Šamanská metoda uvolnění,

nalezení silového místa

Šamanské metody mi silně připomínají ty rehabilitační, které ve své práci fyzioterapeutky častokrát využívám k navození relaxace, či k uvolnění napětí ve svalech. V rehabilitaci se tyto podobné metody nazývají například: Jacobsonova relaxace, nebo Shultzův autogenní trénink apod. Ale vraťme se k šamanům.

Lehněte si na zem. Prociťte části těla, dotýkající se půdy. Poté pošlete své vědomí do každé části těla. Začněte levým chodidlem. Vědomě provázejte proud nadechnutého vzduchu do prstů levé nohy a při výdechu se na tomto místě zabořte do země. Totéž proveďte v oblasti chodidla, paty, lýtka, kolena, stehna, kyčle a celé levé strany pánve. Totéž udělejte s pravou nohou. Poté si stejným způsobem uvědomujte páteř od kostrče po horní krční obratle. Vždy veďte do této oblasti nádech a vydechněte do země. S nádechem přejděte do pravého ramene a vydechněte opět do země. Poté pokračujeme do lokte, zápěstí a špiček prstů a opět totéž opakujte s levou rukou. Poté se nadechněte do zátylku, lebky, čela, očních důlků, nosu, tváří, ústa, brady a pokaždé nezapomeňte vydechnout do země.

Tímto cvičením zvyšujete svoji bdělost a lépe vnímáte své tělo. Probíhá rychlejší výměna mezi vnitřním a vnějším prostředím. Zklidníte svoji mysl, protože se soustředíte na dech.

Po cvičení zůstaňte ještě chvíli ležet a oddejte se síle Matky Země. Poté se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte, vstaňte. Představte si, že máte hlavu nahoře zavěšenou na neviditelném vlákně a z vaší kostrče vychází prodloužená osa na zem. Abyste stáli v ose vlastního osobního středu, který se nachází asi na šířku dlaně pod pupíkem, musíte mírně podklesnout v kolenou. Směrem nahoru tak navazujete kontakt s nebem, směrem dolů navazujete kontakt se Zemí. Poté si představte vaše ruce zavěšené na neviditelném lanku, které je táhne směrem od těla nahoru, aby byla souběžně se Zemí - tedy do upažení. Představte si, že rukama objímáte kouli, jak kdybyste objímali Zemi. Nyní se nechte vést energií, která Vás obklopuje. Tímto způsobem můžete hledat i své silové místo - například na Vaší zahradě, či v přírodě apod. Nechte se vést.

Miluji tato učení. Děkuji, za rozpomenutí. Taraka Solei

9.8.2016