Jak se uvnitřnit a zpracovat své emoce

15.03.2022

Možná mi dáš za pravdu, že se toho ve vnějším světě stále tolik děje... Nemoci, válčení, zabíjení nevinných, atd. nás neustále stojí velké množství energie a sil k tomu, abychom se vrátili zpátky do rovnováhy. 

Bolest a utrpení druhých nás (citlivé jedince) vede k cítění toho, co cítí ti druzí. Kolektivní pole je protkáno strachy, které se na nás valí jako tlustá pevná deka, ze které se zdá, že není úniku. 

Možná Tě napadá, že z toho nejde ven, že už jsi vyzkoušel/a vše a stále se v tom plácáš, utápíš a ztrácíš sebe samu. Bojíš se čím dál víc, každý den a už jen vstát z postele Tě možná stojí veliké úsilí. 

Co s tím? 

Vzpomeň si na to, jak lidé za první či druhé světové války přežili. Co těmto lidem pomohlo? Často to, že mysleli na něco krásného. Když zlomili jejich tělo, rozbili jejich rodiny, nenechali je zlomit jim duši. Tu část v sobě, která je udržovala v pocitu, že láska přesto nakonec zvítězí nade vším a každé krveprolití jednou skončí. 


Proto se už dnes začni věnovat sobě. 


Ty jsi ta, která si každé ráno vybírá s jakou emocí vstane a jaký bude Tvůj nový den. Válka je velmi blízko, ale nemusí být i ve Tvé hlavě a ve Tvém srdci. Ty si volíš, co si pustíš do těla. Jakou emoci a energii necháš sebou procházet. Možná se Ti to zatím jeví jako scifi, ale tím, že budeš nadávat a kopat kolem sebe, vyvěšovat vlajky atd. ničemu nepomůžeš. Hledej i v této situaci to dobré. Jak můžeš opravdu pomoct lidem, kteří z válečné zóny prchají? Jak můžeš pomoct sobě prchnout z vnitřní války v sobě? 

A pokud nemáš peníze, ani možnost tyto lidi ubytovat u sebe doma, můžeš je i sebe podpořit každý den světlou myšlenkou. (Stejně jako to dělali lidé v koncentračních táborech, kteří mysleli na to krásné, i když nevěděli, jestli se dožijí dalšího dne.)

Vysíláním strachu a bolesti se strach a bolest násobí. 

Vysíláním lásky a radosti se láska a radost násobí. 


Proto děkuj za život. Možná si ho konečně nyní začínáš vážit více než kdy dříve. Děkuj za to, že máš střechu nad hlavou, že můžeš ráno vstát a spatřit nebe bez mraků nebo i s těmi mraky, deštěm, sněhem, je to jedno. Máš před sebou další den. Dalších 24 hodin, které můžeš prožít jakkoliv budeš chtít. Jak s tímto časem naložíš je jenom na Tobě. 

Co dnes uděláš pro své tělo, aby bylo dobře vyživené, aby bylo dostatečně silné a zdravé, aby bylo dobře pohyblivé a neslo tě životem v lehkosti? 

Co dnes uděláš pro svůj emoční vnitřní svět? Jak opečuješ své emoce? (Vypneš tv, rádio, vše, co tě rozrušuje? Napojíš se na přírodu, která je tou nejlepší emoční i energetickou nabíječkou? Řekneš lidem kolem sebe, jak je miluješ a čeho si na nich vážíš? Přehodnotíš své priority z hmoty do nitra a začneš tvořit svůj vnitřní svět bezpečným a krásným místem k životu? 

Jak dnes opečuješ své energetické pole? Vyživíš svou pánev? Půjdeš na procházku? Propojíš se skrze dech s energií v těle a necháš ji volně proudit a prosvětlovat všechna temná zákoutí? 

Zdá se ti to málo?

Není.

V momentě, kdy pocítíš, že všichni jedním jsme - i tím zlem, i tím dobrem, pochopíš, že vše začíná u toho, jak se cítíš právě ty, právě teď - každý den. 


Jak se tedy dnes cítíš? 

Veselý, radostný a spokojený, mírumilovný člověk, nakazí kolem sebe denně 10 lidí a těch 10 lidí nakazí radostí zase dalších 10 lidí. Takto se Tvé naladění každičký jeden den šíří do celého okolí, po celé zemi. 

Proto se rozhodni každé ráno moudře, ještě dřív, než otevřeš oči. Jaký bude tvůj den. 

Bude plný násilý, nepochopení, nevraživosti? Pak se bude tato vlna dále šířit. 

