Hlas Tvé vize

A je to tady. Podíváme se na to, zda je opravdu Tvá vize Tvá.

V tomto modulu si ujasníš své myšlenky, určíš si jasný směr a nebesa se postarají o to, abys naplnila svou vizi bez lpění a chtění. Sama proto však musíš něco udělat. Proměň život plný zmatku a chaosu v harmonii, vyrovnanost a souznění. Uveď svou energii do pohybu. Máš v sobě velkou vnitřní sílu. Proměň svá přání v život zaměřením své energie jedním směrem. Ve tvém životě už nebude místo pro chaos a zmatek i přílišné přemýšlení. Proměníš svou VIZI v živoucí realitu.


V tomto měsíci projdeš několika cvičeními, jejichž prostřednictvím začneš dávat svou energii do pohybu. Navíc ti pomohou dostat do harmonie a rovnováhy levou a pravou část tvého těla a jednoho dne ti umožní dostat do rovnováhy i tělo a mysl.


Když věříš sobě, každá sekunda, kterou si věnuješ se vyplatí.

Můžeš zářit.

Můžeš prozářit svou energii.

Můžeš ji nechat plynout.

Každá vize se naplní formou, která se ti líbí.

Když tomu dáš vše, rozkvete to, poroste to, jak svou vizi budeš zalévat, tak pokvete.

Kde se nacházíš a kam se chceš dostat?


  První krok k mé VIZI

  1. modul kurzu:  Aktivační meditace: Naslouchej HLASU své VIZE 

  a 50 motivačních karet v pdf pro Tvou osobní podporu na Cestě Tvou VIZÍ

  - 1. týden


  nepřemýšlej o své VIZI, prožij ji, pociť ji, probuď ji v život, nech ji k sobě přijít

  Nejprve projdi tímto Rituálem vděčnosti a propuštění minulosti. 

  Zabere ti asi 7 minut. 

  Vytvoř si kolem sebe tichý prostor, posaď se pohodlně do lotosového sedu, zkříženého sedu nebo tak, aby ses cítila příjemně a pusť si nahrávku. 

  Tento rituál je třeba, abys mohla jít dál... 

  Je třeba propustit minulost ze svého sevření. Je třeba začít žít a něco pro svůj život udělat.

  Pak si napiš do kouzelného sešitu:

  • 3 věci, které se ti v minulém roce povedly - ty ti pomůžou zvládnout jakékoliv nesnáze.
  • 3 věci, které tě v minulém roce nejvíc bavily - ti pomáhají dosáhnout skrze radost tvých cílů, žít naplněný život
  • 3 věci, které ses v minulém roce naučila, ať už skrze chyby nebo skrze úspěch nebo třeba stagnaci...
  • 3 úžasné okamžiky minulého roku na které nikdy nezapomeneš
  • napiš si taky, co je teď ve tvém životě jinak, než tomu bylo před rokem

  50 motivačních karet v pdf pro Tvou podporu na Cestě Tvou VIZÍ

  Zabere ti asi 1 minutu denně.:)


  • karty tě navedou více k sobě, motivují tě k akci a ty se díky nim rozpomeneš na hlubokou moudrost věků, kterou máš v sobě a začneš ji žít.
  • Jak s nimi pracovat? Vytáhni si každý den jednu kartu a komplementuj = rozjímej nad ní. Nechej ji v sobě žít, pracovat, nechej ji, ať tě vede, ať působí na tvá vnitřní nastavení a promění je.

  MP3 nahrávka: Meditace - Ponoř se do své vize a naslouchej Hlasu své vize

  Zabere ti asi 25 minut. 

  Jakmile si pustíš meditaci, dopřej si na ni dostatek času i ticha, zapal si svíčku, zamkni se, ať tě během meditace nikdo a nic neruší. 

  Po jejím doposlouchání, zůstaň ještě chvíli v sobě a rozjímej nad obrazy, vizemi, nebo barvami, vůněmi či hlasy, které jsi ve své vizi viděla. Napiš si své pocity z této meditace do svého kouzelného sešitu. 

