Cestování jako forma sebepoznání

14.08.2018

Před odjezdem na dovolenou jsem mluvila s přáteli o silném volání mé duše po cestování na významná duchovní místa. 

Má duše mě vábí na místa hodně vzdálená, kam si ještě s malými dětmi netroufám a bez nich zatím jet nechci... Ale jak už to tak bývá, když vaše duše po něčem touží, vše se poskládá tak, aby to tak bylo.

A tak se také stalo.


I když v Evropě, přesto jsem se setkala s místy, učiteli a věděním, po kterém má duše toužila. Během jedné dovolené jsem se ocitla současně v Indii i v Tibetu:D Kdo je připraven na nové poznání, toho duše zavede vždy tam, kde má být - například tak jako mého syna.;) Jakmile ho uviděl místní mnich, celý se rozzářil a řekl: „Našel jsi mě."

Láska je všude kolem, přátelé. Odevzdejte se do její láskyplné náruče, otevřete jí své srdce a následujte hlas své duše.

Pokud Vás zajímá, co jsem prožila čtěte dál...;)

To si tak jdete nádhernou lesní krajinou a v tom se před vámi objeví údajně největší Buddhistická Stúpa ve střední Evropě, která se nachází v okolí Zalaszántó v Maďarsku a kterou zasvětil sám 14. Dalajláma. Její bělostná záře, zlatavá kopule a blankytně modré nebeské pozadí Vás ohromí.

V jejím okolí jsou stromy pokryté modlitebními vlaječkami a v tichosti lesíku se nachází meditační místnost. Každý, kdo se chce spojit se svou duší zde objeví to, co hledá - a to je TICHO :), díky kterému se Vám odkryje řada starých programů, o kterých jste si možná mysleli, že je máte již dávno zpracovány. Pocítíte zde otevřenou náruč, bezpečí a klid a to dokonce i v případě, že vyrazíte stejně jako my s dětmi, které ani na chviličku neposedí. Tedy, kromě fotografie:), kde opravdu meditovaly společně se mnou.

Stúpa je symbolem Buddhových myšlenek, moudrosti, soucitu a lásky ke všemu živému. Symbolizuje mír a blaho. Uvnitř ní jsou uloženy buddhistické texty, relikvie a také 24 metrů vysoký strom života. Kolem je řada laviček a zákoutí vhodných ke ztišení či meditaci.

Široké schodiště stoupá k velké soše meditujícího Budhy, ke kterému se dostanete cestou tří ochozů po směru hodinových ručiček. Cestou pocítíte klid, mír, ale taky nádhernou pozitivní energii, která zapůsobí na celou vaši bytost.

Jakmile dojdete na třetí ochoz, najdete zde spoustu modlitebních válečků a přání Vaší duše cestou kolem ochozu možná překvapí i Vás samotné. :) Pocítíte veliké odevzdání vyššímu principu - odevzdání se něčemu, co přesahuje nejen Vás, ale i vše kolem.

Určitě zde vyjeďte za poznáním. Nemusíte být Buddhisti, stačí se projít touto krajinou a zapadne Vám spousta dílků do skládačky Cesty Vaší duše. My jsme se zde objevili právě ve chvíli, kdy zde přijel významný mnich, aby zasvětil příchozí do učení Mahamudry. Jaká náhodička:) No, jak říkám roky, prostě na náhody nevěřím.

Během další výpravy jsme se ocitli v krásném zeleném údolí Krišny, kde jsme si užili nádhernou procházku a prožili s ostatními zde žijícími Krišňáky jeden z jejích každodenních obřadů. Bylo to krásné. Děti si sedly doprostřed chrámu na lotosový květ a užívaly si zpěvy manter, hudbu i pohyb ostatních kolem. Jen pozorovat to vše kolem stálo za to. Líbil se mi výklad místního průvodce, který popisoval to, co Vás učím na kurzech, které pro Vás dlouhodobě pořádám a to, že Žena je světlem muže. Čím více lásky máme, tím více ji dokážeme darovat a probudit u muže, který ji poté také vyzáří navenek.

A tak to je, přátelé.

Během našeho pobytu nastal také silový okamžik Lví brány, který jste mohli nastudovat kdekoliv na internetu i pocítit na vlastním životě, a přidali jsme se k ostatním ke společné meditaci za vodu, která se nám projevila v realitě vydatným deštěm. Spali jsme ve stanu a ocitli jsme se v epicentru bouřky, což není právě záviděníhodné, ale přežili jsme a jako jediní s kempu vyvázli se suchým stanem i spacáky. :) Miluji déšť.

Pokud tedy hledáte tip na dovolenou, kde poznáte spoustu souvislostí svého života, vydejte se třeba sem nebo nám pod článek napište do FB komentářů, kde to oslovilo právě Vás.

Přeji krásné cestování během cesty Váší duše.

Taraka Solei


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>