Harmonie kolem nás i v nás - prostě to ukliď!

14.04.2018

K tomuto článku mě inspirovala řada mých přátel, kteří často zápasí s přílišným pořádkem nebo naopak nepořádkem ve svém životě . A tak mě napadá otázka:

Co z toho je pro Vás důležité a proč?

Často potkávám ženy posedlé úklidem, které mají ve svých domovech i s malými dětmi sterilní čistotu. Pokud se jich však zeptáte, jak se cítí, většinou odpoví, že jsou vyčerpané, unavené, nešťastné a jejich život je neustálým koloběhem uklízení a nepořádku.

Mám také kolem sebe spoustu žen, které v totálním chaosu a nepořádku žijí. Jak se cítí tyto ženy? Nespokojené, úzkostné, naštvané, frustrované... Vnitřně touží po pořádku a harmonii nejen v domě, ale i ve svém životě, ale nějak se jim to nedaří naplnit.

Patříte do některé z těchto skupin? Nebo preferujete minimalismus - tedy málo věcí = málo nepořádku? Jak to máte vy?

A co se vlastně děje s energiemi v nepořádku? Neděje se s nimi vůbec NIC! Stagnují, stejně jako vy. Jakoby se nechtělo nic pohnout kupředu.

Naopak v přehnaně sterilním prostředí člověk ztrácí volnost a svobodu tvorby. Většinou je pak natolik posedlý úklidem, že zapomíná žít.

Jak tedy najít rovnováhu?

Ideální je nepořádek vůbec nedělat... Tuto iluzi jsme ztratila v momentě, kdy se nám narodily děti.:) První půl rok jsem běhala s hadrem a snažila se udržet neudržitelnou čistotu a pak u mě nastal přechod na druhou stranu, který mi však také nevyhovoval.

A pak se stalo to kouzlo!

Vzdala jsem to! Vzdala jsem se. Nechala jsem pořádek pořádkem a nepořádek tam, kde byl a zjistila, že jsem žena, která má především city. 

Našla jsem opět sebe samu a vtom všem chaosu jsem našla opět rovnováhu.


Prvotní pro všechno je láska a radost a tu nedosáhneme jinak než přijetím a tím, že ji naplno prožijeme. Uvolněte tedy své sevření života i úklidu. Naučte se žít v natolik čistém prostředí, aby Vám to dělalo radost e energie kolem mohly volně proudit. Dělejte věci postupně, naplno a neodbíhejte od nich. Minimalizujte množství všeho, co opravdu potřebujete a pokud jste některé věci nepoužili více než rok, pošlete je dál. Někomu jistě udělají radost. Nenechávejte si věci na horší časy, protože ty nenastanou nebo si je naopak přivoláte.

Vyhraďte si čas na pořádný úklid a udělejte ho s celou rodinou. Ne proto, abyste je tím šikanovala, ale abyste společně rozhodli o tom, co zůstane a co se posune dál...

A pak?

Vyčkejte na zázraky. Přijde obří úlevná vlna plná volnosti, radosti a čerstvého vzduchu s novými nápady a vy opět pocítíte radost žít a tvořit. Jakoby jste se zhluboka nadechli. 

A tak to udělejte. Nadechněte se! 

A zas a znovu a tvořte! Přijímejte vše, co k Vám přichází a užívejte si ten pocit.

Občas postačí věci jen přesunout, jindy je třeba je řádně vytřídit.

Žijte prostě TADY A TEĎ. TAKŽE?

Který den si vyhradíte na úklid? Datum můžete napsat níže pod článek, abyste měli motivaci úklid opravdu udělat. :)

Můžete například všechny nadbytečné věci vložit do krabice a odnést je například do nějakého azylového domu. Uděláte tak dvojí radost.

Že jste již zapomněli, proč je třeba uklízet? :) Ráda Vám to připomenu v následujících bodech:

  • pro rozproudění energie ve svém životě i v prostředí, ve kterém žijete,
  • pro zdravé prostředí,
  • pro dobrý pocit,
  • pro podporu druhých,
  • pro vytvoření prostoru pro zázraky,
  • pro nalezení toho, co jste postrádali a zbavení se toho, co již nepotřebujete,
  • pro nové nápady, inspiraci, tvořivost, radost ze života.

Když jsem naposled já přemisťovala věci ve svém životě, došlo během několika hodin k mnoha zázrakům. Nejen, že se ten den jako mávnutím kouzelného proutku několikanásobně navýšil prodej mých knih a karet, čímž jsem si splnila další sen dostat tyto informace k velké spoustě lidí, kteří jsou již připraveni pro změnu. Ještě k tomu jsem zažila spoustu překrásných překvapení.

Proto, NEVYMLOUVEJ SE A ZAČNI

Udělej si z úklidu radost a ber ho jako stupínek k zázrakům, které na Tebe již čekají.

UŽIJ SI TO A ŽASNI!!!

S láskou Taraka Solei


PS: A pokud máte doma uklizeno, připravuji pro Vás článek úklid mysli:) Již brzy ho najdete uveřejněný tady>>

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>