Práce - Služba - Poslání

Ve své práci se často setkávám s lidmi, kteří jak sami říkají: "Nestačí žít." Jejich život se skládá pouze z povinností, závazků a neustálého běhu, či koloběhu, který nikdy nekončí. Tedy vlastně končí. Končí v době, kdy je zastaví tělo, které prostě odmítne v tomto tempu pokračovat. Tělo totiž, stejně jako duše, potřebuje klid, ticho, samotu, štěstí, radost, péči o něj i o jeho vnitřní svět.  A pokud si to nedopřejeme sami, jsme k tomu jednoduše donuceni okolnostmi. 

Život není pouze tam venku, odehrává se uvnitř nás. Je tedy třeba jej žít. Prožívat naplno každý okamžik, protože nikdy nevíte, který okamžik bude ten poslední. (Můžete mrknout na nádherný film: Naslouchej svému srdci -https://www.youtube.com/watch?v=1Y9pq2uX31k)

Můj život mě naučil pokládat si otázky. Pokládat je nejen sobě, ale i ostatním. A víte proč? Protože tak zjistíte, po čem opravdu toužíte - tedy, jak to vlastně všechno ve svém životě máte. 

Proto se Vás nyní ptám:

Co pro Vás znamená práce?
Co pro Vás znamená služba?
Co pro Vás znamená poslání?

Pro mě je to jedno a totéž v kombinaci s radostí, lehkostí, tvořivostí, vášní, láskou, naplněním, harmonií, rovnováhou.
Že se Vám to zdá nereálné a Vaše práce je pro Vás dřinou, trestem, výdělkem, povinností, atd.? Pak je třeba něco změnit. A co? Například přístup k práci nebo klidně práci samotnou. :)

Pokud do práce jdete s pocitem povinnosti či výdělku, nikdy nepocítíte dary, které Vám práce přináší. Ano, vyděláte peníze, které poté utratíte, či budete hromadit na účtě, aniž byste měli čas si je užít. Ale ztratíte to kouzlo, které Vám práce může dát, jestliže ji milujete. Jste-li na své cestě, práce Vám nabízí vše, po čem toužíte a nejen Vám, ale skrze Vás i ostatním. 

Nemarněte svůj čas na místě, které Vás nenaplňuje. Jděte dál. Překročte svůj stín a dovolte si volnost, tvořivost a radost z práce = služby = poslání. Dovolte si zářit, protože tvoříte to, co Vás naplňuje a baví. 

Uvědomte si, že pokud jste zdraví, máte vše, co potřebujete pro svoji tvorbu. Nejednejte tedy na dluh - ani fyzický, ani duševní, ani energetický či finanční. Protože pokud si až v nemoci uvědomíte, o co jste přišli, je už příliš pozdě. (I když nikdy není pozdě na to, obrátit se do svého nitra.)

Přeji Vám všem zdraví naplněný život v každém okamžiku a práci, která pro Vás bude současně službou, posláním i splněným snem.

Hezký večer, Taraka Solei

31.10.2017