Příroda

     Přírodu miluji odjakživa. Jako malá jsem trávila spoustu času v lese. Děda byl lesník, a tak mě naučil poznávat stromy, zvířata i to, jak se chovat v lese. Učil mě pískat jak jednotliví ptáčci, tiše sedět a pozorovat zvěř. Milovala jsem ty chvíle s ním v lese. S maminkou jsme chodili na houby a všichni jsme se svolávali pomocí pískání na jedno místo. S tetou jsme se občas v lese ztratili, ale vždy jsme cítili, že je o nás postaráno. Dodnes, když vstupuji do lesa, cítím posvátnou úctu. Miluji lesy, stromy, zvířátka lesa. Miluji sluneční paprsky, které se lesknou skrze koruny stromů a rozehrávají celý les nádhernými barvami. Miluji to ticho a jsem vděčná, že mohu být jeho součástí.

        Letošní Letní Slunovrat jsme oslavovali se skupinkou v lese. Byl to překrásný silný zážitek. Stmívalo se a zvířátka se přestala bát a přibližovala se blíž k nám. Objevila se srnka, daněk, žába, spousta broučků a světlušky. Ty nádherné světlonošky, které se došly mrknout na to, jestli dostatečně svítíme pro ostatní. Miluji světlušky a čas strávený v lese.

       Příroda je kouzelná. Dává nám vše, co potřebujeme k životu. Potravu, stín, střechu i pohlazení. O to úžasnější je, když jsme s ní v souladu.

        Teprve na své zahradě jsem pochopila, jak je na nás příroda dokonale napojena nebo my na ni? Kdykoliv toužím po něčem, co bych chtěla na své zahradě mít, objeví se to tam. Prostě a jednoduše začne růst nějaká rostlinka, kterou tam nikdy nikdo nesázel. Miluji ty chvíle.

      Zpočátku to byla například kopřiva, potom popenec, fialka, pampeliška, máta, kopr, meduňka. Stačilo snít a já už mám vyrobeno spoustu úžasných dobrot. Pampeliškový med, salát, smoothie, fialkový sirup i fialkový ocet, bylinkovou sůl, kopřivové čaje, smoothie, masti a jiné. Stačí pomyslet.

      Miluji ranní bosé vyběhnutí na zahradu s pohledem upřeným do slunce, se srdcem na dlani a s kouzlem okamžiku, co zase na své zahrádce objevím. Jsem vděčná za ty krásné dary země.

Děkuji.

Jaké příběhy, pocity, okamžiky spojují s přírodou Vás?

S velikou vděčností, Taraka Solei.

28.6.2017

fialka v lese
fialka v lese
pampeliška, popenec
pampeliška, popenec
zelené smoothi
zelené smoothi
fialkový sirup
fialkový sirup