Ticho

Sedím doma u psacího stolu a dívám se do krajiny. Padá sníh. Překrásné zimní vločky tvořeny posvátnou geometrií se snáší na Matku Zemi a žehnají každému, koho se dotýkají. Jsem šťastná a dojatá zároveň.

Vše je tak, jak má být a já v tomto čase vnímám jen to TICHO.

Žádný předvánoční shon či spěch. Pouze klid. Klid, který každý z nás může najít ve svém srdci, v každém okamžiku, TEĎ. 

Miluji Ty chvíle, po kterých přichází všechny překrásné zprávy z hlubin duše a proto si je dovoluji  prožít, užít, procítit je. Jak důležité je v dnešní době ticho. Ten čas, kdy nejede žádná televize, počítač, internet, atd. 

Delší dobu přemýšlím nad tímto článkem, kterým Vám toužím sdělit vše, co je v TICHU obsaženo. Avšak v momentě, kdy jsem si sedla k počítači, slyším ve svém nitru stále jen ticho, ticho, ticho. Ne, jako okřiknutí ("Buď ticho":)), ale ten pocit klidu, radosti, štěstí, blaženosti. Je to úžasné.

Napadá mě kniha od Eckhart Tolle s názvem Ticho promlouvá, kterou jsem četla již dávno a mohu Vám ji stále vřele doporučit. 

Po dnešním shlédnutí Moojiho na https://www.youtube.com/watch?v=FW-moSCWgkY zůstávám stále ve svém bytí, jsoucnu a přeji Vám to všem. Je to úžasné. 

Vzdaluji se od tématu, avšak cítím, že toto mělo být nyní sděleno.

Přeji ticho nám všem. Taraka Solei

Jak píše Eckhart Tolle ve své knize Ticho promlouvá:

"Opravdový duchovní učitel nemá nic, co by vás naučil v konvenčním slova smyslu, nemá nic, co by vám předal - žádné nové informace, názory ani pravidla chování. Jeho jediným úkolem je pomoci vám odstranit všechno, co vás odděluje od reality toho, čím už jste a co už v hloubi duše víte. Duchovní učitel je tu proto, aby vám odhalil onen rozměr vnitřní hloubky, které se říká klid."

30.11.2017