  Posdílej s námi své vjemy ve skupině na fb >>


  Druhý krok k mé VIZI

  2. modul kurzu:  Vize jako cesta mého života 

  - 2. týden

  mp3 zvukový záznam videa 13 minut najdeš tady: 

  • není důležité vymyslet JAK, ale vědět PROČ to chci, jaké kvality mi to do života přinese a co vlastně chci. Nauč se s důvěrou následovat svou cestu. Když víš, jak se budeš cítit po tom, co si splníš své sny, snadněji uděláš kroky ke změně - k vytouženému životu. 
  • Není podstatné dosáhnout cíle, ale to, jak se během své cesty cítíš.
  • Vize není to, co si myslíš, že bys chtěla. Vize vychází z hloubky tvého vědomí a vede tě k zázrakům poznání života na Zemi. Plnit si svou vizi, je jako být celý den na místě, které miluješ, s lidmi, které miluješ, v objetí přírody, nebe i darů.

   Poslechni si 13 minutové video a zpracuj si pracovní listy, které si buď vytiskni a vyplň nebo si odpovědi zapiš do kouzelného sešitu. Je to na Tobě.


  Třetí krok k mé VIZI

  3. modul kurzu: MAPA BAGUA aneb ZTVÁRNI SVOU VIZI

  Budeš potřebovat tvrdý papír A2, pastelky, fotky nebo časopisy, nůžky, lepidlo, otevřenou mysl. :)

  Nemáš nic z toho a nechceš si to kupovat? Nevadí, buď kreativní - slep si 9 papírů A4 k sobě - místo fotek piš a maluj, místo stříhání trhej, hraj si. Je to Tvé ztvárnění Tvé VIZE.

  - 3. týden

  Jak si vyrobit VISION BOARD = nástěnku vizí?

  Vision board, nebo-li nástěnka vizí je koláž obrázků, fotografií a afirmací našich snů. Vision board dodá jasnost touhám a pocity vizím. Je připomínkou toho, čeho toužíme dosáhnout. Máme ji na očích a dává nám sílu, abychom nesešly z cesty a šly si pevně za naplněním svých snů. Abychom se cítili tak, jak si přejeme. 


  1. Ujasni si svůj cíl - buď konkrétní. Vypiš si svých 101 přání. Netroškař. :) Proč? Prvních 30 přání, je o tom, co Tě existenčně trápí. Druhá 30-ka přání je o tom, co bys opravdu chtěla a poslední 40-ka přání je o tom, co by sis opravdově užila:) Samozřejmě si můžeš psát přání i pro jiné lidi. Ať se vše uděje v souladu s Tvou i jejich duší. Pátrej vždy po pocitech. (Takže, pokud chceš vydělat v příštím roce milion. Naciť se na to, jak se budeš cítit, když ten milion získáš. Protože na co mít milion, když Ti radost nepřinese, že? Proč po něm toužíš? Co konkrétně si za něj pořídíš?) Pokud máš odvahu, vyfoť mi Tvých 101 přání a pošly mi je na e-mail: taraka.solei@email.cz. Budu se těšit s tebou.
  2. Vyber si obrázky, které emočně odpovídají tvým cílům. (Když chceš např. dům, nemusíš hledat přesný obrázek domu z tvé vize, ale můžeš si vybrat obrázek, který bude odrážet tvůj pocit, který v tom domě pocítíš.) Pokud si budeš vybírat fotografie, tak takové, na kterých se miluješ. Že takovou fotku nemáš? Naprav to. Tebou namalovaný obrázek, nápisy napsané vlastní rukou, tvé osobní fotografie s tvými přáteli a rodinou - to vše jsou otisky ve tvém srdci, které tě mohou podporovat, abys mohla v celém roce vytrvat a trpělivě, krok za krokem mohla každým dnem tvořit svou zářivou cestu. Důležité věci přicházejí jedině tehdy, když si na ně uděláš prostor. (Ale pozor. Pokud sice na fotce, kterou si na svou nástěnku vybereš vypadáš krásně, ale vnitřně ses v té chvíli cítila pod psa..., tak si ji na nástěnku nedávej. Fotky v Tobě mají vyvolávat nádherné pocity, vzpomínky, atd.)
  3. Vypiš si afirmace nebo vystřihni pozitivní slova či přání např. z časopisů - kreativita je na tobě. (Př. láska, štěstí, radost, cítím se každý den lépe a lépe, žiji radost, miluji mé tělo, mám krásný vztah, atd.) Afirmace jsou pozitivní věty psané v přítomnosti, které ti umožní rozvíjet tvé uvědomění sebe sama i tvých vnitřních talentů. Pozitivní věty jsou důležité, protože pokud nedokážeš spatřit krásu v maličkostech a dívat se na svět očima lásky, tak se Ti nemůže nic krásného vyplnit. Podobné přitahuje podobné. Kam zaměříš svou pozornost, tam to roste. Ale pozor! Pozitivní přání není naivita, ale spatřování dobra v každém z nás, ve všem i v každé situaci bez hodnocení a soudů.  MAPA BAGUA = čtverec rovnováhy - nástěnka vizí dle feng-shui

