Stres

Co je stres?

Stres je stav, kdy je náš organismus vystaven určitým tíživím či mimořádným podmínkám. Vzniká jako obranná reakce, která má za úkol zabránit poškození či smrti našeho organismu. Vzniká jako odpověď organismu na dlouhodobé přetížení, velká očekávání, vysokou fyzickou či psychickou zátěž. Pokud se stresové situace neustále opakují, dochází k projevům na našem zdraví. Lidé vystaveni stresu pak často končí na rehabilitaci s výrazným napětím svalů zad, bolestmi mezi lopatkami, silnými migrénami, zlomeninami apod. Lidé ve stresu trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou, infarktem, sníženou odolností žaludeční sliznice k vnějším vlivům, žaludečními vředy, průjmy, zvracením, ubýváním na váze apod. Tyto nemoci nezmizí ani po podání sebeúčinějších léků, či potravinových doplňků - těmi pouze utlumíme příznaky - tedy vlastně obranné mechanismy našeho organismu, které na nás všemožně křičí:

"Začni už konečně se sebou něco dělat! "

Jenže, co se stane pak? Obranné mechanismy jsou utlumeny a člověk jede dál na plný výkon. Připadá mu vše najednou jednodušší. Spousta lidí končí na antidepresivech a množství, které se jich nyní předepisuje mě, až zaráží. Cožpak nechápete, že Vaše cesta tudy nevede? Že je potřeba výrazná změna? Odstranění příčiny? Cožpak nechápete, že nejste ve svém středu?

Existuje řada způsobů, jak poznat sám sebe. Jak se zbavit strachu o svou existenci, o děti, o peníze, o naplnění vysokých očekávání vlastních nebo svého okolí atd.

Tím nejdůležitějším podle mě je: UPŘÍMNOST, OPRAVDOVOST, NALEZENÍ SEBE SAMA.

Nebát se, přiznat si, že už prostě nezvládám. Nenakupovat na dluh, který nejsem schopen splatit. Nedávat sliby, které nejsem schopen naplnit. Žít v pravdě sám k sobě, protože pokud poznáš sám sebe, pozná a pochopí Tě i Tvé okolí.

Lehce se to říká, ale kde začít? Rovnou u sebe. Je potřeba se ztišit. Jak? Například formou různých relaxačních technik, meditací, fyzickým cvičením, procházkou v přírodě apod. Existují dokonce různé copingové strategie zvládání stresu., om chanting atd.

Především musíte poznat sami sebe. Odosobnit se od vlastních očekávání i od očekávání ostatních ve Vaší blízkosti. Žijte prostě tak, jak umíte nejlépe a pokud potřebujete další návody, přečtěte si některé z mých článků;)

Toužím po tom, aby každý člověk pochopil svoji hodnotu. Hodnotu, která není viditelná na venek - majetkem a jinými hmotnými statky, ale hodnotu své duše - tedy spojení s Božstvím. Abychom žili přítomností a přestali se bát o budoucnost. Ve většině případů totiž ke všem těm katastrofickým scénářům, které si člověk vytváří ani nedojde. Prostě nestrachujme se dopředu a raději prožívejme svoji přítomnost naplno a s radostí dalšího dne, kdy můžeme provést změnu. Protože změny nás posouvají na naší cestě kupředu. Začněme u sebe!

S velikou láskou a úctou ke všem bytostem, Taraka Solei.

8.8.2016

Po dopsání tohoto článku jsem si konečně pustila video o metodě EFT na youtube. Náhody neexistují. Co říkáte? Možná tato metoda ispiruje i Vás:  https://www.youtube.com/watch?v=HWUqqPrimpU