Bude plný lásky, pochopení, přijetí, podpory, sounáležitosti, míru, klidu, radosti, něhy? Pak budeš šířit právě tuto láskyplnou vlnu, na které se s Tebou dnes může svést velká spousta lidí. 

Každý den se rozhoduji žít nejlépe, jak umím. Každý den bez ohledu na okolnosti venku děkuji za život. Děkuji mým rodičům, mému tělu, mým emocím, mé energii, mé duši. Jsem tu, abych šířila vlnu lásky. 

Uvnitřnit se (dostat se z venku zpět do těla) můžeš několika způsoby. Vyber si ten, který Ti vyhovuje právě teď a hned ho praktikuj. 


  • DÝCHEJ. Dech je velmi mocným nástrojem, se kterým jsme na Zemi přišli. Dýchej jemně, lehce, tiše, abys neodfoukla ani peříčko pod nosem. Nádech prováděj na 4s, výdech na 4s, pak tento čas libovolně prohlubuj třeba na 8s. Pozoruj plynutí dechu, který tebou prochází, vnímej jeho sílu, teplotu, energii, co se děje po čase s tvým tělem. 
  • OPEČUJ SVÉ LŮNO >>, SVÉ NOHY >>, SVÉ TĚLO. Dotýkej se svého těla, vnímej jeho vůni, pevnost nebo jemnost své kůže, promasíruj se od konečků prstů na nohou až po vlasovou část hlavy, choď po hlíně, trávě, sněhu, kamenech, choď bosa a vnímej každý dotek Země jako pohlazení, vyživ se jím. Pojď se propojit se svým tělem, emocemi i energií na semináři Tajemství ženského pánevního dna, který se uskuteční 26.-27.3.2022>> a kde se zaměříš nejen na svou pánev, ale taky na svá chodidla, břicho i krk. Zjistíš, jak kráčíš svým životem, kam se ubírá tvá cesta, zda se vyjadřuješ jasně , srozumitelně, opravdově, zda žiješ svůj život a mnohem víc. Dostaneš se opět plně do těla.
  • SÁZEJ SEMENA na své zahradě, mysli na to, že dnes děláš něco pro sebe, pro Matku Zemi, pro zvířata i Tvou rodinu. Hlína vybíjí negativitu z těla. Je to kouzlo. Zkus to. 
  • MEDITUJ >> sama nebo ve skupině. Přidej se k nositelům světla >> a šiř láskyplnou vlnu. Pojď s námi slavit jarní rovnodennost >> , která se blíží, aby nás pozvedla svou světelností opět do lásky.
  • MODLI SE MODLITBU LÁSKY, MÍRU, SVĚTLA >>, která je stará jako lidstvo samo. Začni s ní každý den, opakuj si ji vždy, když to pocítíš a večer s ní ukonči den.
  • ZAPISUJ SI VŠE, ZA CO JSI VDĚČNÁ, co se Ti povedlo, čeho jsi dosáhla. Obklop se vděčností. 
  • VYSÍLEJ VLNY LÁSKY DO KAŽDÉ TEMNOTY, protože jedině láska má moc vše proměnit. Přijmi smrt jako součást života >> Jinak tě strach bude paralyzovat tak dlouho, dokud si na něj neposvítíš.
  • LÁSKA NESOUDÍ, JEN JE, NESEŠ JI V SOBĚ. SPOJ SE S NÍ A ONA TĚ VYVEDE Z KAŽDÉ NESNÁZE.  

Objímám vás láskou Vesmírnou. 

Taraka


PS2: Jedna z prvních meditací na mém youtube kanále, trošku horší zvuk, ale obsah je důležitější. Užijte si vnitřní klid, ukotvení i spojení v sobě. 

Taraka Solei Žena, která miluje život na Zemi. Vášnivá spisovatelka a autorka knih a karet poznání >>, ve kterých se její vášeň k životu i k Matce Zemi zrcadlí skrze životy hlavních hrdinů. Miluje inspirovat ostatní k milování sebe i života, objevení svých darů, k přijetí stínů, k probuzení vášně k životu, zodpovědnosti za svůj život a k probuzení radosti, vděčnosti i vnitřní záře. >> Je autorkou sebe-rozvojových seminářů >>, ročního on-line programu Hvězdná cesta sebevědomé ženy >>, lektorkou pánevního dna >> a dalších živých akcí, které přináší nový pohled na sexualitu, znovuzrození, život i smrt >> a inspirují ostatní k nalezení vlastní cesty. Více o Tarace, její profesi fyzioterapeutky >> , kinezioložky, lektorky pánevního dna >>, aktivátory >> a inspirátorky najdete tady. >>