Nemoc

06.02.2018

Zamýšleli jste se někdy na tím, proč je někdo stále zdravý a někdo stále nemocný? Proč někdo projde kolem kýchajícího člověka a nic se mu nestane, a druhý kolem něj projde ve stejný okamžik a dostane chřipku?

Já ano, a již vím, že vše je jen a jen o nás a o našem nastavení.

Zjistila jsem to vlastně už jako malá. Bývala jsem často nemocná, protože jsem se chtěla vyhnout škole, písemkám, nebo jsem prostě jen chtěla trávit více času s mámou. Pak mi ale došlo, že jsem se ničemu nevyhnula. Pouze se mi vše posunulo a nahromadilo na někdy později. Už tehdy jsem se rozhodla, že se raději postavím všemu čelem a prostě a jednoduše budu zdravá. Jak jednoduché a krásné, řeknete si, ale je to tak.

Často cítíme, že potřebujeme změnu, odpočinek, odstup od nějaké situace, či být sami v tichu a samotě. Místo, abychom uposlechli svůj vnitřní hlas, ženeme se dál a dál za něčím nedokončeným. V ten moment nás však zastaví nemoc. Možná se Vám to zdá nespravedlivé, ale kdybyste byli sami k sobě upřímní a změnili nevyhovující situaci včas, nebo si jednoduše dopřáli tolik potřebný odpočinek, nemoc by se neobjevila. Nic by Vám nestálo v cestě.

Zdraví je totiž přirozený stav organismu. Každá buňka je naprogramovaná tak, aby chránila celek a zničila vše, co není v souladu se zdravím - s harmonií. Avšak každá buňka se také řídí programováním svého majitele. Když pochopíte, že jste tvůrci svého života a že za sebe i svůj život nesete plně svoji zodpovědnost, pochopíte i svoji nemoc, která tu není jako zlo, které Vás sužuje, ale jako dar. Dar k navrácení zpět na Vaši cestu - k sobě samým.

Každá nemoc vzniká na základě nerovnováhy. Je odrazem našich vlastních myšlenek a emocí. Pokud tedy přijmete plně zodpovědnost za vznik své nemoci, můžete se rychle uzdravit.

Ve své praxi fyzioterapeutky to vidím dnes a denně. Lidé, kteří přijdou s uvědoměním,  proč si úraz způsobili - našli tedy příčinu ve svých myšlenkách, své tvorbě a uvědomili si, že stačilo vše udělat dříve a jinak, se rychleji hojí bez komplikací. Jejich pohyblivost se obnoví jakoby zázrakem do plného rozsahu bez ohledu na to, jak závažná nemoc byla. Opakem jsou lidé, kteří svalují vinu na jiné. Ti poté prochází dlouhodobým léčením s těžším průběhem i malou obnovou hybnosti. 

Za léta praxe jsem zažila u lidí zázračné vyléčení z rakoviny i různých nevyléčitelných neurologických poruch... Tehdy jsem tomu ještě ani já nedokázala uvěřit. Dnes už vím, že šlo o velmi silné osobnosti lidí, kteří si uvědomili, že nepotřebují nemoc jako ochranu před světem. Přijali nemoc jako dar, který je navedl zpět na cestu poznání - cestu duše.

Často slýchám lidi říkat: "Já se z toho osypu. Já se z toho po... Já se z toho zblázním." Atd. Dávejte si pozor na svá přání, která pravidelně vyslovujete. Vaše podvědomí nezná ironii a touží s Vámi být v souladu - splnit Vám Vaše přání...

Vaše podvědomí ukládá vše, co se Vám přihodilo od dětství. Proto se u Vás objevují některé situace, i když jim nerozumíte. Jsou vyvolány například nějakým pro Vás silným negativním zážitkem z dětství, na který přijdete například formou Kineziologie (One Brain) a můžete si jej tak odblokovat a začít žít v harmonii sami se sebou.

Každá naše nemoc je tedy odrazem našich myšlenek i emocí. Dávejte tedy pozor na to, co vyslovujete a také na to, co cítíte. Nejhorší jsou negativní emoce zaměřené proti jiné osobě. (Např. zlost, nenávist, závist, atd.) 

Přejte ostatním jen to nejlepší a to nejlepší se Vám poté vrátí v ještě větší síle. 

Vše je energie. Energie, která nikde nemizí, ale dále se proměňuje.

Přeji Vám zdraví život, zdravé tvoření, nalezení sebe sama.

S láskou Taraka Solei

6.2.2018
Taraka Solei miluje život na Zemi a jejím posláním je provázet lidi životem na cestě poznání. Prostřednictvím vhledu, řízených meditací, seminářů a kineziologie pomáhá lidem rozvíjet své dary a žít tak šťastný a naplněný život v souladu se svou duší." Taraka Solei je autorkou karet Poznání aneb Poznej sebe a poznáš celý svět >> a knihy Cesty poznání - Poselství života. >> a několika e-booků Klíč poznání ke zdravému a spokojenému životu>> příběhu pro děti Když zazvoní zvon>> a příběhu pro ženy TARA >> Inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život. Více o Tarace Solei najdete tady>> Tarace můžete napsat na taraka.solei@email.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.