  Možná ses s touto mapou už někdy setkala a pokud ne, nevadí. Ukáže ti, kudy ve tvém životě proudí energie. Můžeš ji aplikovat na nástěnku vizí a rozvrhnout si podle ní například velký papír A2 na 9 čtverců, do kterých pak budeš vkládat svou vizi podle jednotlivých životních oblastí, jejich barev, elementů, atd. a postupně tak vytvoříš mozaiku Tvého života. 

  • Tato mapa se dá použít i na jednotlivé životní oblasti. Můžeš si tak vytvořit VIZI pouze pro Tvou práci, nebo pro Tvou rodinu, pro Tebe samu, nebo jak jsem psala nahoře pro celý Tvůj život, rok, měsíc, den, atd. :)
  • A co víc? Jak se dá ještě tato mapka použít? Když si vytiskneš plán svého bytu, domu a přiložíš si tento  BAGUA čtverec na tyto plány, uvidíš, jak máš svůj byt rozvržený, kde je potřeba energii dodat, kde ti uniká, atd. (Příklad: Pokud vstoupíš do domu, vstupuješ do tmavě modrého čtverce Kariéra - vše ostatní se pak odvíjí, jak je v tabulce. Pokud ti třeba úplně chybí místnost ve čtverci Bohatství - jak bohatá asi jsi? Pokud máš například koupelnu na místě Bohatství - veškerá energie ti spolu s vodou uniká... Více ve videu.) Takto si opět můžeš projít místnost po místnosti ve svém domě a vždy se dívat od dveří, ve které oblasti stojíš a jak máš pokoj rozvržen.

  Obrázek čtverce rovnováhy si můžeš stáhnout tady:


  Čtvrtý krok k mé VIZI

  4. modul kurzu: Posvátná práce se  SRI  YANTROU 

  k hluboké vnitřní práci, meditaci a ukotvení Tvého záměru

  - 4. týden

  SRI YANTRA - MEDITACE

  Jantra je skrytý klíč pro rezonanci s blahodárnými energiemi Makrokosmu. Pomáhá nám přiblížit se vysokým energiím a tak je pro  nás na spirituální cestě velkou pomocí. 

  Posaď se rovně a udělej si čas pro sebe. Podívej se, jaká je správná poloha Sri Yantri - tedy trojúhelník s tečkou směřuje dolů - ženská energie.

  • Zavři si oči a vejdi do svého srdce - skrze dech. Až budeš připravena, otevři oči a zaměř se na vrstvu, se kterou budeš pracovat.
  Ulož si jantru k vytištění a osobní práci. 
  Mrkni se na video nebo si pusť mp3 nahrávku nebo rovnou s jantrou pracuj pomocí textu tady:

  Opakuj si v každém kroku danou afirmaci, zatímco se soustředíš na malování dané oblasti. Je jedno, jestli ji opakuješ tiše nebo nahlas. Nech svou meditaci rozvíjet, nech ji v sobě rezonovat, rozeznít. Udělej si pro ni dostatek času a užij si ji. (Yantra není určena dětem, má na ně příliš silnou energii.) Vytiskni si ji a maluj. Můžeš ji malovat i se záměrem uskutečnění - naplnění Tvé vize. (Já mám například jednu Sri Yantru v ordinaci, kterou mám malovanou se záměrem, aby pomohla každému, kdo vstoupí. Většinou si maluji šrí jantru pro každý kurz i pro sebe na daný rok, atd. Lepím si ji pak na nástěnku vizí. (Pokud nevíš, jak na to, pusť si video (20 minut), nebo mp3 povídání. 

