Začni maličkostmi

13.06.2024

Čas letí a vše, co se děje, je tady pro nás.


Tedy, nežijete-li ve svém životě to, co jste si přáli, změňte to.


Změny nemusí být hned markantní. Mohou být postupné, malinkaté, až jednoho dne zjistíte, že jste skrze ně úplně proměnili svůj život.


Cítíte-li se na dně a není to jen deštivým počasím nebo úplňkem (meditace zdarma), je na čase něco ve vašem životě změnit.


Začněte maličkostmi.


1. choďte dřív spát

 •  ideálně do 22.hod. a bez mobilu u hlavy.

2. projevujte vděčnost

 • před spaním místo televize poděkujte za uplynulý den - najděte si v něm to, co se vám povedlo, ale i to, co nestálo za nic a zkuste vymyslet, jak byste to mohli udělat jinak. 

 • Uvědomte si taky, komu jste svým chováním pomohli, koho podpořili a za co jste vděční.

3. vítejte nový den

 • Po probuzení nezapínejte hned sítě a nezkoumejte, co je na nich nového. 

  Ještě se zavřenýma očima přivítejte nový den. Pohlaďte své tělo a poděkujte mu za to, že ho máte a že skrze něj můžete prožívat. Pak se protáhněte, ještě v posteli. Usmějte se na svět a teprve se na posteli posaďte.

4. vizualizujte si, co vás čeká

 • Pokud chcete, vizualizujte si to krásné, co vás v životě čeká. Co vás ten den nemine. Co krásného dnes zažijete? Otevřete se tomu.


5. naslouchejte

 • Během práce s lidmi více naslouchejte a NEMLUVTE O JINÝCH V JEJICH NEPŘÍTOMNOSTI. Uleví se všem.

  Pokud máte potřebu o někom mluvit, vyjadřuje to jen vaši touhu nebo potřebu být lepšími v očích jiných. Podívejte se tedy na to, proč se necítíte dost? 


6. přestávky jsou k nezaplacení

 • Pokud zjistíte, že se během práce nesoustředíte, věnujte prostor přestávkám. Můžete se napít čisté vody nebo vody s citronem,  zajít si na toaletu, lehce se protáhnout v sedě na židli nebo ve stoje. Pokud máte chuť na 150té kafe, tak si místo toho raději svižně zacvičte, nebo si na chvíli dřepněte do hlubokého dřepu.


7. uvolněte emoce

 • Po práci uvolněte nahromaděné emoce dříve, než přijdete domů. (Běžte se projít přírodou. Nebo cestou vlakem či autobusem meditujte. V autě například zpívejte.) Cokoliv, co vám funguje a převede vás z pracovního procesu do života. Pokud nic z toho, dejte si doma po práci ledovou sprchu. To funguje:)


8. připravujte a jezte jídlo vědomě a s láskou 

 • Dejte si dobrou vědomě připravenou svačinu:) a jezte ji rukama. Spojíte se tak lépe s jídlem a uděláte něco pro své zdraví, pro své tělo.


9. Hodinu denně buďte v přírodě. 

 • Sítě omezte na na 15-30 minut a zbývající čas věnujte tomu, pro žijete na zemi. Není to proto, abyste se váleli u sítí a rolovali na další a další legrační videa. 

  Co byste dnes chtěli zažít? 

  Bez jakého zážitku nechcete odejít z tohoto světa? 

  Dovolte si ho dnes.


10. Užijte si čas s rodinou 

 • bez televize, sítí, 

  klidně v tichu, u společenské hry, v přírodě, nebo jen tak,

  společný čas se počítá jen, když je opravdu prožitý.


Den je nádherný.

Každý den.

I ten, který se tak hned po ránu nejeví.

Užijte si tedy každý den po svém.

Právě maličkosti v něm vás směřují k velikým cílům, které tak přestávají být vzdálené, 

protože jsou žité tady a teď.


Taraka Solei

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>