Probuď v sobě ženu

16.09.2022

Meditace v článku zdarma pro Tebe

Probuď v sobě ženu

Někdy k tomu postačí změna oblečení, místo legín, nebo tepláků, nádherná dlouhá sukně nebo pohodlné šaty. Jindy se stačí upravit nebo ještě lépe nechat se upravit. Dovolit jiným lidem, aby Ti upravili vlasy, aby Tě pohladili masáží, dotekem, aby Tě opečovali, hýčkali. Nebo si třeba dopřej lázeň plnou růží nebo procházku přírodou. Dovol si být k sobě laskavá, usměj se na sebe a řekni si občas: „Miluji Tě." 

Jsou to možnosti, které si můžeš dopřát kdykoliv a ve směs k tomu nepotřebuješ nikoho dalšího, když nebudeš chtít. Ale tyto způsoby jsou takovým pohlazením, jsou krátkodobé, dočasné, naplní tě v daný okamžik a pokud máš uvnitř prázdno, jsou zase fuč.


Jak to tedy udělat, aby žena v tobě opravdu žila?


Aby ses ty skrze ni cítila zase živá, zářivá, naplněná, šťastná, plná energie?

Aby ve tvém životě zmizel shon, neustálé nemám čas, nemám kdy, nemůžu, jsem vyšťavená a místo toho přišla radost, nebo jakákoliv jiná emoce tak, jako samo ženské plynutí?

Je třeba probudit ženu v sobě.

Spojit se s ní v tichu, v samotě, kdy nebudeš nikým a ničím rušena a kdy budeš mít dost času a prostoru na všechny emoce, které to s sebou přinese. Kdy budeš mít dostatek času a prostoru všimnout si těchto emocí a dovolíš jim vyjít ven.

Jsou to totiž tvé dávné staré známé, které se jen snažíš nevidět pod maskou oběti, poslušnosti, hodné holky, nebo té stále zaneprázdněné atd. Velmi často jsou potlačeny pod nánosem úsměvu s vyhořelýma vyhaslýma očima. Ale jsou tam. Nic se nedá maskovat věčně a jednou každou z nás vnitřní nerovnováha dožene, pokud nedovolíme svému životu proudit, pokud nedovolíme své vnitřní ženě žít a dýchat.


Kde myslíš, že se bere energie?

Kde se ukládá? A ukládá se?

Kde Ti uniká?


Většinou velmi dobře víme, co nemáme rády a kde nám v životě energie uniká.

Už ale málo víme, kde doplnit svou energii a to právě proto, že si neuděláme chvíli čas pro sebe, abychom to zjistili. A už vůbec nevíme, jak si energii udržet, abychom se neustále nevyčerpávali.

Proto se dnes zaměř na to, abys zjistila milá ženo, co Ti Tvou energii bere. Vypiš si to do levého sloupečku na papír A4. Nepřemýšlej nad tím. Polož otázku své vnitřní ženě a nech ji, aby Ti napsala odpověď.

Možná sis myslela, že to jsou takové ty klasické věci - neustálé uklízení, praní, žehlení, atd. Možná Tě ale Tvá vnitřní žena překvapí. Možná ji nejvíc vyčerpává nošení masek, já to dám, dám to sama, vše zvládnu, jsem hodná, klidná, dokonalá, vyrovnaná, já se přece nezlobím, apod.

Až dokončíš tento úkol, podívej se na to, jak to ve svém životě můžeš změnit. Co můžeš přestat dělat a delegovat na někoho z rodiny, nebo se o to s někým podělit, atd. Taky si uvědom, jak moc tě to vyčerpává a napiš si ke každé činnosti procenta - 100% je nejvíc. 

Například takový rozhovor s mámou nebo s tátou. Je pro Tebe nabíjející nebo vybíjející. Na kolik procent? Jak to můžeš změnit? Tím, že jim přestaneš volat, se to nevyřeší, protože hodná holka ti pořád bude našeptávat, že bys měla, jsou to Tvoji rodiče, přece..., atd. Co takhle si s nimi promluvit o tom, co Tě zraňuje? Nebo, o tom, že nechceš poslouchat neustálé stížnosti a jestli by se mohli během volání bavit i o tom, jak se jim daří? Věř mi, je to proces, ale jde to. Dnes volám s mámou i hodinu a půl a dělá mi to radost.

Jakmile si tento úkol splníš, pusť se do dalšího. Najdi svoje zdroje. Zazdrojuj se i několikrát denně. Objev své zdroje v maličkostech. Zeptej se své vnitřní ženy a nechej ji, aby se vypsala na papír. Tentokrát piš na pravou stranu A4. Nehodnoť hlavou, co píše, jen zapisuj, co přichází.

 • Je to procházka venku? Sama? S někým? Dopřej si to.
 • Je to klid? Pár minut o samotě? Dopřej si to.
 • Je to prostor pro své myšlenky? Dopřej si to.