  1. krok: Opakuj si: Žiji s vděčností - maluješ okraj SRI YANRY

  2. krok: Opakuj si: Plním si svá niterní přání - maluješ kruh SRI YANTRI

  3. krok: Opakuj si: Sdílím svou dobrou vůli se všemi - maluješ zevní dortíčky :)

  4. krok: Opakuj si: Vytvářím své vlastní štěstí - maluješ vnitřní dortíčky :)

  5. krok: Opakuj si: Vědomě konám - maluješ vnější největší trojúhelníky

  6. krok: Opakuj si: Jsem otevřena lásce - maluješ další střední zevní trojúhelníky

  7. krok: Opakuj si: Uzdravuji se skrze víru - maluješ další menší zevní trojúhelníky

  8. krok: Opakuj si: Svítím svým věčným světlem - maluješ prostřední trojúhelník

  9. krok: Opakuj si: Já jsem - maluješ prostřední trojúhelník s tečkou

  Udělej si prosím s jantrou svůj posvátný čas. Nemaluj ji u televize, rádia. Soustřeď se na ni. Až ji budeš mít hotovou, budu ráda, když ji se mnou posdílíš v emailu: taraka.solei@email.cz. Vyfoť se  po jejím vymalování se svou jantrou a zachyť tak energii, kterou ti přinesla i s rozpoložením, které v tu chvíli pocítíš. 


  Mantra s celestiální komunikací pro naši cestu vize je: 

  HAR HARAY HAREE WAHE GURU

  Har Haray Haree Wahe Guru

  /har haréj harí uáhej gurú/

  Mantra na sebeocenění, může vás přenést přes jakoukoliv překážku. Vyjadřuje 3 kvality slova Har - semínko, tok a dokončení.

  Ve videu vám k mantře povím víc a naučíme se spolu celestiální komunikaci. Těším se na vás ve videu:) Taraka

  Ptáte se, jak dlouho zpívat mantry a jak to ovlivní naše tělo?

  • po třech minutách zpívání se ovlivní naše elektromagnetické pole, oběh a stabilita krve,
  • po sedmi minutách se mění schéma mozku a magnetické pole kolem těla zesílí,
  • po jedenácti minutách zpívání se začnou měnit nervy a hormonální systém,
  • po dvacetidvou minutách se harmonizují 3 mysli a začínají spolupracovat, podvědomí se začne pročišťovat,
  • po třiceti jedna minutách žlázy, dech a koncentrace ovlivňují všechny buňky a rytmus v těle. Hormononální sekrece jsou plně v rovnováze.
  • po šedesáti dvou minutách se stimuluje přední lalok mozku, šišinka a hypofýza - podvěsek mozkový. Pracujeme skrze fyzické tělo, emoce a mentální stavy jsou pak v komunikaci s aspekty božství uvnitř nás samých.
  • po dvou a půl hodinách se mění duševno v nás v poměru s obklopujícím magnetickým polem, takže podvědomá mysl se pevně zakotví v novém vzoru obklopující vesmírné mysli. Totálně přetvoříte svou psychiku a duševno.


   Tajemství toho proč VISION BOARDY fungují je ROZHODNUTÍ. 

   Proto si zreviduj své touhy, 

   a své sny proměň v rozhodnutí, ke kterým povedou jasné kroky.

   Jaký bude Tvůj 1. krok?

   Teď už víš, že vize není o tom, co chceš. Je o hlubším chápání Tvého vnitřního světa, 

   kdy si uvědomuješ i to, co se stane až toho dosáhneš.

   Důležité věci přicházejí jedině, když si na ně uděláme prostor.

   Žij tak, jak si přeješ TEĎ.


   Právní sdělení: Informace z kurzu, k jednotlivým modulům i v modulech obsaženy jsou určeny pouze pro Vaši osobní potřebu a tedy jakékoliv sdílení a šíření třetím stranám je zakázáno. Všechna práva vyhrazena. Žádná část celoročního kurzu nesmí být reprodukována v jakékoliv formě nebo jakýmikoliv prostředky bez předchozího písemného souhlasu autorky a majitelky tohoto modulu. Chcete-li s přáteli sdílet obsah tohoto kurzu nebo jednotlivých modulů, pošlete jim odkaz na prodejní formulář, ve kterém si mohou kurz či jednotlivé moduly sami zakoupit a podpořit tak práci autorky, do které investovala nemalé finanční, časové, fyzické, emoční i energetické zdroje. Nakládání s obsahem kurzu je zaznamenáváno a bude případně právně řešeno.

   Taraka Solei: žena, která miluje život