Odmítnutí

17.02.2023

ODMÍTNUTÍ - TO NEJLEPŠÍ, CO PRO TEBE MŮŽE NĚKDO UDĚLAT...

Pokud si to nemyslíš, čti dál. 

V našich životech toužíme po přijetí. Myslíme si, že když budeme přijímaní a vidění v tom nejlepším světle, bude nám krásně, budeme se cítit dobře a náš život bude mít smysl.

Ale neustálé přijímání nás paradoxně udržuje v umělém světě. Ve světě, kde se možná cítíme na první pohled bezpečně, současně jsme v něm ale uvězněni, abychom se někomu náhodou neznelíbili.

Tolik toužíme po lásce, po tom, abychom byli milovaní, přijímaní, abychom byli ty hodné holky nebo hodní kluci, které z nás chtěli mít, až zapomínáme na opravdovost a na to, že jedinečnost nemá nic společného z dokonalostí.


Každá bytost má na něco dar a na něco zase ne. Proto se tak výjimečným způsobem doplňujeme a proto tvoříme tak jedinečný celek.

Kdybychom všichni vynikali stejným způsobem, byla by to nuda. Nebylo by se časem od koho co učit a život by se proměnil v šeď všedních dnů a stagnaci.

Proto si dovolte ve svém životě všechny emoce, dovolte si být nahoře i dole, dovolte si být přijímaní i zatracování a především mějte jasno, kým jste, kým nejste, kým byste chtěli možná být a kým by vás chtělo mít vaše okolí. Nesnažte se napasovat do nějakých škatulek. Buďte sami sebou. 

Když se budete neustále snažit naplňovat očekávání okolí, 
nikam se neposunete a budete žít životy jiných lidí.

Když nedokážete říct, že vám něco nevyhovuje, něco s vámi nesouzní, nebudete v tom šťastní. 
A časem se vaše trápení přenese i na lidi, které milujete.

Dovolte si být opravdový a říct i těm, na kterých vám záleží, že s vámi něco neladí. Pojmenujte to, buďte v tom upřímní a mějte na paměti, že tím druhé lidi učíte něco o sobě i o vás.

Dovolte si někoho odmítnout bez ohledu na to, zda zraníte jeho city, v okamžiku, kdy to s vámi neladí. Dáváte druhému člověku prostor pro to, aby si našel ve svém životě někoho, kdo s ním ladit bude a současně samozřejmě tento prostor dáváte sami sobě.

A pokud jste vy těmi, kteří jsou odmítnuti, nehruťte se z toho.

Pamatujte: Do našeho života vždy přichází to, co má. I odmítnutí přichází tehdy, kdy má.

Odmítnutí nevypovídá nic o tom, jací jste lidé, jaké jste bytosti. Jen vám ukazuje novou cestu. Protože tam, kde se jedny dveře zavírají, mohou se druhé otevřít.

Pozor! Neznamená to, že nemáte nebo nemůžete ve svém životě něco zlepšit. Sebereflexe je zde velmi důležitá a pokud víte, že máte svoje rezervy, můžete na sobě začít pracovat, zdokonalovat se, stávat se lepšími.

Ale pokud vás někdo odmítne s tím, že na to nemáte, nesložte se z toho. Pokud to opravdu chcete, zkoušejte to znovu a znovu a znovu. Pamatujte si, že právě tím zlepšujete sami sebe. Zdokonalujte se, pracujte na sobě a jednoho dne, to vyjde. Podaří se to. A vy například získáte práci svých snů.

Spousta spisovatelů například, byla odmítnuta velkými nakladatelstvími, ale natolik věřili svým projektům, svým uměleckým dílům, že je třeba vydali sami. Nezhroutili se z odmítnutí, i když pro ně jistě bylo na začátku komplikací, ale věřili si dál. Věřili svému dílu a hledali řešení, hledali cestu, až ji jednoho dne nalezli. Vydali své dílo a proslavili se natolik, že nebylo vydavatelství, které by jejich dílo nechtělo vydat. Tam už však oni stáli ve své síle a řekli vydavatelům: "Ne, děkuji."

