Předvánoční čas

05.12.2019

Krásný větrný den, přátelé. Tento článek jsem pro vás napsala už v.2017, ale stále je aktuální.

Také u Vás tak fouká? Vnímáte energii živlů, které se nám snaží naznačit, ať už všechen předvánoční shon vypustíme z hlavy a začneme se radovat z toho, že jsme?

Jak prožíváte tento předvánoční čas? Cítíte klid, radost, společné sdílení a odpočinek? Nebo naopak shon, stres a vyčerpání? Co je pro Vás důležitější? Hromada dárků a uklizená domácnost nebo štěstí, láska a radost, že můžete prožívat dny plné společné blízkosti? Jak to máte Vy? Co je pro Vás opravdu důležité a po čem opravdu toužíte?

Je čas snění, vizí, tvoření, sdílení, lásky, ticha, klidu a pohody.

Co takhle si vytvořit novou nástěnku vizí do Nového roku, kde si jakýmkoliv způsobem napíšete či poznačíte vše, čeho toužíte dosáhnout? Co takhle začít tím, že si již nyní začnete sepisovat svých 101 přání?

Co takhle napsat každému členovi rodiny dopis, ve kterém se zaměříte na vše krásné, co jste spolu prožili, co Vám udělalo radost? Je to opravdu překrásný dar, který nedokáže nahradit žádný dárek. Takovým dopisem, dokážete druhému říct, jak moc Vám na něm záleží.

Mé rodině píšu tyto dopisy každý rok a vždy je dojmu k slzám. Miluji ty chvíle, kdy si každý rozbalí svůj dopis a opět prožívá chvíle, které zmiňuji, naplněn dojetím a láskou. Miluji, když je potom společně rozebíráme, smějeme se a vzpomínáme na to, co jsme prožili. Miluji ty chvíle opravdového štěstí, kdy jsou lidé překvapeni tím, čím mi vlastně udělali radost a co vše mi utkvělo jako překrásná láskyplná vzpomínka.

Dozvíte se tak, co je pro ostatní ve Vaší rodině důležité a to poté můžete společně rozvíjet a zdokonalovat, a prohlubovat tak Vaše vztahy i společné štěstí.

Vánoce jsou především o lásce, o nás, o tradicích, o rodinách a o společném sdílení těch překrásných okamžiků, kdy jsou konečně zase všichni spolu. Pokud chybí v rodině láska a společné prožitky, žádný dárek je nedokáže nahradit.

Osobním dopisem či přáním věnujete ostatním kousek sebe. Vytvořte si doma také tento rituál a dárky už nebudou třeba. Děti i partneři totiž touží po jediném - a to, dělat věci spolu, užívat si společné chvíle, naslouchat si, ptát se, radovat se a přitom si zachovat osobní prostor pro rozvoj a poznání sebe sama.

Uvidíte, že s touto tradicí získají Vaše Vánoce smysl, ať budete kdekoliv.

Do tohoto dárku připište i Vaše přání a očekávání do dalšího roku. Co toužíte společně prožít? Na čem toužíte pracovat? Co toužíte zlepšit nebo na co se těšíte?

Věnujte tomuto psaní kousek sebe, protože už tím, že vše sepíšete a dáte tomu formu, aktivujete vše překrásné. Už samotné sepsání takového dopisu či nástěnky vizí aktivuje vše, co se bude dít další rok. Užijte si tedy předvánoční čas i Vánoce v klidu a pohodě spolu.

S láskou a přáním klidu, Taraka Solei

PS: A pokud potřebujete přece jen nějaký dárek, můžete svým blízkým darovat kousek radosti či zdraví v podobě dárkového poukazu na cokoliv z mé nabídky. Protože ve zdravém těle zdraví duch, ale také zdravý duch ve zdravém těle jest. Získáte tak kartičku, na kterou můžete připsat vše krásné, co jste spolu prožili. Hezký láskyplný den, Vám všem.

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>