Tancuješ? Zpíváš? Žiješ sebe? Obdaruj se...

05.11.2022


Tancuješ? Zpíváš? Žiješ sebe?

Dnes na mě vykoukla obálka knihy Triša, skrze kterou jsem si opět uvědomila sílu tance a zpěvu pro náš život.
Skrze tanec dokážeme:

  • zpracovat naše emoce, a to i ty tíživé, které v tanci můžeme projít s absolutní lehkostí a láskou,
  • rozpohybovat energii v těle a vyživit své lůno,
  • propustit vše tíživé a více se tím nezabývat, nebo poté znovu, ale už úplně na jiné úrovni a v lehkosti.
  • Skrze tanec dokážeme napřímit své tělo, a tím i sebe do života, a nechat tak roli oběti v propadlišti dějin.
  • Tanec nám otevírá nejen lůno, ale taky srdce a krk, což nám umožňuje snadnou komunikaci a především jasnost vyjádřeného. Proměňuje se nám síla hlasu i energie, která skrze naše lůno i hrdlo prochází.
  • Vše se během tance proměňuje do veliké lehkosti a díky tomu jsme zdravější, silnější, naše imunita je nastartovaná a naše tělo je vyživené, omlazené, zdravé.
  • Cítíme se šťavnaté, živoucí, zářivé, jednoduše ve své síle.

Tanec a zpěv léčí. Věděli to už naši předci, kteří nejen těžce fyzicky pracovali, maximum času trávili v přírodě, ale taky se nezapomínali radovat a smát, tancovat a stýkat s komunitou, která jim dělala dobře u srdce. 


Bylo minimum depresí, panických atak, úzkostí, bolestí hlavy i zahlcenosti, protože byli lidé spojeni se svým tělem a skrze tanec, zpěv a fyzickou práci, dokázali, možná, aniž by to tenkrát tušili, uvolnit zamknuté emoce ven z těla. 


V dnešním světě je vše tak rychlé, tak přeplněné, zahlcené, a přitom tak prázdné, že žijeme jakobysme byli mrtví za živa. Do práce z práce, z úkonu do úkonu, hlavně, ať je výkon, peníze, že zapomínáme tančit, zpívat, žít, dýchat, být, vonět a kochat se životem a svou osobní šťasvnatostí.

Jíme více suplementů stravy, než opravdového jídla z Matky Země, která stále plodí plody plné lásky a nese nám je na zlatém podnose. Často už si ani neuděláme čas na to, abychom její plody posbírali a čerpali z jejích živin, je to taková škoda. Vidět stromy bez listí obsypané jablky, na které si nikdo neudělal čas, aby je posbíral, aby je ochutnal, aby přijal výživu, kterou mu daný strom či keř s láskou přínáší k posílení imunity i psychického zdraví. Už jen to, že se natahujeme do vysokých větví stromů, abychom si nasbírali lipový květ nebo třeba jablka, je léčivé. Naše tělo se tím udržuje průžné, je na čerstvém vzduchu a když si kousneme do jablka, můžeme si klidně radostí poskočit nebo si během sbírání plodů zpívat a vrtět přitom zadkem. :) Jak krásný pohled by byl na takové sady, kde by muži pohledem nikoliv mlsným, ale obdivným, pozorovali radostnou ženu, od které by v bedýnkách s radostí přebírali plody společné práce. Ach. Zasnila jsem se. 


No, ale ať se vrátím k tématu. Možná už jste sami zjistili, že v momentě, když jste opravdu v životě šťastní, tak se vaše tělo pohybuje, vaše ústa se smějí, vaše oči s duší září a vaše ústa si zpívají či pobrukují a všude kolem voní láska - ať už z dobré bábovky, z oběda, z květin na stole, nebo třeba právě z těch zdravých červených pozdních jablíček. 


A tak vás chci dnes podpořit v tanci a taky zpěvu, a to, i když se vám třeba právě nechce, i když jste třeba unavení, nebo máte náladu pod psa. 


Tanec vám pomůže vytancovat vše z těla, a pokud chvíli vydržíte, zjistíte, že se po něm cítíte mnohem líp. Dovolte si v tanci projevit své emoce. Dovolte si být při tom sami sebou, klidně se zamkněte do místnosti, ať máte pocit bezpečí, že se na vás nikdo nedívá a pak pusťte uzdu svojí pánve a nechte své tělo, svou duši tančit. Nechte se tancem pozvednout a přitom ukotvit živoucí energií v těle. Buďte zase šťastní a radostí. 


Je to vaše volba. 


Taraka


Do 11.11.2022 si můžete vybrat jakoukoliv knihu, e-knihu, karty nebo předporodní rituál z mé nabídky s 30% slevou při zadání a potvrzení hesla: MILUJISE na tomto odkaze >>


A ještě mám pro vás jako dárek možnost nejlevnějšího vstupu na Hvězdnou cestu sebevědomé ženy - roční on-line program pro ženy, který každé ženě změní život. Více o Hvězdách a jejich pocitech z cesty si můžete přečíst tady >> Hvězdná cesta jde rozložit až na 6 splátek. Tak se nebojte a pokud máte chuť, přidejte se k 7mi ženám, které do nového ročníku již vstoupily. Hvězdy jsou mojí rodinou, mou láskou. 


A protože je tady i pár mužů, tak i pro vás mám vstup, stejně jako pro ženy, za hubičku do Brány Integrace >> , kde můžete porozumět více sobě i svým ženám, nebo si konečně najít partnerku svých snů. 


Tak pokud tuto akci chcete využít, ještě máte možnost. Jsem šťastná, že vás mohu touto cestou podpořit na vaší cestě ke Hvězdám.

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>