Prostě se mějte rádi

03.12.2019

Je to i Tvůj příběh

Dnes bych vám chtěla ze srdce poděkovat za to, že jste.

Setkávám se i díky vám s řadou vašich osobních příběhů, které jsou někdy překrásné a jindy velmi těžké.

I díky vašim příběhům vnímám a vidím na vašem těle skrze silnou emoci, jaké to je, když vás něco trápí, bolí, když vás nikdo nemiluje, když srdce bije na poplach sevřené úzkostí, když jste týrání, nemilování, v neustálém domácím násilí - ať už fyzickém, sexuálním, či psychickém. Prošli jste si ztrátou svobody, strachu z nepřijetí, nelásky, nedůvěry v život, neschopnosti se o někoho opřít. Neuměli jste mluvit o svých pocitech, požádat o pomoc, říct si, že vám něco nejde bez toho, abyste se cítili méněcenní... Zažili jste internetovou šikanu, prodej vaší osoby jako masa, smrt blízkých, pokusy o vraždu, sebevraždu, napadení aj.

Ano, všechno toto se v životě děje a já před tím nezavírám oči. Vím, že to je a že je toho plno. Zdi mé ordinace by mohly vyprávět.

A právě proto vám stále dokola budu opakovat stejnou větu, kterou už vyslechlo mnoho lidí před vámi a po které se všem do jednoho změnil život. Ta věta zní:


PROSTĚ SE MĚJTE RÁDI!


Vše totiž vychází z nelásky k sobě. Spousta lidí se narodila, aniž by je rodiče chtěli. Spousta lidí se narodila, i když se jejich matky pokoušely potratit na základě různých babských rad nebo za asistence svých rodičů - protože, co by na to sousedi řekli. Spousta lidí přežila svoji vlastní smrt zaviněnou někým jiným při různých autonehodách apod. Hodně z vás bylo podvedených, zneužitých, vykořistěných, okradených o vaše projekty, nápady, vize...  Prostě a jednoduše se toho děje a dělo se toho mnoho.


A proto je třeba si uvědomit, že vždy máme na výběr.


Barbrat se v minulosti a litovat se, jak jsme dopadli, nepřijímaní, nemilovaní, bojující o svoje postavení na slunci...

Anebo se jednoduše začnete mít rádi. Ukážete sobě, že jste osobou milovanou, milující, láskyplnou. Tím, že si to ukážete, že tomu uvěříte, uvěří tomu i ostatní. Možná to nebude hned, ale stane se to.


Přestanete tak škodit sobě i jiným, přestanete hodnotit sebe i ostatní 

a uvědomíte si své emoce.


No a co, že muži pláčou?.. No a co, že mají city? Vždyť jsou to taky živé bytosti. Tím, že řeknete, že chlapi nepláčou, jen podpoříte agresivitu, která vznikne pod tlakem nevyjádřených emocí. Chlapi taky potřebují plakat. Vidím to na kineziologických odblocích i kurzech dnes a denně. Tolik plačících mužů - ne slabochů - ale mužů, kteří si to za celý život nedovolili. Ukazovali, jak jsou silní, jak mají vše pod kontrolou, jak vše zvládají, jsou nad věcí. A přitom uvnitř sebe nesli celoživotní boj. Válku o přežití. A teprve, když dovolili povolit stavidla, která pevně drželi na své hrudi, došlo v jejich životě k zázraku. Začali něco cítit. A díky tomu, začaly i jejich ženy cítit, že se něco změnilo. Až se nakonec změnilo všechno v LÁSKU. Důležité je, nedusit emoce v sobě, pustit je na povrch. Plakat, když je to třeba, protože tím zmizí z našeho těla spoustu zbytečných úzkostí, napětí, přetlaků, kardiovaskulárních onemocnění, atd.

Naučte se odpouštět, protože jinak jste uvězněni myšlenkami ve své minulosti a vaše srdce se stává uzavřeným pro vaši přítomnost a tím i budoucnost. Protože budoucnost si tvoříme každým teď.

Odhodlejte se pro změnu 

a ať už je váš život jakýkoliv, 

nikdy se nepřestaňte mít rádi.


A pokud jste se mít rádi přestali, tak se to zase naučte. Věřte mi. Jde to!

KDYKOLIV TO MŮŽETE ZMĚNIT.
TEĎ MŮŽETE ZMĚNIT VŠE.


UVĚDOMTE SI:

  • Jaký se váš pohled na život?
  • Jaký je váš pohled na vztahy?
  • Jak se díváte na sebe?
  • Je pro vás opora - podpora něčím, co vám dává okovy nebo něčím, co vám dává křídla.
  • Dokážete se o někoho opřít? Poprosit o pomoc a cítit se přitom volně?
  • Dokážete žít pro sebe? Nebo žijete jen pro druhé?
  • Dokážete se poučit ze svých chyb? Nebo se v nich plácáte stále znova?
  • Dokážete být sami sebou za všech okolností?
  • Cítíte se ve svém životě milovaní, přijímaní?


Nesnažte se ve svém životě věci vymyslet. Nesnažte se jim porozumět hlavou. Vnímejte, jak se ve svém životě, ve svém těle cítíte. Vždy dostanete rychlou a jasnou odpověď. Pokud to bude někde bolet, svírat, táhnout - je čas něco změnit. Pokud to bude volné, lehké, nádherné, proudicí - je čas užívat si to. :)

Mám vás ráda. Klaním se s pokorou k vašim příběhům a ke změně, kterou jste dokázali vykročit na Cestu k sobě. Na Cestu Vědomého Bytí na Zemi, která nezná nic jiného, než-li lásku, radost, lehkost, přijetí, odpuštění, poznání.

Taraka


Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>