Harmonie kolem nás i v nás - prostě to ukliď!

14.04.2018

K tomuto článku mě inspirovala řada mých přátel, kteří často zápasí s přílišným pořádkem nebo naopak nepořádkem ve svém životě . A tak mě napadá otázka:

Co z toho je pro Vás důležité a proč?

Často potkávám ženy posedlé úklidem, které mají ve svých domovech i s malými dětmi sterilní čistotu. Pokud se jich však zeptáte, jak se cítí, většinou odpoví, že jsou vyčerpané, unavené, nešťastné a jejich život je neustálým koloběhem uklízení a nepořádku.

Mám také kolem sebe spoustu žen, které v totálním chaosu a nepořádku žijí. Jak se cítí tyto ženy? Nespokojené, úzkostné, naštvané, frustrované... Vnitřně touží po pořádku a harmonii nejen v domě, ale i ve svém životě, ale nějak se jim to nedaří naplnit.

Patříte do některé z těchto skupin? Nebo preferujete minimalismus - tedy málo věcí = málo nepořádku? Jak to máte vy?

A co se vlastně děje s energiemi v nepořádku? Neděje se s nimi vůbec NIC! Stagnují, stejně jako vy. Jakoby se nechtělo nic pohnout kupředu.

Naopak v přehnaně sterilním prostředí člověk ztrácí volnost a svobodu tvorby. Většinou je pak natolik posedlý úklidem, že zapomíná žít.

Jak tedy najít rovnováhu?

Ideální je nepořádek vůbec nedělat... Tuto iluzi jsme ztratila v momentě, kdy se nám narodily děti.:) První půl rok jsem běhala s hadrem a snažila se udržet neudržitelnou čistotu a pak u mě nastal přechod na druhou stranu, který mi však také nevyhovoval.

A pak se stalo to kouzlo!

Vzdala jsem to! Vzdala jsem se. Nechala jsem pořádek pořádkem a nepořádek tam, kde byl a zjistila, že jsem žena, která má především city. 

Našla jsem opět sebe samu a vtom všem chaosu jsem našla opět rovnováhu.


Prvotní pro všechno je láska a radost a tu nedosáhneme jinak než přijetím a tím, že ji naplno prožijeme. Uvolněte tedy své sevření života i úklidu. Naučte se žít v natolik čistém prostředí, aby Vám to dělalo radost e energie kolem mohly volně proudit. Dělejte věci postupně, naplno a neodbíhejte od nich. Minimalizujte množství všeho, co opravdu potřebujete a pokud jste některé věci nepoužili více než rok, pošlete je dál. Někomu jistě udělají radost. Nenechávejte si věci na horší časy, protože ty nenastanou nebo si je naopak přivoláte.

Vyhraďte si čas na pořádný úklid a udělejte ho s celou rodinou. Ne proto, abyste je tím šikanovala, ale abyste společně rozhodli o tom, co zůstane a co se posune dál...

A pak?

Vyčkejte na zázraky. Přijde obří úlevná vlna plná volnosti, radosti a čerstvého vzduchu s novými nápady a vy opět pocítíte radost žít a tvořit. Jakoby jste se zhluboka nadechli. 

A tak to udělejte. Nadechněte se! 

A zas a znovu a tvořte! Přijímejte vše, co k Vám přichází a užívejte si ten pocit.

Občas postačí věci jen přesunout, jindy je třeba je řádně vytřídit.

Žijte prostě TADY A TEĎ. TAKŽE?

Který den si vyhradíte na úklid? Datum můžete napsat níže pod článek, abyste měli motivaci úklid opravdu udělat. :)

Můžete například všechny nadbytečné věci vložit do krabice a odnést je například do nějakého azylového domu. Uděláte tak dvojí radost.

Že jste již zapomněli, proč je třeba uklízet? :) Ráda Vám to připomenu v následujících bodech:

  • pro rozproudění energie ve svém životě i v prostředí, ve kterém žijete,
  • pro zdravé prostředí,
  • pro dobrý pocit,
  • pro podporu druhých,
  • pro vytvoření prostoru pro zázraky,
  • pro nalezení toho, co jste postrádali a zbavení se toho, co již nepotřebujete,
  • pro nové nápady, inspiraci, tvořivost, radost ze života.

Když jsem naposled já přemisťovala věci ve svém životě, došlo během několika hodin k mnoha zázrakům. Nejen, že se ten den jako mávnutím kouzelného proutku několikanásobně navýšil prodej mých knih a karet, čímž jsem si splnila další sen dostat tyto informace k velké spoustě lidí, kteří jsou již připraveni pro změnu. Ještě k tomu jsem zažila spoustu překrásných překvapení.

Proto, NEVYMLOUVEJ SE A ZAČNI

Udělej si z úklidu radost a ber ho jako stupínek k zázrakům, které na Tebe již čekají.

UŽIJ SI TO A ŽASNI!!!

S láskou Taraka Solei


PS: A pokud máte doma uklizeno, připravuji pro Vás článek úklid mysli:) Již brzy ho najdete uveřejněný tady>>

Taraka Solei Žena, která miluje život. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání. Jejím posláním je provázet ženy životem cestou lásky, otevřeného srdce, vědomého ženství, vědomého života a ukázat tak lidem, jak úžasné je milovat život, když si dovolí zářit. Inspiruje k nalezení osobní cesty, k objevení svých darů, k probuzení lásky v sobě, k zářivému ženství, živoucí sexualitě, vnitřnímu klidu, prosperitě, k životu v rovnováze, v radosti, ve zdraví a v naplněných vztazích. Probouzí vášeň k životu, vnitřní radost, vděčnost i zodpovědnost za svůj život. Bytostně vnímá a cítí, že jedině propojením těla, duše, emocí, energií se dějí opravdové zázraky a proto provází cestou fyzioterapie, kineziologie, terapiemi pánevního dna, řízenými meditacemi, vhledy a množstvím autorských prožitkových kurzů osobního rozvoje a tvůrčí vize, on-line programů pro ženy i živých akcí. Přináší tak nový nadčasový pohled na život. Díky tomu našlo svou cestu k radostnějšímu a naplněnému životu již tisíce lidí. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky, kinezioložky, lektorky pánevního dna, aktivátory a inspirátorky najdete na: https://www.taraka.cz,  www.cestypoznanizivota.cz, https://vasefyzioterapeutka.webnode.cz Tarace můžete napsat na taraka@cestypoznanizivota.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.