v sobě. Jinak budete jako tlakový hrnec, který stejně jednou za čas potřebuje vypustit páru. Nenechte problémy či nevyjádřené emoce dojít tak daleko, že se projeví nemocí. Jednejte v čas. S láskou k sobě a ke všemu živému.

Taraka Solei