Neodmítli ta velká vydavatelství proto, že je oni odmítli před tím, ale proto, že už znali cestu, znali svou cenu i cenu svého díla. Věřili si. Věděli, že to zvládli, že to dokázali, že se jejich píle vyplatila a dosáhli toho, co si kdysi předsevzali.

Někdy to trvalo třeba déle. Museli napsat sedm knih a nesetkali se s příliš velkým úspěchem a přesto cítili, že to je jejich cesta, jejich dar. A osmá kniha se stala celosvětovým bestsellerem.

Víte, je-li to, na čem pracujete vaší vášní bez toho, abyste vnímali prostor a čas, radujete se z toho, je-li to jednoduše vaše cesta, máte-li chuť se v dané oblasti zdokonalovat a být lepšími, pracujte na sobě, zdokonalujte se, nezazlívejte druhým, že vás odmítli a važte si dál sebe samých. 

Nebuďte ani těmi, kdo se zaprodají pro peníze, nebo z lásky, nebo... těmi, kdo se bojí odmítnout, aby nezranili něčí city, nepřišli o příjem, nebo o nějakou svou masku, či zraněné ego. Přiznejte si, když to nejde takto nebo s tímto člověkem a dovolte si druhé odmítnout. Nejste ničím povinni. 

Odmítnutí je dar.

Možná z počátku bolí obě strany - například týká-li se vztahů, ale vězte, že žít v partnerství, ve kterém se honíte za přeludem, to nenaplní ani jednoho z vás.

Buďte k sobě opravdoví a upřímní.

Odmítejte druhé v laskavosti a lásce, pokud s vámi neladí a současně pokud jste odmítnuti, jděte dál. Existuje další miliony lidí, kteří s vámi pracovat budou rádi. Kteří vás rádi na vaší cestě podpoří, kteří vás třeba dokáží svým příběhem natolik inspirovat, že ve vás něco lupne a vy najednou pocítíte prozření.

Pokud vás odmítne muž nebo žena, nezoufejte. Hold, nebyli pro vás. Běžte dál a zkoušejte to znovu, dokud nenajdete spřízněnou duši, se kterou se doplníte na svých životních cestách. Život je příliš krátký na to, abyste ho trávili s někým, s kým se necítíte dobře. 

Žádné odmítnutí není špatné.
Je to dar z nebe, i když to třeba teď ještě nedokážete vidět.
Žijte sebe v pravdě. To je cesta.


Nebuďte k sobě kritičtí, ale současně mějte sebereflexi. Pouze přijetím sebe i se svými stíny vytěžíte  zlato. A je-li toto zlato součástí cesty Vaší duše, nakonec ho najdete, i když ho nebudete hledat.

Jsem vděčná za všechny bytosti, 
které si dovolí s láskou odmítnout to, co s nimi nesouzní.
Jsem vděčná za všechny bytosti, kterým odmítnutí dává křídla 
a sílu býti lepšími.

Buďte k sobě laskaví, přátelé. K sobě navzájem, i k sobě samým.

Taraka SoleiPOJĎME DO TOHO SPOLU. 

PODPOŘÍM TĚ V PRVNÍCH KRŮČCÍCH, AŤ JSI NA SVÉ CESTĚ JAKKOLIV DALEKO. 

Hvězdná cesta sebevědomé ženy

Roční on-line cesta pro ženy, na které společně projdeme 13-ti tématy života. Setkáme se i osobně, užijeme si společný letní pobyt a Tvůj život se promění do lásky. Cestou již prošla 100vka žen, jejichž životy nyní stojí opravdu za to. Přidej se mezi ně. 4. ročník brzy začíná. 

Brána - on-line klub pro muže a ženy 

Pojďte spolu s námi integrovat vše, co jste se během svého života naučili. Tento prostor je pro všechny bytosti, které touží přestat mluvit o změně, protože tu změnu - tedy život sám touží žít. Na první měsíc vstup za pouhých 333 Kč. Vstoupit i odejít můžeš kdykoliv. 

Akademie Průvodkyň

Zaměř se na cíl. Poznej se opravdu do hloubky, abys předávala z čistoty sebe. Buď průvodkyní, která vede lidi k sobě, k odpovědnosti za svůj život, k samostatnosti, k darům. 

On-line Akademie s osobním přístupem. Brzo otevírám druhý cyklus. Nutnost vstupního rozhovoru. 

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>