Ukřivděnost partnerská

21.02.2018

Ukřivděnost partnerská

Často se partneři cítí ukřivděni a přetahují se o to, kdo je zatížen přes den větším množstvím úkolů a kdo by tedy měl více přiložit ruku k dílu v domácnosti, v péči o děti atd.

Muži se často staví do role živitele a věří, že pokud přinesou domů dost peněz, již splnili svou roli a nemusí tedy nic dělat.

Ženy se v takové situaci často záměrně staví do role oběti, jen aby muži ukázaly, že vše zvládnou v pohodě sami. Často však poté odpadávají vyčerpáním.

Jak se z těchto rolí vymanit?

Muž potřebuje přijmout, že vyděláním peněz jeho péče o rodinu či domácnost nekončí. I on žije ve společné domácnosti a musí tam tedy přiložit ruku k dílu.

Žena potřebuje přijmout myšlenku, že není na vše sama. Může požádat o pomoc partnera, děti a především si musí uvědomit, že potřebuje taky nějaký čas pro sebe k odpočinku stejně tak jako ostatní členové rodiny.

Možná ze začátku nebude vše 100% uklizeno, ale časem si všichni na své nové úkoly zvyknou a vše půjde opět jako po másle.

Péči o domácnost je tedy nutné spravedlivě dělit mezi všechny její členy tak, aby měl každý člen domácnosti dostatek času pro sebe, pro své aktivity, pro svůj vnitřní svět.

Zkuste si již dnes rozdělit úkoly tak, aby vás to bavilo a všichni byli spokojeni.

Protože je třeba mít na paměti, že nikdo není víc a nikdo není míň. 

Každý si zaslouží stejnou péči.

Postavte se opět do své síly a buďte sami sebou. Dělte se o povinnosti stejně jako o zábavu. Buďte šťastní a užívejte si společné chvíle v opravdovosti a lásce

A především uvěřte tomu, že je to možné!

S láskou Taraka Solei

Taraka Solei Žena, která miluje život. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání. Jejím posláním je provázet ženy životem cestou lásky, otevřeného srdce, vědomého ženství, vědomého života a ukázat tak lidem, jak úžasné je milovat život, když si dovolí zářit. Inspiruje k nalezení osobní cesty, k objevení svých darů, k probuzení lásky v sobě, k zářivému ženství, živoucí sexualitě, vnitřnímu klidu, prosperitě, k životu v rovnováze, v radosti, ve zdraví a v naplněných vztazích. Probouzí vášeň k životu, vnitřní radost, vděčnost i zodpovědnost za svůj život. Bytostně vnímá a cítí, že jedině propojením těla, duše, emocí, energií se dějí opravdové zázraky a proto provází cestou fyzioterapie, kineziologie, terapiemi pánevního dna, řízenými meditacemi, vhledy a množstvím autorských prožitkových kurzů osobního rozvoje a tvůrčí vize, on-line programů pro ženy i živých akcí. Přináší tak nový nadčasový pohled na život. Díky tomu našlo svou cestu k radostnějšímu a naplněnému životu již tisíce lidí. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky, kinezioložky, lektorky pánevního dna, aktivátory a inspirátorky najdete na: https://www.taraka.cz,  www.cestypoznanizivota.cz, https://vasefyzioterapeutka.webnode.cz Tarace můžete napsat na taraka@cestypoznanizivota.cz nebo se připojte k jejím přátelům na FB Taraka Solei.