Zimní slunovrat 

Zima je obdobím, kdy je dobré odložit vše, co nám neslouží, co nám nefunguje. Jde o období hloubání, kdy si můžeme sáhnout na dno. V tomto období se lidé více snaží spojit sami se sebou, se svou duší. Často se v tomto období objevují deprese a lidé začínají stagnovat. 

V době slunovratu otevírají lidé brány Slunci a světlu více než kdy jindy. Podle prastarých vědění mají lidé za úkol ochraňovat a uchovávat poslední paprsek zapadajícího slunce a udržet a zachovat ho v ohních a ve svých srdcích. A to především dnes, kdy je den nejkratší. Jde o světlo, které představuje duchovní stránku našeho světa. Pokud se světlo znovu nezrodí, temnota pohltí všechny naděje. Duchovní světlo světa potřebuje naši péči a ochranu. 

Proto je úžasné jít do přírody, alespoň v době Zimního slunovratu. Obklopit se stromy, spojit se s přírodou, kameny, menhiry a dívat se do zapadajícího Slunce. Díváním se do Slunce se aktivuje naše solární čakra a doslova se prozáříme zevnitř. Stáváme se světelnou pochodní. Společně s ostatními tvoříme velký plamen, který prostupuje celou Matkou Zemí. Tento plamen lásky nám otevírá novou cestu, uchovává naši tvořivou a ochranou sílu a podporuje nás na naší cestě. 

V této době roku je dobré u sebe nosit jantar, který je esencí Slunce.

Ať je pro Vás Zimní slunovrat ukončením všeho, co již není třeba a zahájením všeho překrásného. Ať se stanete opravdovým poslem světla. Vyšlete světelnou modlitbu, sepište si svá přání, své vize, Váš příští rok bude překrásný. Poděkujte za vše, co jste již mohli prožít.

Krásnou záři, s láskou Taraka Solei

21.12.2016