Opět si označ, kolik procent tvé životní baterie ti tyto aktivity přináší. Nejvíc je 100% a pak si je dopřávej tak,  jak to jde. Tak, jak Ti to v daný okamžik přináší radost. 

Podívej se nyní na svou levou a pravou stranu. Možná máš tu levou celou popsanou a na pravé straně není nic nebo jedna věc. Nebo je to v rovnováze. Nebo máš pravou stranu už výrazně obsáhlejší? Super. Pokud nevíš, co Ti energii doplňuje, nevadí. Staň se opět malým dítětem a zkoumej, co Tě baví. Zkoušej nové věci. Bav se. 

Ale, jak už jsem psala na začátku, jen dobíjet se nestačí. Ani zbavit se toho, co tě vybíjí nestačí. Protože tehdy se člověk ocitá v prázdnu. Miluju prázdno, ale pokud jsi do této fáze ještě nedozrála, je potřeba, vyživit se zevnitř. Být ve spojení se svou vnitřní ženou. Rozumět jí, přijímat ji, žít s ní, milovat ji, vědět, co potřebuje a dopřávat jí to a žít.

MEDITACE: Žena z lůna vyživená

Takže se pohodlně posaď nebo polož a pojď se propojit se svou živoucí energií lůna, která je jako čistá studánka křišťálové vody. Neboj se do ní pohlédnout, neboj se v ní uvidět svůj odraz, odraz svého nitra, své stíny, své propady na cestě, to na co na sebe nejsi pyšná. Jen v tom buď. Pozoruj i své dary, vyživuj se skrze sebe, poznávej se bez přítomnosti dalších osob, dotýkej se své prázdnoty a dovol si ji naplnit. Meditaci najdeš na mém YouTube kanálu Taraka Solei tady >>

Lůno ženy je posvátné. Je naším posvátným spojením s kořeny, s Matkou Zemí, s našimi předky, ženami rodu a jejich tématy, je naší očistou i naší výživou. Je to místo, kde jsme jako ženy nejzranitelnější, ale taky místo, kde jsme jako ženy v největší síle. Je to místo posvátného spojení muže a ženy. Místo stvoření nového života. Je to brána do života samotného. Proto je tolik důležité, aby ses propojila se svým lůnem. Abys sobě samé opět vdechla život.

Zvu tě k hluboké práci, která se neodehrává na povrchu, neklouže po povrchu, nesnaží se zakrývat emoce, ani fyzické potíže, naopak:

 • ukazuje Ti cestu absolutní pravdy, lásky, 
 • cestu posvátného spojení, 
 • cestu prvopočátku, 
 • cestu ÓM. 
 • Cestu, která Ti dovolí nahlédnout za závoj Tvého strachu a Tvých omezení. Omezení, které sis vytvořila hlavou. 
 • Zvu Tě k propojení s lůnem skrze Tajemství ženského pánevního dna nebo na Hvězdnou cestu sebevědomé ženy, kde pocítíš sílu svého lůna, když se propojí s krajinou srdce, s pulzaci lásky, s životem samým. 
 • Srdečně Tě zvu a vím, že Ti to změní život, ale slibovat Ti to nebudu. Zodpovědnost za Tvůj život je Tvoje. 
 • Ukážu Ti cestu, ale kráčet po ní budeš muset ty sama. Můžeš se na ní i válet, nebo skotačit, můžeš na ní ležet, nebo se vracet zpátky a pak povyskočit vpřed. Je to na Tobě. 

Život je cesta plná zázraků. Otevři se jim. Dovol si ochutnat to, co do Tvého života přichází a zvolit si sama, co se do Tvého života hodí a co nikoliv. Žij pro sebe, aby jsi tu mohla být pro ostatní. Protože teprve, když Ty jsi plná energie, můžeš energii rozdávat, a to nikoliv na úkor sebe, ale proto, že víš, že Tvá energie se rozdáváním násobí, nikam nemizí. Mizí jen tehdy, když dáváš na úkor sebe, skrze své vyčerpání, jen proto, aby Tě milovali, uctívali, aby řekli, že jsi skvělá. Dovol si být skvělá, milovaná a ucti sebe samu i v absolutní nečinnosti. Žij sebe. Žij se teď. Zítra může být těžší škrábat se ze dna. Dnes máš na to třeba ještě dostatek chuti či sil...

Život je cesta. Učíme se na ní skrze vzlety a pády, skrze zkušenosti a chyby. Rosteme, měníme se, poznáváme a když se nevzdáme, zjistíme, že je svět nádherným místem pro náš život.

Taraka


PS: Tento článek vznikl jako poděkování 63 ženám, které se mnou prošly Hvězdnou cestou sebevědomé ženy a také tisícům ženám, které se mnou prošly terapií lůna. Miluji vás. Děkuji, že jste se rozhodly nahlédnout za oponu svého strachu, že jste si dovolily poznat sebe samé, že kráčíte svou cestou a víte, že na ní nikdy nejste sami. Děkuji Tobě. Děkuji sobě. 


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>